فهرست
دغدغه‌ زیدان: اعتماد به نفس کاذب
دغدغه‌ زیدان: اعتماد به نفس کاذب

دغدغه‌ زیدان: اعتماد به نفس کاذب

آی اسپورت- روند کاری زین‌الدین زیدان و اعضای کادر فنی‌اش تغییر نکرده و از این بابت نگرانی‌ای وجود ندارد، اما درباره انگیزه تیمش و تشنه بودن بازیکنان برای رسیدن دوباره به موفقیت نگرانی‌هایی وجود دارد. سفیدپوشان دو مساوی پشت سر هم داشتند و در هفته سوم مسابقات لالیگا 4 امتیاز از بارسا عقب افتادند.

خوشبختانه خود سرمربی فرانسوی خیلی زود مشکل تیمش را فهمید و آن را به بازیکنانش گوشزد کرد. اولین نکته‌ای که زیدان گفت درباره شروع نامناسب تیمش بود و معتقد است نباید در باد موفقیت‌های اخیر بخوابند و هشدار داد که نباید درگیر رویاهایشان باشند. او یک بار دیگر وقتی رونالدو، سرخیو راموس و لوکا مودریچ در موناکو به عنوان بهترین‌ها انتخاب شده بودند هم این را گفت.

زیدان مربی‌‎ای است که دوست ندارد سیستم کارش شناخته شده باشد و به همین دلیل به بازیکنان تیمش هشدار داده است، آن هم به محض این که متوجه شده تیمش تضعیف شده است. حالا اما همه توجهات روی او و تیمش است، مخصوصا بعد از موفقیت در لیگ قهرمانان و دو قهرمانی اخیر در سوپرکاپ‌های اسپانیا و اروپا.

زیدان معتقد است در 3 بازی اخیر تیمش در لیگ، مخصوصا در آخرین بازی مقابل لوانته، بازیکنانش اشتباهات فصل گذشته را تکرار کردند، اشتباهاتی که منجر به چند تساوی پشت سر هم شد. او که از از دست دادن 4 امتیاز توسط تیمش عصبانی بود گفت تیمش با اعتماد به نفس بیش از اندازه بازی می‌کند.

گلی که بازیکن لوانته به آن‌ها زده بود او را بیش از اندازه عصبانی کرده بود، از دفاع ضعیفشان روی پرتاب توپ تا اجازه دادن به مهاجم حریف که در محوطه جریمه‌شان موقعیت پیدا کند و دروازه‌شان را باز کند.

او همان زیدان فصول قبل است، تغییری نکرده است، فلسفه‎اش هم تغییر نکرده است، سیستم چرخشی ادامه دارد و تاکتیک‌هایش هم مانند قبل است. اما این را هم می‌داند که باید بازیکنانش را تشویق کند و به آن‌ها طوری انگیزه بدهد که برای به دست آوردن دوباره جام بجنگند.

مطمئنا رئال باز هم امتیاز از دست خواهد داد و حتی این احتمال وجود دارد در بازی مقابل بارسلونا، رقیب مستقیمشان، شکست بخورند و زیدان به همین دلیل از حالا نگران امتیازات از دست رفته است.   

۵    
آی اسپورت
2017-09-12 16:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر