فهرست
آمار: رونالدو پادشاهِ گلِ اروپا
آمار: رونالدو پادشاهِ گلِ اروپا

آمار: رونالدو پادشاهِ گلِ اروپا

آی‌اسپورت – نزدیک‌ترین گلزن در این فصلِ چمپیونز لیگ به رونالدو، رابرت لواندوفسکی بود که تنها 9 گل نسبت به 16 گلِ ستاره‌یِ رئال زد. بعد از لواندوفسکی هم لوئیس سوارز و توماس مولر با 8 گل و آنتوان گریزمن با 7 گل قرار دارند. اما آمارِ خیره‌کننده‌یِ رونالدو فقط مختص به این فصل نمی‌شود.
کریستیانو رونالدو که فصل را با تعدادِ گلِ مساوی با لیونل مسی به عنوانِ برترین گلزنانِ تاریخِ چمپیونز لیگ / جام باشگاه‌هایِ اروپا شروع کرد، حالا تنها صاحبِ این افتخار است. 16 گلِ رونالدو در این فصل مجموعِ گل‌هایِ او در بالاترین سطحِ فوتبالِ اروپا را به 94 گل، برایِ رئال مادرید و منچستر یونایتد رساند. در این جدول مسی با 83 امتیاز رقیبش را تعقیب می‌کند و بعد از این دو فوقِ ستاره‌یِ یک دهه‌یِ اخیرِ فوتبالِ جهان هم رائول با 71 گل برایِ رئال مادرید و شالکه، رود ون نیستلروی با 60 گل برایِ آیندهوون، منچستر یونایتد و رئال مادرید، آندری شفچنکو با 59 گل برایِ دینامو کیف، میلان و  چلسی، تیری آنری با 51 گل برایِ موناکو، آرسنال و بارسلونا و پیپو اینتزاگی با 50 گل برایِ یوونتوس و میلان قرار دارند.
با اینکه رونالدو این فصل موفق نشد به رکوردِ بیشترین تعدادِ گل در یک فصل (17) که خودش در فصلِ 2013-2014 ثبت کرده بود برسد، اما با زدنِ 11 گل در دورِ گروهی، از جمله 4 گل در پیروزیِ 8-0 مقابلِ مالمو، رکوردِ بیشترین گل در این مرحله را هم به نامِ خودش ثبت کرد. 3 گل از 4 گلِ رونالدو مقابلِ مالمو در 11 دقیقه زده شد. این سومین هت تریکِ سریعِ تاریخِ چمپیونز لیگ بود. پیش از رونالدو مایک نیوول برایِ بلکبرن مقابلِ روزنبرگ در 9 دقیقه و بفتمی گومیس برایِ لیون مقابلِ دینامو زاگرب در 7 دقیقه هت تریک کرده بودند.
 
 
  ۲  
آی اسپورت
2016-05-30 09:46:01
نظر دهید

۲ نظر
-
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۱۸
در اینکه رونالدو گلزن قهاریه شکی نیست.اما اگه به لیست تیم هایی که گل زده نگاه کنید می بینید همه تیم های ضعیف و متوسط به پایین هستند.امیدوارم یک کار اماری بر روی گل های رونالدو انجام بشه.الان میانگین گل های زده رونالدو بالاتر از یک هست.اما قطعا اگر امار بازی های بزرگ رونالدو مشخص بشه مسلما بسیار پایین تر از اینه.زدن 3،4 و 5 گل به تیم های ضعیف و ناکام مقابل تیم های بزرگ و در بازی های بزرگ.البته گل های حساس کم نزده اما برای بازیکنی در سطح رونالدو این امار نا امید کننده س
-
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵، ۱۱:۰۱
اتفاقا تو لالیگا بهترین آمار گلزنیش رو جلوی بارسا و اتلتیکو و سویا که بهترین تیما هستن داره!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر