فهرست
راهنمایِ یورو 2016 / گروهِ اول / رومانی: دژ مستحکمِ ژنرال
راهنمایِ یورو 2016 / گروهِ اول / رومانی: دژ مستحکمِ ژنرال

راهنمایِ یورو 2016 / گروهِ اول / رومانی: دژ مستحکمِ ژنرال

آی‌اسپورت – این دومین بار است که رومانی از سالِ 2000 بدین سو به یورو می‌رسد. اما به عکسِ تیمی که از رومانیِ 2000 و رومانیِ 1994 در جامِ جهانیِ آمریکا با ستاره‌هایی مثلِ گئورگی هاگی، فلورین رادوسیو و آدریان ایلی به خاطر داریم، این رمانی تیمی به شدت محافظه‌کار و دفاعی است و نباید انتظارِ بازیِ باز و هجومی ازش داشت. خوردنِ تنها 2 گل در دورِ مقدماتی به علاوه‌یِ تساویِ بدونِ گل در دیدارِ دوستانه در مارچِ امسال مقابلِ اسپانیا، نشان از قدرتِ این خطِ دفاعی می‌دهد. کاپیتان و رهبرِ این خطِ دفاعی ولاد کریکش، مدافعِ سابقِ تاتنهام و حالِ حاضرِ ناپولی است. در بعدِ هجومی هم امید رومانی به پدیده‌یِ جدیدشان، نیکولای استانسیوف هافبکِ خلاقِ استوا بخارست است.
 
مربی: این سومین بار است که آنگل یوردانسکو، ملقب به ژنرال، رهبریِ تیمِ ملیِ رومانی را بر عهده گرفته است. هودارانِ رومانی هرگزِ تیمی که به رهبریِ یوردانسکو در جامِ جهانی 94 آرژانتین را حذف کرد و تا مرحله‌یِ یک چهارم پیش رفت را فراموش نمی‌کنند. یوردانسکو سالِ 2014 بعد از 8 سال دوری از مربیگری، در دورانی که رو به سیاست و حضورِ سنایِ رومانی آورده بود، به شغلِ سابقش بازگشت و موفق شد تیمش را راهیِ یورو 2016 کند. با وجودِ تمامِ انتقاداتی که از تاکتیک‌هایِ او می‌شود، رومانی می‌تواند با فوتبالِ بسته‌اش هر تیمی را در یورو به دردسر بندازد.
 
نظرِ جاناتان ویلسون: تیمِ آنگل یوردانسکو در دورِ مقدماتی بهترین آمارِ دفاعی را داشت. اما در بعدِ هجومی قدرتِ زیادی ندارد و از بازی‌هایِ دوستانه‌یِ اخیر هم اینطور بر می‌آید که برایِ لوسین سانمارتین، بازیسازِ 36 ساله‌ای که شبیه‌ترین فوتبالیست به فوتبالِ سنتی و تکنیکیِ رومانی در اوجش است، جایی در ترکیبِ اصلی نخواهد بود.
 
راهِ صعود به یورو: رومانی در گروهِ افِ مقدماتی بود و صعودِ خودش را در روزِ آخر با پیروزی بر جزایر فارو و شکستِ مجارستان مقابلِ یونان جشن گرفت. رومانی 10 بازیِ مقدماتی‌اش را بدونِ شکست پشتِ سر گذاشت، که البته شاملِ 3 تساویِ بدونِ گل می‌شود و فقط 2 گل در کل (هر 2 در بخارست) خورد. بهترین نمایشِ رومانی در این مرحله پیروزیِ 2-0 مقابلِ ایرلند شمالی که نهایت تیمِ اول گروه شد بود.
 
بازیکنان: سیپرین تاتاروسانو (فیورنتینا)، کاستیل پانتیلیمون (واتفورد)، سیلیو لونگ (استرا)، رازوان رت (رایو وایکانو)، ولاد کریکش (ناپولی)، دراگوس گریگور (نادی السلیسه)، الکساندرو ماتل (دینامو زاگرب)، والریسا گامان (استرا)، کریستین ساپونارو (پاندوری)، کازمین موتی (لودوگورتس)، استلیانو فیلیپ (دینامو بخارست)، آلین توسکا (استوا بخارست)، گابریل توریه (عثمانلیپور)، میهای پینتیلی (استوا بخارست)، السکاندرو ماکسیم (اشتوتگارت)، الکساندرو چیپسیو (استوا بخارست)، اویدیو هوبان (هاپوئل)، لوسین سانمارتین (الاتحاد)، آدرین پوپا (استوا بخارست)، آندری پرپلیتا (لودوگورتس)، آدرین روپوتان (پاندوری)، نیکولای استانسیو (استوا بخارست)، آندری ایوان (کرایووا)، بوگدان استانکو (گنچلربیرلی)، کلودیو کسرو (لودوگورتس)، فلورین آندون (کوردوبا)، دنیس آلیبک (استرا) و یوان هورا (پاندوری)
 
برنامه‌یِ بازی‌ها: 21 خرداد، ساعتِ 23:30، مقابلِ فرانسه - 26 خرداد، ساعتِ 20:30، مقابلِ سوئیس – 30 خرداد، ساعتِ 23:30 مقابلِ آلبانی
 
  
     
آی اسپورت
2016-05-31 08:42:30
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر