فهرست
ابراهیم زاده: آقازمانی بد من را می گوید و من خوب او را، تا هر دو دروغ گفته باشیم!/ می خواهیم پایان شیرینی را رقم بزنیم/ اول فصل بیک زاده، حقیقی و سیدصالحی را می خواستم
ابراهیم زاده: آقازمانی بد من را می گوید و من خوب او را، تا هر دو دروغ گفته باشیم!/ می خواهیم پایان شیرینی را رقم بزنیم/ اول فصل بیک زاده، حقیقی و سیدصالحی را می خواستم

ابراهیم زاده: آقازمانی بد من را می گوید و من خوب او را، تا هر دو دروغ گفته باشیم!/ می خواهیم پایان شیرینی را رقم بزنیم/ اول فصل بیک زاده، حقیقی و سیدصالحی را می خواستم

آی اسپورت- منصور ابراهیم‌زاده در نشست خبری پیش از بازی با ذوب آهن حاضر شد و در ابتدا گفت: به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان باقیست. آخرین بازی لیگ است و امیدوارم آینده فوتبالی‌مان روشن‌تر باشد و همه بازی‌ها خوب انجام شود و نتایج منطقی رقم بخورد و مردی و مردانگی و فرهنگی را فوتبال بتواند در جامعه اشاعه بدهد تا هم از نظر اخلاقی و هم از نظر فوتبالی تأثیرگذار باشد.

آخرین بازی‌مان است و اکثرا سوال خواهید کرد که آیا جوانمردانه بازی می‌کنید یا نه؟ نباید این سوال را بپرسید چون ما هم در بازی‌های قبل و هم در سال‌های قبل نشان دادیم که فوتبالی را انجام می‌دهیم که جوانمردانه و مردانه بوده است و به غیر از این فکر نمی‌کنیم. در بازی فردا هم هیچ محرومی نداریم و بازیکنان همگی آماده‌اند و می‌خواهیم بازی خوبی انجام دهیم.

ذوب آهن فوتبال قابل قبولی را ارائه می‌کند و امیدواریم که همیشه موفق باشد اما راه آهن سیری را که در نیم فصل دوم طی کرده و موفق بوده را می‌خواهد ادامه بدهد. اکثر مردم ایران و آنهایی که فوتبال را دنبال می‌کنند قبول دارند که ما بدون طرفداری و حب و بغض خاصی تمام تلاشمان را می‌کنیم تا کارمان را همچنان موفق پیش ببریم و آنچه که شایسته تیم راه آهن است رقم بخورد. 

در این هنگام خبرنگاری در مورد اتفاق قدیمی که در هفته آخر در تیم راه آهن اتفاق افتاده بود سوال پرسید و خواستار پیگیری ماجرای سامان آقازمانی شد که ابراهیم‌زاده گفت: قبل از اینکه این سوال را بپرسید باید از شما بپرسم که انتخاب بازیکنان من در گذشته چگونه بوده است که نتایج بازی‌ها نشان می‌دهد در انتخاب ارنجم درست بوده است. در مورد این بازیکن هم باید از آقای زندی سرپرست تیم سوال کنید و تمام اتفاقات رختکن ما و همچنین جلسات قبل و بعد از بازی فیلمبرداری می‌شود. سامان آقازمانی حتی به من پیامکی زده که می‌توانم آن را نشان دهم. قبل از آنکه لیست 18 نفره مشخص شود این پیامک را به من زده است.

آقازمانی در نیم‌فصل اول هشت بازی برای ما انجام داده و در نیم‌فصل دوم فقط در دو بازی برای ما بازی کرده است که در هفته هجدهم و نوزدهم لیگ بوده و در هفته نوزدهم اخراج شده که شرایط اخراجش را همه می‌‌دانیم و همچنین اینکه عذرخواهی کرده است. اما از شما می‌پرسم دلیل بازی نکردن آقازمانی چه بوده است؟ شاید کسانی که به جای او بازی کرده‌اند خیلی خوب بازی کرده‌اند. علیزاده که جانشین او شده است خیلی خوب بازی کرده دلیل بازی نکردن سامان این بوده است. بازیکنانی که جانشین او بوده‌اند تأثیرگذار بازی کرده‌اند.

او با همه خبرنگاران در ارتباط است و همیشه قبل از هر بازی می‌گوید خیلی انگیزه دارم در حالی که هر 25 بازیکن ما این انگیزه را دارند اما هیچکس مثل او این حرف را نمی‌زند. قبل از بازی با پرسپولیس هم با او صحبت کردم زیرا باید از نظر روحی و روانی با او صحبت می‌کردم. در هتل به او گفتم اکنون چند بازیکن اینجا هستند گفت 20 بازیکن. گفتم چند نفر بازی می‌کنند گفت 11 بازیکن. گفتم پس ممکن است دو نفر هم بر روی سکوها قرار بگیرند و تو ممکن است در هر کدام از این حالت‌ها باشی یا در ترکیب اصلی یا در ذخیره‌ها یا روی سکو. من بدترین حالت را برایش گفتم و او این حرف‌ها را شنید و به من گفت در بازی با پرسپولیس خوب نیست که من مقابل هواداران روی سکو بروم. ساعت 8 شب هم ما جلسه داشتیم. در ساعت 7 صبح با او صحبت کردم.

 در این لحظه منصور ابراهیم‌زاده پیامک آقازمانی را به امید گل‌مکانی داد تا مدیر رسانه‌ای راه آهن این پیامک را بخواند که متن این پیامک به این ترتیب بود: منصور خان من به شما اطمینان دارم و می‌دانم که بهترین تصمیم را برایم می‌گیری و تابع تصمیم شما هستم. یاعلی.

ابراهیم‌زاده ادامه داد: ساعت 7.5 شب این پیامک را به من زده است با این حال در طول بازی با پرسپولیس دو حالت وجود داشت یکی اینکه عقب باشیم و یکی اینکه از حریف پیش افتاده باشیم. در وقتی که از پرسپولیس عقب بودیم منوچهری و عظیمی و پاشایی را به میدان فرستادم که از نیروهای تهاجمی بودند اما اگر جلو بودیم اولین کسی که می‌توانست گردن کلفت در زمین حاضر شود و در خط هافبک به ما کمک کند آقازمانی بود اما بعد از بازی آن صحبت‌ها را مطرح کرد.

من یک ضرب المثل می‌‌گویم اگر او بد ما را به خلق بگوید چهره نمی‌خراشیم اما ما خوب او را به خلق می‌گوییم تا هر دو دروغ گفته باشیم.

در این هنگام ابراهیم زاده خطاب به خبرنگاران گفت: اما سوال من این است شما چقدر برای عظیمی و شیری وقت می‌گذارید و چقدر در مورد علیپور و دیگر بازیکنان راه آهن سوال می‌‌کنید؟

یکی از خبرنگاران خطاب به ابراهیم زاده معترض شد و گفت: اول اینکه شما در پاسخ به یک سوال خبرنگار 10 دقیقه است که در مورد یک بازیکن صحبت کرده‌اید. شاید سوال من و دیگر خبرنگاران غیر از این بود. ابراهیم‌زاده هم پاسخ داد من حتی می‌توانستم به این سوال پاسخ ندهم و بگویم صلاح نمی‌دانم که در این مورد صحبت کنم اما به احترام شما خبرنگاران به آن پاسخ دادم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید ابتدای فصل فکر می‌کردید چنین رتبه‌ای در جدول پیدا کنید، گفت: در اول فصل هر کدام برای خودمان اهدافی را ترسیم می‌‌کنیم و به دنبال ابزار آن می‌رویم من گفتم اگر ابزار را داشته باشیم رتبه‌ای را برای خودمان تعریف کردیم یکی از آن ابزارها بیک‌زاده بود، دیگری دقیقی و قاضی و سیدصالحی که به دنبال همه آنها رفتیم اما هیچکدام آنها را نتوانستیم جذب کنیم. کریمی هم مصدوم شد. با این حال در این شرایط بد داریم لیگ را با خوبی طی می‌کنیم و می‌‌خواهیم که پایان شیرینی را برای خود رقم بزنیم. آن هم در شرایطی که مشکلات مالی زیادی داشتیم.

در پایان نشست خبری ابراهیم‌زاده رضا ساعی مربی دروازه‌بان‌های ذوب آهن به سالن کنفرانس آمد که تقریبا اکثر خبرنگاران سالن را به نشانه اعتراض ترک کردند.

     
آی اسپورت
2014-04-10 14:53:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر