فهرست
یادداشت/ زیدان کلید طبقه یازدهم آسمان برای رئال بود
یادداشت/ زیدان کلید طبقه یازدهم آسمان برای رئال بود

یادداشت/ زیدان کلید طبقه یازدهم آسمان برای رئال بود

پیتر استاونتون
شاید زین الدین زیدان هنوز به اندازه گواردیولا در لالیگا تعویض های تاکتیکی و موفق انجام نداده باشد، اما کارنامه جدیدش نشان می دهد پرس درباره اخراج بنیتس و روی کار آوردن او اشتباه نکرده است.
به لطف پنالتی تعیین کننده رونالدو رئال مادرید به یازدهمین قهرمانی در اروپا رسید. این خبر به همراه عکس هایی از زیزو که سر بدون مویش به خوبی به چشم می آمد عکس روز جلد اکثر روزنامه های امروز بود. زیدان حالا در هر 3 قهرمانی اخیر رئال در لیگ قهرمانان نقش داشته است. ضربه زیبایی که در بازی با لورکوزن در سال 2002 وارد دروازه حریف کرد، دستیار مربی آنچلوتی در لیگ قهرمانان سال 2014 و حالا هم سرمربی تیم در فینال 2016 و بازی مقابل اتلتیکومادرید.
به لطف برنده بودن زیدان رئال توانست به یک قهرمانی دیگر دست پیدا کند. اما مسائل بیرون زمین مثل قبل است. زمانی که بنیتس اخراج شد و زیدان آمد همان سیاست بد باشگاه بود که ادامه پیدا کرده بود. اما زیدان در رئال مانند فرش تمیزی است که تمام کثیفی ها را زیر خودش پوشانده است.
از آنجایی که بازیکنان آنچلوتی را دوست داشتند، حالا جانشین او را هم دوست دارند. بنیتس به دنبال برقرار کردن تعادل و بالانس در تیم بود. شاید هم دید بلندمدت تری داشت. اما زیدان مستقیما به دنبال برد و قهرمانی رفت. چیزی که مردم آن را ترجیح می دهند.
وقتی بنیتس کاسمیرو را به جای ایسکو و خامس به زمین می فرستاد هو می شد و برایش سوت می زدند. زیدان هم همان کار را می کند، اما رفتارها با او فرق می کند. بازیکنان هم بیشتر از بنیتس به این سرمربی فرانسوی اعتماد دارند و وقتی قرار است پستشان تغییر کند اعتراضی نمی کنند. زیدان در برنابئو انقلابی تاکتیکی به راه نکرد. فقط کمک کرد اوضاع همان طور که باید پیش برود.
مطمئنا زیدان کمی هم چاشنی شانس را در اختیار داشت. قرار گرفتن مقابل رم، وولفسبورگ و منچسترسیتی در راه رسیدن به فینال بهترین مسیری بود که یک تیم می توانست طی کند.
وقتی رافا اخراج شد همه فکر می کردند کار برای رئال تمام شده و آن ها فصل خیلی بدی را خواهند گذراند. وقتی در ال کلاسیکو آن ها گل اول را خوردند کمتر کسی فکر می کرد این تیم بتواند دوباره زنده شود.
وقتی به ترکیب مادرید قبل از کریسمس و حالا نگاه کنید به سختی می توانید متوجه شوید که تفاوت در چیست. فقط همه خوشحال تر هستند. رونالدو و بیل با اعتماد به نفس دفاع می کنند. پاداشش را هم در زمین مسابقه می گیرند، با قهرمانی در لیگ قهرمانان.
داستان اتلتیکو اما متفاوت است. داستانی که در هیچ کجایش شانس دیده نمی شود. از فینال 1974، جایی که آن ها مغلوب بایرن مونیخ شدند، تا لیسبون 2 فصل پیش و حالا در سن سیرو.
امیدهای هواداران این تیم با پیروزی مقابل بارسلونا و بایرن مونیخ بیشتر شده بود. اما همیشه از رئال مادرید، مخصوصا در فینال می ترسیدند. آن ها تیمی دارند که بازیکنانشان مانند خرگوش سریع می دوند. تیمی که قهرمانی لیگ قهرمانان با آن ها ازدواج کرده است. حالا زیدان هم به آن ها اضافه شده و شانسش را با خود پیش آن ها آورده است.
با این وجود اما سیمئونه فکر همه چیز را کرده بود و تیمش در شب فینال بهتر عمل کرد. اما این ها عملی نمی شود مخصوصا زمانی که شانس و اقبال مقابل تو باشد و خیلی خیلی در کنار حریفت باشد.
کد خبر 9404
 
  ۱  
آی اسپورت
2016-05-29 17:00:38
نظر دهید

۱ نظر
برزو
يكشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۰۵
اتلتیکو در شب فینال بهتر عمل کرد؟؟؟ برو عامو! اگه همه ی موقعیتها گل میشد رئال باید 5-2 میبرد بازی رو تو همون 90 دقیقه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر