فهرست
تبعات درخشش دخسوس؛ لیگ شانزدهم در قرق گلرهای خارجی
تبعات درخشش دخسوس؛ لیگ شانزدهم در قرق گلرهای خارجی

تبعات درخشش دخسوس؛ لیگ شانزدهم در قرق گلرهای خارجی

آی اسپورت - عملکرد فرناندو دخسوس در استقلال خوزستان و قهرمانی این تیم با این دروازه‌بان بار دیگر بی اعتمادی به دروازه‌بانان داخلی را برانگیخته است. بعد از اینکه گسترش فولاد تبریز این دروازه‌بان برزیلی را به خدمت گرفت، حالا خبرها حاکی از این است که یک برزیلی دیگر جایگزین او در استقلال خوزستان خواهد شد. از طرف دیگر ویسی که بعد از قهرمان کردن استقلال خوزستان راهی سپاهان شده است، در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که یک دروازه‌بان خارجی جذب این تیم خواهد کرد که تا به اینجای لیگ حداقل سه دروازه‌بان خارجی حضورشان در لیگ برتر قطعی می‌شود.
کار به اینجا هم ختم نمی‌شود. چرا که خبر می‌رسد ماشین سازی تبریز هم که تازه لیگ برتری شده، یک دروازه‌بان برزیلی جذب کرده و این تیم با تیاگو سانتوس دروازه‌بان برزیلی قرارداد یکساله امضا کرده است. اگر این قرارداد قطعی شود، سانتوس چهارمین دروازه‌بان‌ خارجی لیگ شانزدهم خواهد بود. در سال‌های گذشته ضعف مفرط استعدادیابی دروازه‌بان در لیگ کشورمان و همچنین ازدیاد بیش از حد دروازه‌بانان خارجی در لیگ برتر، باعث شد قانون منع استفاده از دروازه‌بانان خارجی در لیگ برتر به اجرا گذاشته شود که در نهایت باعث پرورش برخی چهره‌های دروازه‌بانی در لیگ برتر شد اما با لغو این قانون و همچنین عملکرد خوب دروازه‌بانان خارجی همچون دخسوس و البته نیلسون که در پرسپولیس درخشید باز هم شاهد حضور پررنگ دروازه‌بانان خارجی در لیگ برتر هستیم.
هر چند هنوز مسئولی در این باره اظهارنظری نداشته است اما به نظر می‌رسد با تغییراتی که در تیم‌های مختلف لیگ برتر شاهد خواهیم بود تعداد دروازه‌بانان خارجی باز هم افزایش یابد و به این ترتیب شاید باز هم شاهد رکود در پرورش دروازه‌بانان داخلی باشیم. البته پیش‌ترها هم آرمناک در سپاهان درخشش فوق‌العاده‌ای داشت و دروازه‌بانی ایده‌آل و بسیار قبراق بود. گرچه دروازه‌بان‌های داخلی خوبی همچون بیرانوند، مظاهری و تا حدودی اخباری و لک در سال‌های اخیر ظهور کرده‌اند اما ماشین دروازه‌بان‌سازی فوتبال ایران چندان هم خوب کار نکرده تا مربیان را برای کسب موفقیت در لیگ به سمت دروازه‌بان‌های خارجی ببرد.
 
منبع: وبسایت برنامه 90 
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-28 10:36:44
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۱۵
ایرانیا کمر تیمو میشکنن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر