فهرست
واکاوی یک استعفا؛ افتخاری چگونه سقوط کرد؟
واکاوی یک استعفا؛ افتخاری چگونه سقوط کرد؟

واکاوی یک استعفا؛ افتخاری چگونه سقوط کرد؟

آی اسپورت - سیدرضا افتخاری که در بدو ورودش به باشگاه استقلال تاکید کرده بود مهمترین هدفش برای فعالیت در این باشگاه، کسب ستاره سوم خواهد بود از سمت خود کناره گیری کرد. افتخاری که در طی دوران فعالیتش در باشگاه استقلال همواره با انتقاداتی از سوی پیشکسوتان این باشگاه مواجه بود در نهایت امروز استعفای رسمی خود را به وزارت ورزش و جوانان فرستاد؛ استعفایی که البته قبل از سفر وی به ترکیه نوشته شده بود و امروز به دست وزیر رسید. به نظر می رسد اتفاقات روی داده طی یکی دو هفته اخیر، در نهایت مدیرعامل استقلال را بر آن داشت تا از سمتش کناره گیری کند تا البته بیش از این مورد انتقاد هواداران و پیشکسوتان باشگاه قرار نگیرد. با اینحال، ۳ دلیل اصلی را می توان از مهمترین نکات برای استعفای او در نظر گرفت؛ ۳ نکته کلیدی که افتخاری را به درهای خروج باشگاه نزدیک کرد.

ضعف در نقل و انتقالات

مهمترین موضوعی که طی مدت اخیر متوجه عملکرد سیدرضا افتخاری در استقلال بود، عدم موفقیت این باشگاه در نگه داشتن ستاره های تیم بود. با جدایی نورافکن و امید ابراهیمی از استقلال،  موج انتقادات شدت گرفت و افتخاری که به همراه توفیقی در تلاش برای بستن لیست استقلال به بهترین نحو ممکن بودند نتوانستند به هیچ عنوان رضایت هواداران و پیشکسوتان را جلب کنند. این در حالی بود که پرسپولیس با وجود بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی اش مهره های کلیدی و نامداری را جذب کرد و این موضوع باعث شد انتقادات به اوج برسد. هواداران استقلال معتقد بودند چطور رقیب سنتی شان با وجود پنجره بسته نقل و انتقالاتی شان سروش رفیعی و مهدی ترابی جذب می کنند اما استقلال حتی نمی تواند ستاره های کلیدی اش را در تیم نگه دارد. پس از این اتفاقات بود که درخواست مجید حسینی و روزبه چشمی برای جدایی، شدیدترین انتقادات را متوجه افتخاری و توفیقی کرد تا جایی که حتی پیشکسوتان این تیم نظیر فرهاد مجیدی هم صحبت های تندی را علیه آنها مطرح کرده و  معتقد بودند افتخاری و تیمش توانایی اداره باشگاه استقلال را ندارند و باید هرچه زودتر از این باشگاه بروند. او حتی در تمدید قرارداد تیام و جپاروف هم ناکام ماند تا وضعیت نهایی این دو بازیکن و استقلال هنوز در هاله ای از ابهام باشد.

اختلاف با کادر پزشکی

اختلاف نظر با کادرپزشکی موضوع دیگری بود که باعث شد افتخاری و توفیقی مورد شدیدترین انتقادات واقع شوند. عقد قرارداد نیمه شبانه با بازیکنانی که یا تست پزشکی نداده بودند یا مانند علی کریمی با وجود تست پزشکی، مورد تایید پزشکی واقع نشدند دیگر موضوعی بود که باعث ایجاد اختلاف در این روند شد.

با شروع تمرینات تیم در فصل بدنسازی، ابتدا غیبت کادرپزشکی در تمرینات نشان داد که مشکلاتی با مدیریت باشگاه در این زمینه وجود دارد و  سپس عقد قرارداد با بازیکنان بدون انجام تست پزشکی. اما عجیب ترین اتفاقی که در این بین افتاد عقد قرارداد با علی کریمی به عنوان جایگزین امید ابراهیمی بود. بعد از اصرار کادر پزشکی، بالاخره علی کریمی برای انجام تست راهی ایفمارک شد اما همین تست ها نشان داد او دیسک کمر دارد و برای همین دلیل باید هفته ای ۳ روز در فیزیوتراپی تحت درمان باشد. با این وجود استقلال با این بازیکن قرارداد یکساله بست و او راهی ترکیه شد تا امین نوروزی به عنوان معاونت پزشکی باشگاه در مصاحبه ای تاکید کند همه موارد لازم را در نامه ای به مدیریت اعلام کرده و عواقب عقد قرارداد با بازیکنی چون کریمی مصدوم،بر عهده مدیریت باشگاه است.

باخت ۳ بر صفر دربی و تمام

اما تیر خلاص به مدیریت افتخاری، با اعلام خبر شکست ۳ بر صفر این تیم در دربی زده شد. مسئولان استقلال از چندی پیش به دلیل عدم موافقت شفر با برگزاری سوپرجام در تاریخ ۲۹ تیر، پیگیر تعویق این دیدار بودند اما نامه افتخاری به سازمان لیگ با این مضمون که اگر این بازی به تعویق نیفتد مقابل پرسپولیس بازی نمی کنیم مسئولان سازمان لیگ را بر آن داشت تا با توجه به نداشتن زمان برای برگزاری این دیدار در تاریخی دیگر، تهدید استقلالی ها را عملی کنند و با اعلام عدم شرکت استقلال در این دیدار، پرسپولیس را سه بر صفر برنده اعلام کنند تا این چنین به راحتی پرونده دربی ۸۷ بسته شود. موضوعی که پس از آن با واکنش های مختلفی از سوی مسئولان باشگاه همراه شد اما سازمان لیگ تصمیم نهایی را گرفت.

 

90tv

۸ ۴  
آی اسپورت
2018-07-18 12:22:00
نظر دهید

۴ نظر
Ashkanred
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۲:۳۳
حاجی ستاره چهارم پس چی شد !!!! حالا چپاولیه فتل , هر روز تیتر می زنه . ولی خداوکیلی ملکی قهقهه رو حفظ کنید . پندارمون هم که تایم اوت شد .
1
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۰۱
فقط افتخاری مقصر بود؟ توفیقی که شبانه بمب منفجر میکرد بیقصیر بود؟ حسن زمانی که از رانت مجلس استفاده میکرد و حتی موضوع دعوت نشدن غفوری به تیم ملی رو به مجلس کشوند مقصر نبود؟ شفر چی؟ اونکه اماده سازی تیمش رو فدای دلارهای شبکه تلویزیونی کرد
AVA-86
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۳:۲۷
درسته افتخاری هم سوتی زیاد داشت اما دست کم توی این دو سه فصل بد کار نکرد استقلال کلی بازیکن خرید از شفرتا جباروف آورد استقلال اما اصرار بیش از حدش به نگه داشتن جباروف و تیام که شاید به خاطر راضی نگه داشتن هوادارای استقلال بود کله پاش کرد. جالبه هنوزم مدیرای استقلال دنبال تیام و جباروفن. اینقدری که استقلال برای نگه داشتن این دوتا تلاش کرده رئال مادرید برای نگه داشتن رونالدو تلاش نکرد
۸ ۱
***
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۰۸
اصرار شفر به نگه داشتن این دوتا بازیکن مدیران رو و تنگنا قرار داد رفتاری که از یه سرمربی حرفه ای بعید بود هرچند ایشون با رفتارهاش نشون داده چندان هم حرفه ای نیست وگرنه مصلحت و امادگی تیمش رو به هیچ چیزی نمیفروخت
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر