فهرست
گزارش روز: بحران ورزشگاه در تبریز
گزارش روز: بحران ورزشگاه در تبریز

گزارش روز: بحران ورزشگاه در تبریز

آی‌اسپورت- چمن ورزشگاه یادگار امام تبریز زیر کشت رفت و با توجه به زمانی که برای آماده شدن نیاز دارد تا هفته ششم به بازی‌ها نمی‌رسد. به همین دلیل تیم های تراکتور و ماشین باید در ورزشگاه های دیگر که گنجایش کمی دارند لیگ را شروع کنند.


استادیوم تختی تختی یا همان باغشمال بعد از یادگار امام (ره) بزرگ‌ترین استادیوم تبریز محسوب می‌شود و درصورتی‌که به‌عنوان مثال تراکتورسازی بخواهد از گروه‌های پایتخت در این ورزشگاه تاریخی میزبانی کند، هرچند می‌تواند از حضور هوادارانش بهره ببرد ولی نباید فراموش کرد که برگزاری بازی در داخل شهر طبیعتاً افراد زیادی را به استادیوم خواهد کشاند. این موضوع سرآغاز مشکلات متعدد بسیاری از قبیل ترافیک شهری، اتمام ظرفیت سکوها، مسائل امنیتی و … خواهد بود و گنجایش 20 هزار نفری آن پاسخگوی خیل هوادارانی که می‌خواهند به تماشای بازی بیایند، نخواهد بود. از سوی دیگر نباید فراموش کرد شورای تأمین سال‌هاست به دلیل چنین مشکلاتی، تمایلی به برگزاری بازی‌هایی با تعداد تماشاگر بالا در آن ندارد و این تصمیم منطقی به نظر می‌رسد.

استادیوم اختصاصی تراکتورسازی اگر قرار باشد از این نوع بازی‌ها در ورزشگاه اختصاصی تراکتور برگزار شود، این باشگاه با انبوهی از تماشاگرانی مواجه خواهد شد که محلی برای حضور در استادیوم پیدا نخواهند کرد، پشت درها خواهند ماند و در تکاپو برای ورود به داخل خواهند بود. از سوی دیگر با توجه به اینکه مشکل ظرفیت، مشکلات امنیتی را نیز به دنبال دارد، به‌خصوص اگر اتفاقات بازی آن را به جنجال بکشاند مشکل بزرگی از جهت کنترل و هدایت تماشاگران پیش خواهد آمد. بالأخص اینکه این ورزشگاه در منطقه‌ای صنعتی واقع شده است و ازاین‌جهت ممکن است اتفاقات پیش‌بینی‌نشده باعث وقوع حوادث خطرناک در ابعاد بزرگ‌ شود.

استادیوم اختصاصی گسترش فولاد باوجوداینکه در یکی دو سال گذشته گسترش فولاد در استادیوم اختصاصی خود به میدان می‌رود، اما شورای تأمین دستور به برگزاری دیدارهای مهم و پر تماشاگر گسترش فولاد مثل بازی برابر تراکتور، استقلال یا پرسپولیس در ورزشگاه یادگار داده است که علت آن استقبال بالای تماشاگران از آن‌ها است. این ورزشگاه هرچند ازنظر گنجایش کمی بهتر از استادیوم اختصاصی تراکتورسازی است اما بازهم همان مشکلات به‌ویژه مسئله گنجایش را در خود دارد و حتی ازنظر قرار گرفتن در کنار کارخانجات بنیان دیزل شرایط آسیب‌پذیرتری به وجود آورده است و قطعاً مدیران این باشگاه و مجموعه صنعتی نیز راضی به برگزاری چنین بازی‌هایی در آن نیستند. هرچند تعیین این مجموعه به‌عنوان میزبان مسابقات مهم دور از ذهن نیست اما از سوی دیگر مخالفت شورای تأمین در سال‌های قبل باعث شده شانس میزبانی آن کاهش یابد.

سایر استادیوم‌ها دیگر ورزشگاه‌های فوتبال تبریز ازجمله الغدیر شهید قویدل، مرزداران، لشکر عاشورا و دانشگاه تبریز فاقد حداقل امکانات و پتانسیل برای میزبانی از یک دیدار حساس و پرهوادار می‌باشند. با این اوصاف قطعاً برگزاری 7 هفته نخست لیگ برتر در تبریز با مشکلات جدی مواجه خواهد شد؛ به‌ویژه اینکه ممکن است حتی تراکتورسازی برای برگزاری بازی‌های مهم خود ناچار به انتقال دیدار به شهری دیگر همچون تهران شود. درصورتی‌که تدبیر مناسبی برای این موضوع اندیشیده نشود، ممکن است در این 7 هفته که شامل حداقل 25 درصد دیدارهای لیگ برتر می‌شود، گروه‌های تبریزی امتیازات فراوانی را به این دلیل از دست بدهند و این موضوع قطعاً داد مربیان هر سه تیم را درخواهد آورد.


منبع: فوت آرت

کدخبر:9412
  ۳  
آی اسپورت
2016-05-30 21:50:30
نظر دهید

۳ نظر
یوسف
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۱۹
لیگ خیلی زود شروع میشه تعویق لیگ یه گزینه میتونه باشه
-
دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۲۶
غلط کرده نویسندش تبریز برگزار میشه این فوت هم به بادی بنده
هادی
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۰۷:۴۶
تراختور تو باغشمال.
ماشین تو زمین شهرداری.
گسترش تو بنیان دیزل.
استقلال و پرسپولیس برای ما هیچ جذابیتی ندارن خدا کنه ماشین و تراختور باهم نیفتن...
اونم همشون از قبل تعیین شدس و با قرعه مشخص نمیشه..بهروان حلش میکنه نگران نباش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر