فهرست
اتفاق بی سابقه/ رحمتی حتی یک پنالتی هم نگرفت
اتفاق بی سابقه/ رحمتی حتی یک پنالتی هم نگرفت

اتفاق بی سابقه/ رحمتی حتی یک پنالتی هم نگرفت

آی اسپورت- وقتی فینال جام حذفی به پنالتی کشیده شد، کمتر هوادار استقلالی بود که پیش بینی می کرد مهدی رحمتی درون دروازه نتواند حداقل یکی، دو ضربه بازیکنان ذوب آهن را بگیرد. سابقه او در ضیافت پنالتی ها درون دروازه استقلال نشان می داد که یکی، دو ضربه را می گیرد و یکی، دو ضربه هم هدر می رود. ولی اتفاق بی سابقه ای در خرمشهر رقم خورد و رحمتی تنها به سمت یکی از 5 ضربه پنالتی ذوبی ها رفت (مسعود حسن زاده) و در 4 تای دیگر مانند یان اوبلاک یک مغلوب تمام عیار بود.


یک چهارم نهایی جام حذفی فصل 95-94
3 مهار؛ استقلال در یک قدمی حذف بود که رحمتی و پنالتی گرفتن هایش شروع شد. ابتدا ضربه بوحمدان را مهار کرد، سپس پنالتی پنجم و تعیین کننده ارسلان مطهری را و درنهایت با واکنش بی نظیر او برابر ضربه سعید لطفی بود که استقلال راهی نیمه نهایی شد.


نیمه نهایی جام حذفی فصل 92-91
2 مهار؛ رحمتی کار خودش را کرد ولی درنهایت استقلال باخت و به فینال نرسید. او ابتدا پنالتی مرگبار پنجم را از احمد جمشدیان گرفت. سپس خودش پنالتی اش را خراب کرد ولی برای جبران با یک عکس العمل دیدنی برابر محسن ایران نژاد ایستاد.


فینال جام حذفی فصل 91-90
1+1 مهار؛ برابر شاهین بوشهر، ابتدا ضربه مهدی نوری با وجود شیرجه رحمتی به سمتش به بیرون رفت. رحمتی سپس ضربه امجد شکوه مقام را مهار کرد و کار رقیب تمام شد تا تنها قهرمانی یک و نیم دهه اخیر استقلال با مردی جز امیر قلعه نویی در شیراز رقم بخورد.


بدشانسی
سابقه داشته که رحمتی هیچ ضربه پنالتی را مهار نکند ولی حداقل در این بازیها، بازیکنان حریف و یا تیرهای دروازه به کمکش می آمدند؛ اتفافی که در خرمشهر رخ نداد. در یک چهارم نهایی جام حذفی فصل 90-89، رحمتی با پیراهن سپاهان برابر پرسپولیس در ضربات پنالتی مغلوب شد. او هیچ ضربه ای را مهار نکرد ولی خوش شانس بود که پنالتی مجتبی شیری به تیر خورد و گل نشد.
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-30 22:07:17
نظر دهید

۳ نظر
99
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۴۶
وقتی‌ بازیکن میشه سرمربی آخرش همین می‌شه!
-
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۱۳
من نمدونم این جلوی تیمای خارجی چرا هیچ مالی نیس؟ چون الکی تو ایران بزرگش کردن. اگه احمد عابدزاده عقاب آسیا بود بخاطر این بود که توی جام ملتهای آسیا88 و بازیای آسیایی 90 و دو بازی جام ملتهای 96 به ترتیب جلو چین،کره شمالی ،عربستان و کویت پنالتیهای حساس گرفت. عقاب آسیا فقط احمد رضا عابدزاده
رحمتی نماد بازیکن سالاری
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۰۴:۱۵
رحمتی شده پدرخوانده جدید و دو فصله برا خودش بازیکن جابجا میکنه. هیچ کسی هم نیست جلوش واسته!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر