فهرست
استتوس: آقای رحمتی، لطفا فقط دروازه بانی‌ات را بکن!
استتوس: آقای رحمتی، لطفا فقط دروازه بانی‌ات را بکن!

استتوس: آقای رحمتی، لطفا فقط دروازه بانی‌ات را بکن!

آی اسپورت- مهدی رحمتی با همه بازیکنان این چند ساله استقلال تفاوت داشت. او تنها بازیکنی بود که بعد از سال ها می توانست محبوبیتش را به جایی برساند که تنه به محبوبیت فرهاد مجیدی و علیرضا منصوریان بزند. او که هواداران استقلال اعتقاد دارند حقش در تیم ملی خورده شده، برای مظلومیتی که در ته دل شان برایش متصور می شوند ، از ابتدای سال قبل که در مقام کاپیتان و ناجی به تیم برگشت، توانست لحظه به لحظه محبوبیتش را افزایش دهد تا جایی که در میانه فصل وقتی داشت به برنامه 90 می رفت، عادل فردوسی پور گمان می برد با آوردن مهدی به برنامه اش می تواند محبوبیت او را خرج برنامه اش کند و این ذهنیت ضد استقلالی بودن 90 را بشکند.

مهدی با چند سیو عالی در هر بازی و نقش داشتن در اداره تیمی که صدر جدول بود ، هر لحظه محبوب تر می شد. ولی تیم که افتاد ، او هم افتاد. او البته در ته صف بود. نقش ناجی را برای تیم بازی می کرد و سعی می کرد از این محبوبیتش به نفع خودش عالی استفاده کند. این تک روی اما همیشه هم خوب جواب نمی دهد و مشاورانی که مدام مهدی را به سوی تک روی می خواندند، باعث شدند تا او یکی از معروف ترین اشتباهاتش را انجام دهد. در دربی استقلال خیلی بد بود ، خیلی بد. همه با هم بد بودند و مهدی هم یکی مثل بقیه اما بعد از بازی او تنها از طرف خودش از هواداران عذر خواست، درحالی که باید در مقام کاپیتان ، این کار را از سوی تمام تیم انجام می داد. اتفاقی که مهدی را در بین هم تیمی هایش هم انگشت نما کرد و بچه ها از او به دل گرفتند.

مهدی بی شک بهترین دروازه بان ایران است که در طول فصل کمک زیادی به استقلال کرده اما در این هفته های پایانی او سه اشتباه اثرگذار داشت. در روز دربی روی 4 گلی که خوردند و با دعوایی که در پایان نیمه اول راه انداخت، در به هم ریختن تمرکز تیمی شان اثرگذار بود. درست مثل اشتباهاتش در بازی با تراکتورسازی که روند مسابقه را فدای اعصاب خوردی هایی کرد که از مربی سابق تیم به دل داشت. در هفته های بعد از پایان لیگ هم شرایط او به سمتی رفت که حالا پیشکسوتان تیم، مدام بگویند یک بازیکن نباید این قدر در مسائل فنی دخالت کند. مهدی که در هفته های پایانی اعتراض هایی به همبازی هایش داشته ، مدافعان شان را حسابی نواخته و در بازی فینال جام حذفی هم لب خوانی حرف هایش مشخص کرده به مظلومی انتقاد کرده که چرا به یک بچه پنالتی داده تا بزند، حالا متهم شده به دخالت فراتر از حد یک کاپیتان در تیم . البته نه از جنس دخالت های بازیکنی مثل محرم نویدکیا که با ماموریت رسمی از سوی مدیرعامل یا هیات مدیره باشد. این شائبه ایجاد شده از سوی مظلومی که بزرگتر تیمش تا چهار صبح در خانه فرهاد مجیدی به او التماس می کرده که به استقلال بیاید، انشالله طعنه ای به مهدی نبوده است اما هرچه هست، این عصبانیت های بی مورد مهدی در کنار زمین، این اعتراض های متوالی اش در روزهای گذشته به زمین و زمان و این شائبه ها درباره تلاش بیش از حدی که گذاشته تا برای بستن تیم سال بعد به باشگاه کمک کند و از تمام رفاقت هایش استفاده می کند تا اگر می تواند توصیه ای کند و بچه هایی که برای آمدن به استقلال دودل هستند، را متقاعد به آمدن کند، شاید مهدی را از مسئولیت اصلی اش بازداشته. باز داشته که در ضربات پنالتی نمی توانست تمرکز کند و در کاری که تخصص داشت، با همه ادعیه و قنوت هایش، نتوانست حتی یک سیو داشته باشد. مهدی بارها نشان داده مرد استرس های زیاد نیست. پسری که با یک حرف مثل اینکه گلر زیر تیر است، تمرکزش چنان به هم ریخت حتی تیم ملی را از دست بدهد، باید یادش باشد، اگر روی بازی اش تمرکز کند ، این قدر خوب است که محبوب ترین باشد.

با این شناخت، اگر کسی مهدی را دوست داشته باشد ، حتما به او می گوید؛مهدی جان، برادر رحمتی لطفا فقط دروازه بانی ات را بکن!

فرهاد عشوندی
  ۵  
آی اسپورت
2016-05-31 12:15:18
نظر دهید

۵ نظر
-
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۳۱
مشکل از ضعف مظلومی بوده که البته رحمتی هم سو استفاده کرده.مطمئنا با اومدن داش علی رحمتی هم فقط دروازه بانی میکنه
رحمتی نماد بازیکن سالاری
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۱
رحمتی شده پدرخوانده جدید و دو فصله برا خودش بازیکن جابجا میکنه , ترکیب میچینه و مربی عوض میکنه و جالب اینه که هیچ کسی هم نیست جلوش واسته!
اس اسی
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۱۰
کاپیتانی که ارنج می‌کنه، خریدهای تیم را مشخص می‌کند و البته به همراه یکی از اعضای باشگاه تا پاسی از شب با فرهاد مجیدی برای قبول مربی‌گری استقلال مذاکره می‌کنه. دیگه کاری نمونده که این بازیکن از خود راضی توش دخالت نکرده باشه!
فرناز
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۹
بزرگتر ؟!!!
-
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۰۱
باید دست کیروش و بوسید فقط همین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر