فهرست
پیش بازی استقلال- ذوب آهن/ طلسم آبی، رکورد یحیی
پیش بازی استقلال- ذوب آهن/ طلسم آبی، رکورد یحیی

پیش بازی استقلال- ذوب آهن/ طلسم آبی، رکورد یحیی

یکشنبه/ ساعت 21/ ورزشگاه خرمشهر/ فینال جام حذفی
داور: علیرضا فغانی
 
آی اسپورت- ذوب آهن مدافع عنوان قهرمانی است و فصل قبل با شکست دادن یک تیم تهرانی دیگر با سرمربی کاملا استقلالی اش به این عنوان رسید. استقلال به عنوان پرافتخارترین تیم جام حذفی برای دهمین بار رنگ فینال را می بیند.
* مسیر استقلال
 استقلال برای رسیدن به فینال، شهرداری سمنان (پیروزی 5 بر صفر در یک شانزدهم در ورزشگاه تختی)، فولاد (پیروزی 3 بر یک در یک هشتم در ورزشگاه آزادی)، نفت (پیروزی در ضربات پنالتی بعد از تساوی یک بر یک در یک چهارم در ورزشگاه تختی) و تراکتورسازی (پیروزی 2 بر یک در نیمه نهایی در یادگار امام تبریز) را شکست داده است.
* مسیر ذوب آهن
 آنها کارشان را از یک شانزدهم با برتری خانگی 2 بر یک برابر بادران تهران استارت زدند. در یک هشتم عازم تبریز شدند و با پیروزی یک بر صفر برابر گسترش به مرحله بعدی صعود کردند. در یک چهارم و در خانه با استفاده از گاف مرگبار یدالله جهانبازی و بعد از تساوی بدون گل در وقت عادی، دو گل در وقت اضافه به پرسپولیس زدند و راهی نیمه نهایی و مصاف با همشهری شدند. برابر سپاهان بازی در 120 دقیقه برنده نداشت و به تساوی 2 بر 2 انجامید اما در ضربات پنالتی این ذوب آهن بود که با گل کردن همه ضرباتش در برابر یک پنالتی خورده به تیر همشهری و یک ضربه مهار شده توسط مظاهری برنده شد.
* غایبان
برخلاف ذوب آهن که محرومی در این بازی ندارد، استقلال نمی تواند از دو ستاره اش برای این بازی استفاده کند. خسرو حیدری محروم است و این یعنی از کار افتادن سمت راست استقلال که در تمامی سالهای اخیر موتور محرکه این تیم بوده است. سجاد شهباززاده هم به دلیل محرومیت نمی تواند در فینال بازی کند و این یعنی غیبت بهترین گلزن جام حذفی امسال و مردی که با دو گل او، استقلال از سرمای تبریز به گرمای خرمشهر رسید. ذوبی ها هم احتمالا از احسان پهلوان و هاشم بیک زاده به دلیل مصدومیت نمی توانند استفاده کنند.
* سابقه
استقلال در 8 دوره اخیر جام حذفی چنین روندی را سپری کرده است؛ حذف بیرون خانه در یک چهارم سال 1394، حذف خانگی در نیمه نهایی سال 1393، حذف خانگی در نیمه نهایی سال 1392، قهرمان بیرون خانه سال 1391، حذف بیرون خانه در نیمه نهایی سال 1390، حذف خانگی در یک هشتم سال 1389، حذف بیرون خانه یک شانزدهم سال 1388 و قهرمان خانگی سال 1387. ذوب آهن چنین مسیری را در 8 دوره اخیر جام حذفی داشته است؛ قهرمان بیرون خانه سال 1394، حذف خانگی یک چهارم سال 1393، حذف خانگی یک چهارم سال 1392، حذف خانگی یک هشتم سال 1391، حذف خانگی یک شانزدهم سال 1390، حذف بیرون خانه نیمه نهایی سال 1389، قهرمان خانگی سال 1388 و حذف خانگی یک هشتم سال 1387.
* رکورد یحیی
 یحیی گل محمدی هرگز و با هیچ تیمی به استقلال نباخته است و صاحب 3 برد (یکی در ضربات پنالتی) و 4 مساوی شده. او روی نیمکت ذوب آهن، بازی رفت لیگ پانزدهم را برد و در بازی برگشت مساوی کرد. با همین تیم، بازی رفت لیگ چهاردهم را برد و در بازی برگشت به تساوی رسید. روی نیمکت نفت در بازی رفت لیگ سیزدهم مساوی کرد ولی بازی برگشت را برد. در دربی برگشت لیگ دوازدهم هم دو تیم مساوی شدند. دوئل جام حذفی برابر استقلال را هم گل محمدی با ذوب آهن در ضربات پنالتی برد.
* عدد
 استقلال آخرین بار در بازی رفت لیگ دوازدهم موفق به شکست دادن ذوب آهن شده است. 10 مرداد 1391 بود که ضربه سر منوچهری روی ارسال بائو این برد را رقم زد یعنی 1398 روز قبل. در 3 سال و 9 ماه و 30 روز اخیر استقلال 3 بار در لیگ و یک بار در جام حذفی به ذوب آهن باخته و 3 دوئل دیگر دو تیم هم برنده نداشته است.
* آمار مظلومی
مظلومی روی نیمکت استقلال 6 بار با ذوب آهن بازی کرده و یک برد، 2 باخت و 3 مساوی دارد. او در 5 بازی اخیرش موفق به شکست دادن ذوب آهن نشده است.
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-28 19:16:10
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر