فهرست
افشاگری یزدانی: از خرمشهر به من زنگ زدند که بیا استقلال
افشاگری یزدانی: از خرمشهر به من زنگ زدند که بیا استقلال

افشاگری یزدانی: از خرمشهر به من زنگ زدند که بیا استقلال

آی اسپورت - داریوش یزدانی مدتی است در فوتبال پایه آمریکا فعالیت دارد. او هم به خاطر پیشینه بازی در استقلال و هم به خاطر فعالیتش در آمریکا در یکی دو سال اخیر به عنوان کاندیدای مربیگری استقلال مطرح شده است. اما این بار اتفاق عجیب تری افتاده است. ماجرا را از زبان خود او بخوانید:
3 هفته پیش از من برنامه خواستند
دوست دارم خیلی صادقانه با مردم و هواداران استقلال صحبت کنم. حدود سه هفته پیش از باشگاه استقلال با من تماس گرفته شد و درباره سرمربیگری استقلال بحث هایی به میان آمد. همان زمان از من برای جانشینی پرویز مظلومی برنامه خواسته شد. اما من هیچ برنامه ای به مدیریت استقلال ندادم چون یک چنین تجربه ای را سال گذشته با این مدیران داشتم. سال گذشته هیات مدیره از من برنامه خواستند و بعد که پرویز مظلومی سرمربی تیم شد او هم به من لطف داشت و از من دعوت کرد تا به عنوان دستیار با او کار کنم. اما شرایط را مهیا ندیدم. متاسفانه امسال هم همان رویه پارسال تکرار شد و من به دلیل اینکه صداقت را در کار مدیران باشگاه ندیدم از ارائه برنامه صرفنظر کردم.
فینال که تمام شد با من تماس گرفتند
متاسفانه من در باشگاه استقلال مدیریت یک واحد و یکپارچه ندیدم. از من برنامه خواسته شد اما چون صداقت را در باشگاه استقلال ندیدم تصمیم گرفتم فعلا با استقلال همکاری نکنم. شب بازی خرمشهر وقتی فینال تمام شد با من تماس گرفته شد اما من تا امروز نه با روزنامه و نه با رسانه ای صحبت نکردم چون سیستم مدیریت باشگاه را یکپارچه ندیدم. احساس کردم افرادی که به سراغ من آمدند هدف شان کمک به استقلال نیست. حسی به من می گوید هدف این بوده که فقط یک نفر را مقابل یک نفر دیگر بگذارند. حالا در این میان یا به من علاقه مند بودند که سرمربی استقلال شوم یا اینکه مرا مقابل فرد دیگری قرار بدهند که به منافع خودشان برسند. امیدوارم اینگونه نباشد که همین حالا هم چند دستگی در مدیران باشگاه منجر به این شود که عده ای بخواهند از حالا علیه منصوریان که گزینه جدی باشگاه است جبهه بگیرند. چرا؟ چون از منصوریان خوششان نمی آید. من چون این مسائل را دیدم و با این جو آشنا هستم تصمیم گرفتم برنامه ای ندهم و وارد این بازی نشوم.
این بهترین تصمیم مظلومی بود
به پرویز مظلومی تبریک می گویم و او را تحسین می کنم. او اگر در طول فصل گذشته تا به دیروز یک تصمیم شجاعانه و خیلی خوب و منطقی گرفت همین جدایی اش بود. قرار نیست هر مربی همیشه با هر تیمی موفق باشد. او زحمتش را کشید. تلاشش را کرد اما فصل موفقی را پشت سر نگذاشت. استقلال هیچ زمان در طول مسابقات آن حس برتری طلبی را نداشت و من هرگز استقلال را به عنوان یک تیم مدعی باور نداشتم. تحلیل های فنی من از اول فصل در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرامم ثبت شده و حالا که استقلال نتیجه ای نگرفته این حرفها را نمی زنم. 
تا ۲۰۲۰ به استقلال قکر نمی کنم
خیلی ها برای من کامنت گذاشته اند که چون می خواهم مربی استقلال شوم از این تیم انتقاد می کنم. در صورتی که پلن کاری و فوتبالی من تا سال ۲۰۲۰ طراحی شده و نه تنها به استقلال بلکه به فوتبال ایران فکر نمی کنم. مردم بدانند ریگی به کفش من نیست. اگر بازی استقلال را تحلیل می کنند فقط از نظر فوتبالی است. سیاستی برای کوبیدن این، برای آمدن آن را در نظر ندارم. کما اینکه همواره سعی کرده ام در نقدهای فوتبالی ام از مربیان استقلال حمایت کنم.
 
منبع: کاپ
 
     
آی اسپورت
2016-06-01 09:58:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر