فهرست
آنالیز/ ثروت، شکاف بزرگ بین دو فینالیست مادریدی
آنالیز/ ثروت، شکاف بزرگ بین دو فینالیست مادریدی

آنالیز/ ثروت، شکاف بزرگ بین دو فینالیست مادریدی

آی اسپورت- یک بار از دیگو سیمئونه سوال شد که چطور اتلتیکومادرید توانست با تداوم با رقیبان اصلی و قدرتمندش رقابت کند و بجنگد. او گفت:«تفاوت میان ما و رئال و بارسلونا 400 میلیون یورو تفاوت بودجه است. اما وقتی داور سوت را می زند دیگر بودجه محو می شود. قلب برابر با تفاوت میان بودجه هاست».
سخت و البته نامعقول است که باور کنیم سرمربی آرژانتینی تیمی با این شرایط آماده کند که بتواند در فینال لیگ قهرمانان با رئال ثروتمند بازی کند. اما آن ها قبلا بارسلونا را حذف کردند. تیمی که مسی، سوارس و نیمار را داشت. آن ها یک بار دیگر باید از این حرف مربیشان دفاع کنند و نشان دهند قلب این توانایی را دارد که تفاوت بودجه ها را از بین ببرد. البته اگر می خواهند به اولین قهرمانی اروپایی شان در لیگ قهرمانان برسند؛ آن هم در فینال امشب در میلان.
تفاوت ثروت میان دو تیم همشهری اما واقعا کم نیست و توجه به آن بیشتر اهمیت کاری که دیگو سیمئونه کرد را نشان می دهد. رئال مادرید قیمتی معادل 559.35 میلیون یورو دارد و اتلتیکو فقط 166.21 میلیون یورو. البته که رئال مادرید بیشترین رقم ها را برای رونالدو (94 میلیون یورو) و بیل (100 میلیون یورو) پرداخته است. تنها این دو نفر از کل تیم اتلتیکو گران تر هستند!
 
از طرفی سیمئونه با بالا و پایین هایی مواجه بوده که اشاره به آن خالی از لطف نیست. به این تیم اتلتیکومادرید نگاه کنید؛ از لیگ قهرمانان فصل 14-2013 تنها 6 نفر برای سیمئونه مانده اند. یکی از آن ها هم فلیچه لوئیز است که به چلسی فروخته شد و دوباره خریداری شد تا تیم اسپانیایی 4 میلیون یورو سود کند. اما رئال در مقایسه با تیمی که در لیسبون قهرمان شد 13 بازیکن مشابه دارد.
پس سیمئونه باید اتلتیکو را از نو می ساخت. ترکیب او با جدایی بازیکنانی کلیدی مانند کورتوا، میراندا و دیگو کاستا ویران شد و او دوباره تیمی آماده کرده تا به مصاف ثروتمند ترین تیم دنیا برود.
روی کاغذ کار برای اتلتیکومادرید غیرممکن به نظر می رسد. اما وقتی به بودجه ها نگاه کنید می بینید در همین دوره از لیگ قهرمانان تیم هایی بودند که از راه راه پوشان مادریدی قوی تر بودند، اما حذف شدند و همین اتلتیکو حذفشان کرد.
کد خبر 9404
 
     
آی اسپورت
2016-05-28 15:03:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر