فهرست
گزارش: ستاره‌هایِ لیگِ برتر که از یورو جا ماندند
گزارش: ستاره‌هایِ لیگِ برتر که از یورو جا ماندند

گزارش: ستاره‌هایِ لیگِ برتر که از یورو جا ماندند

جک باتلند: پدیده‌یِ این فصلِ استوک که در مقاطعی از فصل حتی برایِ جو هارت هم تهدیدی جدی به حساب می‌آمد در شبی که جیمی واردی و هری کین و اریک دایر ستاره‌هایِ پیروزیِ دراماتیکِ انگلیس مقابلِ آلمان بودند مصدوم شد و یورو را از دست داد. البته باتلند هنوز سال‌هایِ زیادی برایِ درخشش درونِ دروازه‌یِ انگلیس دارد. در غیابِ باتلند، فریزر فورستر و تام هیتون ذخیره‌هایِ هارت خواهند بود.
کرت زوما: به محضِ اینکه مدافعِ جوانِ فرانسوی با تمامِ وزنش رویِ زانویش فرود آمد مشخص بود که مصدومیتش جدی است. کرت زوما که از فصلِ پیش خودش را کم کم به ترکیبِ اصلیِ چلسی تحمیل کرده بود در ماهِ فوریه مقابلِ منچستر یونایتد مصدوم شد و یورو را از دست داد. گرچه زوما هم هنوز فرصتِ زیادی برایِ حضور در تورنمنت‌هایِ مهم با پیراهنِ فرانسه دارد، اما مصدومیتِ متیو و واران و محرومیتِ ساکو می‌توانست حتی شانسِ بازی کردن در ترکیبِ اصلیِ تیمِ دیدیه دشان را در یورو 2016، در خاکِ فرانسه به او بدهد. رویایی که بر باد رفت.
وینسنت کمپانی: بزرگترین ضربه را این فصل به من سیتی آماده نبودنِ کاپیتانش زد. وینسنت کمپانی که فصل را عالی شروع کرد و تیمش را با 4 کلین شیتِ پیاپی به صدرِ جدول برد، خیلی زود دچارِ مصدومیت‌هایی شد که در دو فصلِ اخیر مدام گریبانگیرش بوده و بیشتر فصل را به تماشایِ لغزش‌هایِ پشتِ سرِ همِ مانگالا، اوتامندی و دمیچلیس نشست. آخرین مصدومیتِ کاپیتانِ بلژیک هم در بازیِ نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ مقابلِ رئال مادرید به وقوع پیوست تا مارک ویلموتس از داشتن رهبرش در یورو 2016 محروم شود.
دژان لوورن: مدافعِ تنومندِ لیورپول با اینکه فصلِ به نسبت خوبی را تحتِ رهبریِ یورگن کلوپ در لیگِ برتر و یوروپا لیگ پشتِ سر گذاشت، جایی در تیم ملیِ کروواسی نخواهد شد. دلیل حذفِ لوورن درگیری‌اش با مربیِ تیم، آنتی کاچیچ بود. کاچیچ که از رفتارِ حرفه‌ای لوورن راضی نبود، خط زدنشان از لیستِ یورو 2016 را اینطور توضیح داد: «بازی کردن برایِ تیم ملی نیازمند تمرکز و تعهدِ کامل است. ما می‌خواهیم جوِ رختکن را آرام و سالم نگه داریم. برایِ همین لوورن در تیم نیست. البته من در را برایِ همیشه به رویش نبستم. اون میتونه یک روز برگرده، به شرطِ اینکه بفهمه فوتبال یک بازیِ تیمیه.»
خوان ماتا: گزینه‌هایِ زیادِ دل بوسکه برایِ خطِ میانی باعث شد تا خوان ماتا که با اسپانیا قهرمانِ جهان و اروپا شده بود، از یورو 2016 باز بماند. با اینکه ماتا در دو فصلِ نیمی که در یونایتد بوده، کنارِ وین رونی ارزشمندترین بازیکنِ تیمش از نظرِ آماری بوده، اما فصلِ ناامیدکننده و کسالت بارِ شیاطین سرخ با لویی ون گال بهایی سنگین برایِ هافبکِ 28 ساله‌اش به همراه داشت.
مورگان اشنایدرلین: ماتا تنها ستاره‌یِ منچستر یونایتد نبود که یورو 2016 را از دست داد. اشنایدرلین که با درخشش در فصلِ پیش با پیراهنِ ساوتهمپتون به نظر یکی از گزینه‌هایِ اصلیی دیدیه دشان در مرکزِ خطِ میانی فرانسه می‌رسید، این فصل با فرمِ نه چندان خوبش، با اینکه 33 بار در ترکیبی اصلیِ منچستر یونایتد قرار گرفت، در رقابت با انگولو کانته، پدیده‌یِ لستر، و حتی موسا سیسوکویِ نیوکاسل و یوهان کابایِ پالاس شکست خورد. البته به احتمالِ خیلی زیاد لاسانا دیارا هافبکِ دفاعیِ اصلیِ فرانسه در یورو 2016 باشد.
سانتی کازورلا: یکی دیگر از هافبک‌هایِ اسپانیاییِ لیگِ برتر که یورو را از دست داد سانتی کازورلا بود. استفاده‌یِ آرسن ونگر از کازورلا در مرکزِ خطِ میانی این فصل بعدی جدید به آرسنال داد و خلاقیت و سرعتِ بیشتری برایِ تیمش پدید آورد. اما مصدومیتِ کازورلا که باعث شد در سالِ 2016 فقط یک بازی برایِ آرسنال به زمین برود باعث خط خوردنش از تیم ملی شد.
دنی ولبک: داستانِ دنی ولبک همچنان ادامه دارد. مهاجمِ سابقِ یونایتد که دومین فصلش در آرسنال را سپری می‌کرد در اواسطِ فصل بعد از دورانِ مصدومیتِ طولانی به جمعِ توپچی‌ها بازگشت، نمایشی بسیار امیدوارکننده داشت و گل‌هایِ حساس زد، اما دوباره در یک هفته مانده به پایانِ لیگ مصدوم شد و حالا باز هم 9 ماه باید بیرون باشد.
دیگو کاستا: ترکیبی از مصدومیت، فرمِ متوسط و جنجال‌هایی که کاستا همیشه به راه می‌اندازد باعث شد تا دل بوسکه از نامِ او هم برایِ یورو 2016 بگذرد. کاستا فصل را بسیار بد شروع کرد، بعد از اخراجِ مورینیو و آمدنِ گاس هیدینک پیشرفتِ زیادی داشت و خیلی بیشتر شبیهِ کاستایِ فصلِ اولِ چلسی شد، اما در نهایت مصدومیتش مقابلِ لیورپول باعث شد تا دل بوسکه با توجه به گزینه‌هایِ دیگری که داشت ریسکِ دعوت از او را نپذیرد.
ماریو بالوتلی: تعجبی نداشت سوپر ماریو در تیمی که آنتونیو کونته مربی‌اش است جایی نداشته باشد. بالوتلی که کلِ فصل را به صورتِ قرضی از لیورپول برایِ میلان بازی کرد، تنها یک گل در سریِ آ زد و با اینکه ایتالیا در بعدِ هجومی با کمبودِ بازیکنانِ درجه یک مواجه است نتوانست کونته را قانع کند که فرصتی دوباره بهش بدهد. لئوناردو بونوچی درباره‌یِ حذفِ بالوتلی از آتزوی می‌گوید: «اگه بالوتلی اینقدر دمدمی مزاج نبود میتونست کمکِ زیادی برامون باشه. اما الان وقتِ آدمهایِ خودشیفته نیست. ما باید تانک باشیم و خودمون را فدایِ دیگری کنیم.»
 
     
آی اسپورت
2016-05-31 08:58:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر