فهرست
یادداشت شاید هوادارانه/ ما، پرویز«تفلون» و دیگران!
یادداشت شاید هوادارانه/ ما، پرویز«تفلون» و دیگران!

یادداشت شاید هوادارانه/ ما، پرویز«تفلون» و دیگران!

آی اسپورت-  پرویز مظلومی در آستانه برکناری است یا برکنار شده؛ چندان فرقی نمی کند. دلایل منطقی برای این کار وجود دارد؛ تیم با هفته های متوالی صدرنشینی، قهرمان نشد که هیچ، نایب قهرمان هم نشد. در دربی نه تنها نبرد که باخت و تحقیر شد. از خستگی ذوب آهن در فینال جام حذفی استفاده نکرد و سال را بدون جام گذراند. اما کمی نقاب از چهره های روشنفکر و «نیچه»وارمان برداریم؛ مگر استقلال در لیگ های سیزدهم و چهاردهم بهتر از این کار کرده بود؟ مگر قهرمان شده بود؟ مگر سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان آسیا گرفته بود؟ مگر دربی را برده بود؟
قصه خیلی ساده است؛ ساده تر از چیزی که فکر می کنیم. پرویز مظلومی، دقیقا پرویز مظلومی است. اینکه می گوییم باید حداقل یک قهرمانی می آورد و بهتر کار می کرد و این قصه ها، تلقی ماست از او و مظلومی هیچ نقشی در این تفکرات نداشته و ندارد.
از او ایراد می گیرند که به فلان بازیکن باج می داد، محافظه کار بود، نمی توانست تیم و بازیکنان را تهییج کند ولی مظلومی در کدام دوره نه چندان طولانی مدت حضورش روی نیمکت استقلال و حتی سایر تیمهایش از مس و آلومینیوم تا صبا و صنعت نفت اینطور نبود؟ فقط امسال باج می داد؟ مگر او نبود که یک روز در ابتدای تمرین، سخنرانی جباری بعد از مشکلات مالی را دید، تعطیل شدن تمرین تیمش را نظاره کرد ولی دم نزد؟ اینکه ما از مظلومی، یک شزم ساخته ایم دلیل نمی شود که او از قالب همیشگی خودش در این تقریبا 7 دهه زندگی بگذرد و به خاطر ما غولی بی شاخ و دم شود.
مظلومی خود خودش است با همه خوبی ها و بدی هایش ولی ما، همه مایی که این روزها مدام کنایه می زنیم که بهتر از او می توانستیم روی نیمکت استقلال نتیجه بگیریم هم گوشه گود ایستاده ایم و مدام نق می زنیم. چرا زمان قلعه نویی، حرفی نبود؟ او بهتر نتیجه گرفته بود؟ به او انتقاد نکردیم چون جراتش را نداشتیم. چون از او و «علی»هایش می ترسیدیم. ولی به مظلومی می تازیم و مدام بابت همه چیز (از سبک زندگی و فیزیک بدنی و مشکلات ظاهری تا ایرادات فنی) به چهار میخ می کشانیمش چون خودش این اجازه را به ما داد. چون خودش نخواست فردای دربی علنی کند که م.ر و م.ب رفته اند دم خانه ف.م و گریه کرده اند و قسمش داده اند به چشمان ت که بیا قبل از اینکه استقلال دفن شود (و او هم نیامد درحالیکه مظلومی «وجود»ش را داشت تیم بدون مدیرعامل، هیئت مدیره و پول را یک هفته قبل از لیگ دهم تحویل بگیرد) مظلومی اگر همان روز حرف می زد، حالا بازنده نبود ولی او همه زندگی اش را برای استقلال گذاشته. اگر نگذاشته بود که مثل قلعه نویی می رفت دنبال شکایت پول های عقب افتاده اش در کوران مسابقات. اگر عاشق استقلال نبود که ابتدای دهه 70 حقوق چند صد هزار دلاری عمان به عنوان سرمربی را رها نمی کرد تا به ایران بیاید برای چند صد هزار تومان و بشود دستیار پورحیدری.
مظلومی را باید به عنوان پرویز مظلومی نقد کرد نه به عنوان کسی که ما دوست داشتیم، باشد. اگر می گوییم به رحمتی اجازه دخالت در همه امور را داد، این را هم بگوییم که فلانی برای راضی نگه داشتن دستیار بیکارش در استقلال قید رحمتی را زد و دروازه بانی را آورد که به هیچ توپی نه نمی گفت. اگر می گوییم صادقی را از استقلال بیرون کرد تا حاج محمدی را بیاورد بگوییم که فلانی هم شریفات را در لیست خروج گذاشت و حالا با یک میلیارد هم نمی توان او را دوباره آبی پوش کرد.
پرویز مظلومی همینی است که می بینیم. همینی که بهتاش فریبا خطابش می کند «پرویز تفلون» بس که نچسب است. او همینی است که بابت فلان مطلب علیه استقلال در آن روزنامه تمام قرمز با دوستان خبرنگارش قطع رابطه می کند. مظلومی متهم است به هزار و یک دلیل ولی متهمش نکنیم چون چیزی که ما می خواهیم، نیست. علیرضا خطیبی
  ۱۲  
آی اسپورت
2016-05-31 13:31:33
نظر دهید

۱۲ نظر
-
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۳:۵۸
همه درست ولی انتخاب مظلومی از اول اشتباه بود و در تکمیل برید توی پیجهای استقلالی ببینید منصوریان هنوز نیمه ی 2تا لیدرهای استقلال ک تمام صفحشون عکسهای ا.ق هست چ تهدیدها و فحاشیهایی دارند ب منصوریان و طرفداران میکنند مظلومیت این لیدرهای رو نداشت
امیررضا
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۱
خوب شد روش نوشتی هوادارانه، چون خیلی هوادارانه نوشتی اقای خطیبی
فرزام
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۲
مرسی بابت حرف قشنگت. خیلی منطقی نوشتی. مگه استقلال چی شده بود قبلا که حالا از مظلومی توقعای فضایی داریم؟
آرش
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۲
یه تاجی این یادداشتو نوشته ها
آبی دل
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۴
کلاه گیسش رو هم بگو....شاید اونم دلیل خوب بودنشه !
-
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۹
مزخرغ نگو بابا!! با قلعه نویی اینطور برخورد نمیشد چون پر افتخار ترین مربی لیگ بود! اعتبار این دو نفر رو با هم مقایسه میکنی؟؟!!! تو واقعا روزنامه نگار ورزشی هستی؟!
مجید
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۴۰
لطفا در این نقدها نقش کسانی که افشارزاده را مدیرعامل کرده و خوده افشارزاده و مشاورش پورحیدری فراموش نشود..این پورحیدری بود که ذوالفقارنسب را به استقلال آورد تا تیم به دسته3 برود..کی گفته اون جنتلمن استقلال هست .. مناظره بگذارید تا من هوادار معمولی تیم بگویم پورحیدری چه بلاها سر استقلال نیاورده....
مجید
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۴۰
لطفا در این نقدها نقش کسانی که افشارزاده را مدیرعامل کرده و خوده افشارزاده و مشاورش پورحیدری فراموش نشود..این پورحیدری بود که ذوالفقارنسب را به استقلال آورد تا تیم به دسته3 برود..کی گفته اون جنتلمن استقلال هست .. مناظره بگذارید تا من هوادار معمولی تیم بگویم پورحیدری چه بلاها سر استقلال نیاورده....
-
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۳
((((او همه زندگی اش را برای استقلال گذاشته. اگر نگذاشته بود که مثل قلعه نویی می رفت دنبال شکایت پول های عقب افتاده اش در کوران مسابقات.)))) کجا قلعه نویی شکایت کرده آدم متعصب دروغگو؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فرناز
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۰۴
بد بخت بر از هوادارای کیسه خودشان جالبه یه عده هنوز سنگ قلعه نوعی رو به سینه میزنن
میلاد۶&۴
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۳۳
متأسفانه تو فوتبال ایران برای مربی بودن فقط دانش و تجربه داشتن کافی نیست،باید قلعه نویی باشی تا نتیجه بگیری!!!
من به قلعه نویی حق میدم که هرتیمی میره بخشی ازدستمزدش و بین آدمای دیگه تقسیم کنه،چون تو ایران غیر ازاین نمیشه کار کرد.
بزرگترین مشکل ما هواداران هستند!
مابه هوادارا فرهنگ هواداری یاد ندادیم،یاد نگرفتن که بایدباشگاه ودوست داشته باشن نه سرمربی رو!
یاد ندادیم که استقلال خیلی مهم تره ازفرهاد مجیدی وشخص های دیگه.
منظورم با همه ی تیم هاست نه فقط استقلال،مشکل بعدی اینه که هی میشینیم میگیم مابهترین هوادارو داریم!
کی گفته این حرفو؟؟؟
بازی های ژاپن،کره،چین،استرالیا وکشورهای اروپایی وآمریکایی برای هربازی هشتاد درصد ورزشگاهشون پرمیشه،اونوقت ما تو کل فصل یه بار ورزشگاهمون پر میشه اونم بخاطر رایگان بودن،بعد گزارشگر بازی تراکتور صدبار میگه هیچ جا همچین طرفداری نداره!!
چرا نداره؟
اتفاقا دارن ازماهم خیلی بهتر باشگاهشون رو حمایت میکنن،برای تمام بازی هاشون کلی هزینه میکنن و بلیط میخرن،نه نارنجک میندازن،نه سنگ پرت میکنن،نه به داور وبازیکن حریف فحش ناموسی میدن!!!
عشق فقط یک کلام...امیر علیه السلام
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵، ۰۸:۲۰
مظلومی مربی خوبی نبوده...نیست...و نخواهد شد! قابل مقایسه با بند کفش امیر هم نیست چه برسه به خودش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر