فهرست
گزارش آماری: پرسپولیس و تراکتور مهمانان بی‌رحم!
گزارش آماری: پرسپولیس و تراکتور مهمانان بی‌رحم!

گزارش آماری: پرسپولیس و تراکتور مهمانان بی‌رحم!

آی اسپورت- با شکست استقلال در دیدار نهایی جام‌حذفی تراکتورسازی حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان را از دست داد. این اولین‌بار در طول پنج فصل اخیر خواهد بود که تبریزی‌ها مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب نمی‌کنند. بررسی‌ نتایج تیم اول تبریز در لیگ پانزدهم نشان می‌دهد سربازان سرخپوش هرچه در خارج از خانه موفق عمل کرده‌اند، در دیدارهای خانگی خود با مشکل روبه‌رو بوده‌اند.


برانکو اول شد؛ قلعه‌نویی دوم
در جدول بازی‌های خارج خانه پرسپولیس برانکو با کسب 29 امتیاز از 15دیدار اول شد و تراکتورسازی امیر قلعه‌نویی با 28 امتیاز روی پله دوم قرار گرفت. تبریزی‌ها اگر در خانه هم از هر دیدار خود به طور میانگین 1/87 امتیاز می‌گرفتند، شرایط‌شان در هفته‌ پایانی بهتر می‌شد و امروز حسرت نرفتن به آسیا را نمی‌خوردند. تراکتورسازی در بازی‌های خانگی خود فقط 23 امتیاز گرفت و این جای تامل داشت. اینکه چرا تبریزی‌ها در خانه عملکردی ضعیف‌تر از دیدارهای خارج خانه داشتند، نکته‌ای است که قلعه‌نویی و متولیان تراکتور به دنبال یافتن دلیل آن خواهند بود.

سقوط 6پله‌ای در تبریز
تراکتورسازی طی 15دیدار خانگی خود فقط پنج مرتبه رنگ شادی و کسب پیروزی را دید در حالی که در بازی‌های خارج خانه هشت بار به پیروزی رسید. فاصله امتیازی تراکتورسازی در بازی‌های خارج خانه و داخل خانه پنج امتیاز بود تا در جدول بازی‌های یادشده سقوط شش‌پله‌ای را شاهد باشد.


پدیده مثل تراکتور
جالب اینکه در کنار تبریزی‌ها پدیده خراسان هم شرایطی مشابه اما بالعکس را برای خود رقم زد. این تیم در جدول بازی‌های خانگی با 26 امتیاز پنجم شد اما در بازی‌های خارج خانه با کسب تنها 13 امتیاز از 15دیدار یازدهم شد. به این ترتیب شاگردان رضا مهاجری با سقوطی 6پله‌ای در مقایسه دیدارهای خانگی و خارج خانه خود روبه‌رو شدند.


سپاهان یازدهم نمی‌شد
سپاهان قهرمان لیگ چهاردهم در طول فصل نمایش قابل قبولی نداشت تا با رتبه نازل یازدهم به کار خود خاتمه دهد. نصف‌جهانی‌ها در جدول بازی‌های خارج خانه با 18 امتیاز هشتم شدند اما در بازی‌های فولادشهر با قبول هشت تساوی و سه شکست فقط 20 امتیاز گرفتند تا سیزدهم شوند. در واقع اگر آنها در بازی‌های خانگی خود بدون استرس و تماشاگر- مثل بازی‌های خارج خانه- به توپ ضربه می‌زدند، امروز حداقل تیم هشتم لیگ بودند.

بابک صمیمی
  ۵  
آی اسپورت
2016-06-01 13:21:16
نظر دهید

۵ نظر
ارتش سرخ آسیا
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۴۵
پرسپولیسیم ولی خدایی از وقتی قلعه نویی رفت تبریز بازی ترتر کلی فرق کرد. تیمشون زیرو رو شد و خیلی قوی تر و زیباتر بازی کردن. البته اگر ترتریها عقلشون برسه و ایندفعه دوباره کاری نکنن بازم رم کنه.
یک حقیقت تلخ...
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۵۲
مرتیکه تونی الیویرا تونست با تکیه بر ساده لوحی و کم سوادی یه عده عوام که بی جهت و بی منطق قبولش داشتن و او رو به عرش برده بودن نهایت استفاده رو بکنه و غیر از خودش برای اقوامش هم حقوق هایی رو بگیره که تو هیچ جای دنیا بهش نمی دادن و خرجش چند بار رو زمین خوابیدن و غلط خوردن و دلقک بازی و متعصب نشان دادن و تاتر بازی کردن بود ... و متاسفانه با وجوده یه تعداد عوام و ساده نگر موفق شد به انچه میخواد برسه و چند سالی با توجه به اینکه هیچ و هیچ خروجی نداشت و حتی یه بازیکن به فوتبالمون معرفی نکرد و یه مقامه درست حسابی کسب نکرد و هیچ دانش و یادگاری از خود برای فوتباله اذربایجان بجا نگذاشت و رفت.
تراختور عاشقلری
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۲۳
تراختور نیم فصل اول خیلی حاشیه ها داشت و امتیازات خانگی زیادی رو از دست داد والا قهرمان لیگ برتر میشد.
یوسف
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۳۰
یک حقیقت تلخ اگه تراختوری نیستی که خفه شو وگرنه واقعا برات متاسفم که اینقدر نمک نشناسی! همین که امثال تو فوتبال میفهمن برای کل فوتبال کافیه
جوابیه تراختورچی
چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۳۴
آقای نسبتا محترم !شما هم قبل از برانکو حاشیه های زیادی رو داشتید یادمون میاد زمانی که استیلی مربی تون بود یا درخشان علی دایی دایی می کردید.پس :یک سوزن به خود و یک جوالدوز به دیگران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر