فهرست
قلعه نویی: اندازه 10 سال سختی کشیدم/ اگر بروم برای مربی بعدی آرزوی موفقیت می کنم!/
قلعه نویی: اندازه 10 سال سختی کشیدم/ اگر بروم برای مربی بعدی آرزوی موفقیت می کنم!/

قلعه نویی: اندازه 10 سال سختی کشیدم/ اگر بروم برای مربی بعدی آرزوی موفقیت می کنم!/

آی اسپورت- امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر تراکتورسازی تبریز حاضر شد و در ابتدا با تبریک به دو تیم صعود کرده به لیگ برتر گفت: اجازه دهید به شهر مسجد سلیمان و پدیده مشهد برای صعود لیگ برتر تبریک بگویم. همه از اینکه یک بار در سال می توانیم به مشهد برویم خوشحال هستیم. از اهالی رسانه که در پوشش اخبار تلاش می کردند هم تشکر می کنم. برخی از دوستان که در این جا هم هستند در هوای سرد و گرم کنار ما بودند و بعضاً اتفاقاتی که در تمرینات رخ می داد را به گونه‌ای مدیریت می کردند که ما فصلی کم حاشیه‌ای را پشت سر بگذاریم. در پایان از هواداران عزیزمان تشکر می کنم و یک حلالیت از هر کسی که از ما رنجیده است می طلبم. این حلالیت وظیفه من است و اگر کسی چه بازیکن باشد چه خبرنگار و چه مربی از من دلخور شده است از او حلالیت می طلبم.

بازی با ترکتور را چگونه ارزیابی می کنید؟!

تراکتورسازی تیمی است که سبک خاص خودش را دارد و اولیویرا مربی بسیار خوب و باهوشی است. ما بازی بسیار سختی را جلوی آن ها داریم و از طرفی خوشحالم که در دو بازی قبلی آن چهار بازیکنی را که قبلا گفته بودم در حد خودشان نیستند را به صورت بازیکنانی با کیفیت‌تر در اختیار داشتم. در دو سه روز گذشته این بحث بین بازیکنان بود که چه می شود در فلان بازی چه اتفاقی می افتد اما به آن ها گفتم باید همه تمرکزشان روز ورزشگاه آزادی باشد و ما باید فقط به فکر بازی خودمان باشیم تا ان‌شاءالله نتیجه بگیریم و باقی مسائل دست خداست.

 تکلیف ملی پوشان تان پس از بازی با تراکتورسازی چه می شود و آن تعاملی که قرار بود میان تیم ملی و تیم‌های آسیایی برقرار شود به چه نتیجه‌ای رسید و آیا استقلال قرار است بدون ملی پوشانش برابر الشباب و الریان به میدان برود؟!

 اجازه دهید این مساله بعد از بازی با تراکتورسازی نهایی شود. در نهایت باید تصمیمی که به نفع فوتبال ایران باشد گرفته شود. الان تمام فکر و ذکر ما بازی با تراکتورسازی است و البته طبیعتا دو بازی لیگ قهرمانان آسیا برای ما سپاهان، تراکتورسازی و تا حدی فولاد حکم مرگ و زندگی را دارد.

غایبین تیم تان برای این دیدار؟!

به جز تیموریان، غلام نژاد و اکبرپور را هم نداریم. البته نظری هم تازه دیروز به جمع ما حاضر شد و احتمالا فردا با ما نخواهد بود.

بالاخره در استقلال خواهید ماند یا خیر؟!

این سوال را هم اجازه دهید بعد از سه بازی پیش رو جوابش را بدهیم. ببینیم اصلا مردم ما را میخواهند یا اصلا باشگاه تمایل دارد با ما ادامه دهد. من خودم امسال 10 سال سختی کشیدم و پیر شدم. بی پولی بود، دو بار حضور در لیگ قهرمانان آسیا بود و فشارهایی که از این طرف و آن طرف وارد می شد همه و همه ما را اذیت کرد. ما تا آخرین لحظه‌ای که در استقلال باشیم تکلیفمان را انجام میدهیم و اگر از این تیم برویم برای مربی بعدی آرزوی موفقیت می کنیم. من کسی نیستم اگر نتیجه نگیریم یا از این تیم بروم همه چیز را گردن لیدر و بازیکن بیندازم. هر نتیجه ای که فردا اتفاق بیفتد مسوولیتش با من است و ان شاءالله فردا به گونه‌ای خواهد شد که ما خوشحالم باشیم. هر باختی که در این فصل بوده گردن قلعه‌نویی است و من تقصیر را گردن کسی دیگری نمی اندازم.

صحبت تان با هواداران؟!

آن ها امسال آن طور باید وشاید و آن طور که ما توقع داشتیم کنار ما نبودند البته در شهرستان‌ها ماجرا فرق داشت در شهرستان‌ها هواداران خیلی به ما محبت داشتند اما در تهران این گونه نبود بعضی ها که قلمشان به سمتی دیگر می رفت و آن‌ها را می‌شناسید می گفتند که لیگ کیفیت ندارد و به همین دلیل هواداران به استادیوم نمی روند اما بازی ایران و گینه را ببینید همه بازیکنان بودند اما سه هزار نفر بیشتر به ورزشگاه نیامدند. مساله تماشاگران مساله‌ عمومی در ایران است. همان طور که گفتم در تهران توقع بیشتری از هوادارانمان داشتیم خصوصاً در بازی با نفت تهران که همین بازیکنان به جمع چهار تیم آسیا رسیدند و شدند با غیرت، اما در آن بازی علیه‌شان شعارهایی دادند. صادقی در بازی با ملوان مصدوم بود اما گفت به زمین می روم فوقش این است که ربات پایم پاره می شود. او ثابت کرد که سرباز استقلال است. چنین کاری پیش از جام جهانی کار بزرگی است از این رفتارها توسط عمران زده، تیموریان، خسرو حیدری و خیلی های دیگر هم در این فصل شاهد بودیم. بازیکنان استقلال در این فصل اصل غیرت بودند و آن چه را که در توان داشتند ارائه دادند. شاید نتایج آن ها همگان را راضی نکرد اما این بازیکنان هر چه در توان داشتند ارائه دادند.

پی نوشت:

امیر قلعه دقایقی پس از پایان کنفرانس خبری با اصلاح صحبت هایش درباره ترک استقلال گفت: متاسفانه صحبتم را طوری بیان کردم که تعبیرهای مختلفی از آن صورت گرفته است، منظور من در نشست خبری این بود که دیگر تمایل ندارم هرسال تیمم را تغییر بدهم و اتفاقاً دوست دارم در ادامه راه در استقلال بمانم؛ زمانی که مشغول صحبت در نشست خبری شدم این جمله مهم را نگفتم و به صحبت‌هایم طوری ادامه دادم که از حرف‌هایم اینگونه برداشت شد که قصد ندارم در استقلال بمانم اما با این وجود بازهم صحبتم را اصلاح می‌کنم و امیدوارم استقلال در بازی فردا هم به یک نتیجه مطلوب برسد و در نهایت هواداران شاد به خانه‌هایشان برگردند.

     
آی اسپورت
2014-04-10 15:44:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر