فهرست
ایران 0-3 فرانسه؛ صدر جدول را به خروس‌ها دادیم
ایران 0-3 فرانسه؛ صدر جدول را به خروس‌ها دادیم

ایران 0-3 فرانسه؛ صدر جدول را به خروس‌ها دادیم

آی اسپورت- تیم ملی والیبال ایران برای برگزاری سومین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک 2016 ریو از ساعت 11:10  در سالن متروپُلیتن شهر توکیو، پایتخت ژاپن مقابل تیم فرانسه قرار گرفت و این بازی را با نتیجه 3 بر صفر به قهرمان لیگ جهانی 2015 واگذار کرد. رائول لوزانو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع بازی سوم تیمش در مسابقات انتخابی المپیک 2016 ریو مقابل فرانسه از سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف (لیبرو)، استفاده کرد.

تیم ایران در غیاب امیر غفور (به دلیل مصدومیت)، سومین بازیکن امتیازآور مسابقات تا پایان روز دوم به میدان رفت. بازیکنان ایران که پس از 2 پیروزی متوالی و مشاهده شکست تیم ملی فرانسه مقابل لهستان، انگیزه و انرژی زیادی داشتند، 2 امتیاز نخست بازی را به سود خود ثبت کردند اما در ادامه فرانسوی‌ها با دفاع روی تور و سرویس‌های برتر، کار را به تساوی کشانده و پیش افتادند.
ست نخست با نتیجه 25 بر 20 به سود فرانسه، قهرمان لیگ جهانی 2015 به پایان رسید.
تیم ایران در ست نخست، ‌12 امتیاز از حمله و 8 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد در حالیکه از دفاع و سرویس امتیازی به دست نیاورد. فرانسوی‌ها اما 13 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع، 2 امتیاز از سرویس و 5 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.

وقت استراحت نخست در ست دوم در حالی به دست‌ آمد که نتیجه 8 بر 5 به سود فرانسه بود. بازیکنان ایران که به هیچ عنوان در حد و اندازه‌های 2 بازی قبلی خود نبودند (خصوصا در دفاع) در امتیاز 12 بر 8 در وقت استراحتی که لوزانو تقاضا کرد،‌ نزد او رفتند. مشخص بود که شاگردان لورن تیلیه برای فشار آوردن روی تیم ایران برنامه خاصی در دفاع و سرویس دارند. با وجود اینکه فرانسوی‌ها پر اشتباه‌تر از ایران بازی می‌کردند اما برتری مطلق آنها در دفاع و سرویس،‌ باعث شد ست دوم هم با نتیجه 25 بر 18 به سود خروس‌ها تمام شود.
تیم ایران در پایان ست دوم، ‌23 امتیاز از حمله، یک امتیاز از سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد. فرانسوی‌ها 24 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع، 5 امتیاز از سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کردند.
اگردان لوزانو، ست سوم را بهتر شروع کردند و عملکرد متفاوتی در حمله و پاس نسبت به 2 ست قبلی داشتند اما به نظر می‌رسید فرانسوی‌ها برای پیروزی در این بازی اشتیاق و اصرار بیشتری داشتند. آنها پس از شکست 3 بر 2 مقابل لهستان برای جبران این شکست به میدان آمده بودند. بازی تا امتیازات پایانی مساوی و پا به پا پیش رفت اما در نهایت تیم فرانسه با نتیجه 25 بر 22 پیروز شد و 3 بر صفر به برتری رسید.
تیم ملی ایران در بازی بعدی خود از ساعت 14:35 فردا  به مصاف ژاپن، میزبان مسابقات می‌رود
     
آی اسپورت
2016-05-31 16:09:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر