فهرست
آمار روز/چشمی و باقری:دو خرید مشابه برای استقلالی تدافعی؟
آمار روز/چشمی و باقری:دو خرید مشابه برای استقلالی تدافعی؟

آمار روز/چشمی و باقری:دو خرید مشابه برای استقلالی تدافعی؟

آی‌اسپورت- روزبه چشمی و فرشید باقری دو خرید استقلال در دو فصل اخیر از صبا قم هستند. دو هافبک دفاعی که به نظر از فصل آینده در کنار هم زوج مرکز زمین آبی‌ها را تشکیل می‌دهند. با نگاهی به عملکرد این دو هافبک آینده‌دار در زمان حضورشان در صبا مشخص می‌شود، فرشید باقری در فاز هجومی عملکرد بهتری از چشمی دارد.

در حالی که چشمی در فصل 94-93 در صبا پایش به گل باز نشد اما  باقری توانست دو گل در فصل گذشته به ثمر برساند. این دو البته عملکردی مشابه در گرفتن کارت زرد و قرمز داشتند و هر دو با شش کارت زرد آمار مشابهی دارند و البته از نظر دقایق حضور در زمین هم تفاوت چندانی با هم ندارند.

اما در این بین مهمترین سوالی که سرمربی فصل آینده استقلال باید به آن پاسخ دهد لزوم خرید فرشید باقری است. با توجه به اینکه این دو بازیکن کاملا خصوصیات شبیه به هم دارند در حالت طبیعی نمی‌توان هر دو را همزمان در مرکز زمین استقلال تصور کرد. موضوعی که در فصل 94-93 در صبا رخ داد. در واقع زمانی باقری شانس حضور در زمین را پیدا می‌کرد که چشمی یا به دلایلی غیبت داشت با یک خط عقب‌تر در مرکز قلب دفاعی قرار می‌گرفت.

باید دید سرمربی فصل آینده استقلال که بدون شک چنین خریدی با نظر او انجام شد چه برنامه‌ای برای استفاده درست از دو هافبک دفاعی خود دارد. آیا خرید باقری نشانه‌ای از یک استقلال تدافعی خواهد بود؟ یا اینکه از حالا باید چشمی را یکی از مدافعان میانی استقلال به حساب بیاوریم.


 

عملکرد روزبه چشمی در صبا فصل 94-93
تعداد بازی


دقایق حضور


کارت زرد


کارت قرمز


گل زده
24


2130


6


0


0

 

 

عملکرد فرشید باقری در صبا فصل 95-94
تعداد بازی


دقایق حضور


کارت زرد


کارت قرمز


گل زده
26


2081


6


0


2

 


کدخبر:9412
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-27 16:01:57
نظر دهید

۳ نظر
-
جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۲۰
کی گفته استقلال میخواد اینو بخره؟ شایعه ی دلاله.
حامد امینی
جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۳۹
چشمی تا اواخر مهر نمیتونه واسه استقلال بازی کنه و پایان دوران نقاهتش تا مهر ماه هست. با توجه به اینکه لیگ از مرداد شروع میشه استقلال به یه بازیکن نیاز داره که بتونه توی این 3 ماه جای چشمی رو پر کنه. این خرید کاملا هوشمندانه و به نفع استقلاله
-
جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۰۹
بخاطر اینکه بگی شبیه هم هستن اخراج بازی رفت باقری تو بازی با استقلال رو پاک کردی؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر