فهرست
راهنمایِ یورو 2016 / گروهِ اول / فرانسه: شانسِ اول، حتی بدونِ بنزما
راهنمایِ یورو 2016 / گروهِ اول / فرانسه: شانسِ اول، حتی بدونِ بنزما

راهنمایِ یورو 2016 / گروهِ اول / فرانسه: شانسِ اول، حتی بدونِ بنزما

آی‌اسپورت – کنار گذاشته شدنِ کریم بنزما از تیمِ ملی، بعد از رسواییِ اخلاقی‌ایش در ارتباط با زندگیِ خصوصیِ متیو والبوئنا بدونِ شک ضربه‌یِ سختی به فرانسه بود. اما موجِ جدیدِ پدیده‌هایِ جوانِ فرانسوی در بعدِ هجومی، مثلِ مارسیال، کومن، پوگبا و گریزمن، و البته درخششِ خیره‌کننده‌یی دیمیتری پایت در لیگِ برتر با وستهم، باعث می‌شود تا شاید غیبتِ مهاجمِ رئال مادرید خیلی هم احساس نشود. اما مشکلِ بزرگِ فرانسه در حالِ حاضر در خطِ دفاعی است. ممدو ساکو با اینکه ممکن است محرومیتش از سویِ یوفا لغو شود و مشکلی برایِ بازی در یورو نداشته باشد، به اعلامِ دیدیه دشان جایی در تیمِ ملی نخواهد داشت. رافائل واران و جرمی متئو، مدافعینِ رئال و بارسا، هر دو مصدوم هستند و یورو را از دست داده‌اند. به همین خاطر دشان ساموئل اوتیتی را که تا حالا تجربه‌یِ بازی برایِ فرانسه را نداشته به تیم ملی دعوت کرده است.
 
مربی: دیدیه دشان به عنوانِ کاپیتانِ تیم ملی فرانسه سالِ 1998 در استاد دو فرانس جامِ جهانی را بالایِ سر برد. مربیِ سابقِ یوونتوس، موناکو و مارسی در 4 سالِ اخیر که هدایت آبی‌ها را بر عهده داشته باعثِ پیشرفتِ تیمش شده است. با اینکه فرانسه برایِ رسیدن به جامِ جهانی نیاز به پیروزیِ دراماتیکِ 3-0 در بازیِ برگشت مقابلِ اوکراین پیدا کرد، اما شاگردانِ دشان در خودِ تورنمنت نمایشی قابلِ قبول داشتند و نهایتا با شکست مقابلِ آلمان در یک چهارمِ نهایی حذف شدند. فتحِ یورو 2016 می‌تواند دوگانه‌یِ خانگیِ فراموش نشدنی‌ای برایِ دشان به یادگار بگذارد.
 
نظرِ جاناتان ویلسون: مشکلِ بزرگِ فرانسه این است که گزینه‌هایِ تاکتیکیِ زیادی دارد. سیستمِ پایه‌یِ موردِ علاقه‌یِ دشان 3-3-4 است، اما در بطنِ این سیستم واریاسیون‌هایِ متعددی وجود دارد. با توجه به غیبتِ بنزما و اینکه به نظر می‌رسد دیمیتری پایت خودش را در ترکیب اصلی جا انداخته، احتمالا باید شاهدِ حضورِ آنتوان گریزمن در مرکزِ خطِ حمله‌ باشیم.
 
راهِ صعود به یورو: فرانسه به عنوانِ میزبان نیازی به حضور در بازی‌هایِ مقدماتی نداشت. اما برایِ آماده ماندن و با همکاریِ یوفا به عنوانِ تیمِ مهمانِ گروهِ یک دورِ مقدماتی با پرتغال، آلبانی، دانمارک، صربستان و ارمنستان دیدارهایی دوستانه برگزار کرد. اگر فرانسه واقعا در این گروه بود، با نتایجی که کسب کرد با 23 امتیاز صدرنشین می‌شد.
 
بازیکنان: هوگو یوریس (تاتنهام)، استیو مانداندا (مارسی)، بنوا کاستیل (رن)، کریستوفر ژاله (لیون)، پاتریس اورا (یوونتوس)، عادل رامی (سویا)، الیاکیم مانگالا (منچستر سیتی)، باکاری سانیا (منچستر سیتی)، لوکاس دینیه (رم)، لوران کوشیلنی (آرسنال)، ساموئل اومتیتی (لیون)، یوهان کابای (کریستال پالاس)، لاسانا دیارا (مارسی)، انگولو کانته (لستر)، بلز ماتویدی (پاریس سن ژرمن)، موسا سیسوکو (نیوکاسل)، پل پوگبا (یوونتوس)، آنتوان گریزمن (اتلتیکو مادرید)، دیمیتری پایت (وستهم)، اولیویه ژیرو (آرسنال)، آندره پیر ژینیاک (تیگرس اونیورسیداد)، آنتونی مارسیال (منچستر یونایتد) و کینگزلی کومن (بایرن مونیخ)
 
برنامه‌یِ بازی‌ها: 21 خرداد، ساعتِ 23:30، مقابلِ رومانی – 26 خرداد، ساعتِ 23:30، مقابلِ آلبانی – 30 خرداد، ساعتِ 23:30، مقابلِ سوئیس
 
 
 
     
آی اسپورت
2016-05-31 08:39:40
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر