فهرست
یادداشت/ زیدان رئال را دوباره کهکشانی می کند؟
یادداشت/ زیدان رئال را دوباره کهکشانی می کند؟

یادداشت/ زیدان رئال را دوباره کهکشانی می کند؟

گراهام روثوِن
چه در سانتیاگوبرنابئو باشد چه در والدبباس (زمین تمرینی رئال) چهره بازیکنان رئال مادرید برای همه شناخته شده است. روی بیلبوردها، در صفحه تلویزیون ها و همچنین بالای کمد رختکن هر کدام از آن ها. شاید برای این که فراموش نکنند هدفون های بیتس شان در کدام قفسه است.
رئال مادرید هرگز باشگاهی نبوده که به قراردادها احترام بگذارد. آن ها رافا بنیتس را جانشین آنچلوتی کردند که واقعا عجیب به نظر می رسید. با فروش مسوت اوزیل، آنخل دی ماریا و آلوارو موراتا یک بار دیگر ثابت کردند که ناامن ترین باشگاه دنیا برای اعضایش هستند.
اما در حالی که این تیم برای دومین بار در 3 سال اخیر به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده است، شاید از این باشگاه انتظار برود که متعادل تر باشد. شاید انتظار برود که زیدان کمی بیشتر به این تیم هویت بدهد. کسی که روزهای سختی و مشکلات آن ها را پشت سر گذاشته است. اما این انتظارات بیهوده است.
شاید رئال در راه میلان باشد. اما برای خیلی ها که در هواپیمای میلان بودند، این آخرین سفر به عنوان عضوی از این باشگاه بود. برای این باشگاه دورانی در راه است که نام خاصی دارد. دوران تغییر نسل. پایانی برای یک عصر.
انتظار می رود رئال در تابستان خانه تکانی وسعی داشته باشد. همان طور که بنیتس گفته بود شاید حتی 12 بازیکن فروخته شوند، یعنی بیشتر از تعداد بازیکنان یک تیم. حالا که زیدان در این تیم اوضاع خوبی دارد و در صورت قهرمانی در اروپا اوضاعش بهتر هم می شود، انتظار می رود او بازیکنان جدید برای این تیم بخرد. مخصوصا که بازیکنانی مانند خامس رودریگس از این تیم جدا خواهند شد. بازیکنی که رئال به خاطر درخشش در جام جهانی او را خرید، درست مثل اوزیل سال 2010. اما با او مشکلاتی پیدا کرد و در نهایت او بارها سر از کلوپ های شبانه درآورد. بعد از او ایسکو، کسی که در سال 2013 از مالاگا به رئال پیوست و همه مادریدیستا از آمدن او خوشحال شدند. اما نتوانست جایگاهش را در تیم تثبیت کند. هرچند این بازیکنان هنوز قیمت بالایی دارند و رئال می خواهد تا دیر نشده آن ها را در بازار نقل و انتقالات تابستانی به فروش برساند.
تونی کروس، متیو کوواچیچ و خسه رودریگس هم دیگر بازیکنانی هستند که به تیم های دیگر نسبت داده می شوند. اما رئال می خواهد چه کار کند؟
شایعات خروج رونالدو از رئال در تابستان کمرنگ شده و او می خواهد در این تیم بازنشسته شود. همین خبر کافی است تا رئال برای ساختن تیمی فوق العاده انگیزه بگیرد. کریم بنزما هم اوضاع خوبی دارد و پرس تصمیم ندارد بازیکن جوانی را جایگزین او کند. اما اخیرا صحبت از لواندوفسکی و اوبامیانگ میان است.
در دوران زیدان در رئال، بکام و فیگو هم در این تیم بودند و به آن ها کهکشانی ها می گفتند. این فصل هم رئال مادرید می خواهد برای دوران تغییر نسلش فکری کند و ممکن است دوباره کهکشانی ها تکرار شود. آن هم به سبک رئال که زیر بار نمی رود تیمش مانند منچستریونایتد در این دوران افت کند.
مطمئنا زیدان خودش اولین ستاره تیم کهکشانی جدید رئال است و در مقایسه با مربیان دیگر می تواند این تیم را کهکشانی تر کند. اما باید منتظر اضافه شدن بازیکنان ستاره به این رئال پرستاره باشیم و در واقع کهکشانی های دیگری در راه است.
 کد خبر 9404
  ۲  
آی اسپورت
2016-05-28 17:29:47
نظر دهید

۲ نظر
پرززز
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۱۶
یکی باید پرززز رو کنترل کنه که تصمیم محیرالعقول جدیدی نگیره
حامد
شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۲۶
به نظرم خروجی ها اینان
آربلوا یا دنیلو یا هر 2 تا- کواچیچ - ایسکو یا خامس یکیشون شاید هر دو - خسه یا وازکتز یکیشون شاید هر دو - کاسیا شاید
ورودی ها
در صورت آمادگی کنتراوو شاید برگرده رئال از موناکو یا رودریگز از وولسبورگ - یه دفاع راست و وسط جوان و آینده دار - احتمال پیوستن دخیا دروازه بان کمه ولی شاید - لواندوفسکی یا اوبامیانگ - رویس یا هازارد - یه هافبک خلاق
اینا احتمالا بیشترین تغییراتن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر