فهرست
یادداشت روز : دیشب کسی احساس کرد که بارسا برای مرگ و زندگی می جنگد ؟
یادداشت روز : دیشب کسی احساس کرد که بارسا برای مرگ و زندگی می جنگد ؟

یادداشت روز : دیشب کسی احساس کرد که بارسا برای مرگ و زندگی می جنگد ؟

آی اسپورت - به عقیده بسیاری از کارشناسان ، دیدار شب گذشته بارسا در برابر اتلتیکو به نوعی برای این تیم یک بازی سرنوشت ساز محسوب می شد. یک بازی مرگ و زندگی که می توانست رویای فتح سه گانه را برای این تیم حفظ کند. منتقد روزنامه اسپورت کاتالونیا در یادداشت امروز خود می نویسد :« دیشب بارسا در حد و اندازه های خود نبود و در واقع توسط اتلتیکو بلعیده شد. اتلتیکویی که شجاع تر بود و میل بیشتری به پیروزی داشت.20 دقیقه ابتدایی بازی برای ما مثل خواندن یک داستان دراماتیک بود . یک گل خوردیم و سه بار هم با خوش شانسی ما توپ را به دیرک دروازه پینتو زدند. 2 بارش توسط بازیکن سابق خودمان " داوید ویا " زده شد و آن سومی را " آدریان " با بدشانسی از دست داد. کافی بود یکی از آن توپها گل شود ؛ بارسا در همان 20 دقیقه اول بازی ناک اوت می شد »


« به طرز مایوس کننده ای حذف شدیم و به هفتمین نیمه نهایی پی در پی خود نرسیدیم. باید بگویم که به شایستگی هم حذف شدیم  و عدالت رعایت شد. تیم " چولو سیمئونه " در مجموع برتر بود و در نتیجه باید به او و تیم شجاعش تبریک بگوییم.آنها پس از 40 سال به جمع 4 تیم برتر اروپا راه یافتند. اتلتیکو در هر دو بازی گل اول را زد و دیشب در حالیکه دو بازیکن موثرش " دیگو کاستا "  و  " آردا توران " را در اختیار نداشت بار دیگر برتری خود را به رخ کشید »« بر خلاف برخی کارشناسان ، من اعتقاد دارم که تاتا از لحاظ تاکتیکی مغلوب سیمئونه شد. بارسا آن تلاش و شور و شوق همیشگی را از خود نشان نمی داد و تاتا مقصر اصلی این مساله است. سیمئونه بوضوح ،  هم در ایجاد انگیزش و هم در اتخاذ یک تاکتیک مناسب بر تاتا مارتینو پیروز شد. در بسیاری از دقایق بازی به خودم می گفتم واقعا بارسا در یک چهارم نهایی چمپیونز لیگ در حال بازی کردن است ؟ اصلا کسی حس کرد که بارسا برای مرگ و زندگی می جنگد ؟ »« این باخت به خودی خود دردناک است ، ولی شکل باختن به نوعی ، بیشتر آزاردهنده بود. بارسا در هر دو بازی و بخصوص شب گذشته ، همیشه تیم تعقیب کننده بود. تیمی که یک گل عقب بود و به در بسته می کوبید.خط آتش معروف بارسا در شبی که بیشتر از همیشه باید آتش می کرد ، خاموش خاموش بود. بدتر آنکه " کورتوا "  که بنظر شب سختی در انتظارش بود ، فقط و فقط روی یک شوت " نیمار "  وادار به واکنش شد. در نقطه مقایل پینتو حداقل در سه موقعیت بسختی به زحمت افتاد »


« مسی بار دیگر غیب شده بود و در واقع هیچ کار مفیدی در زمین انجام نداد. در تنها موقعیت هایی که نصیبش شد هم بی دقت عمل کرد. چه بسا اگر او مثل همیشه بود جریان بازی عوض می شد. آمار او به گونه ای است که نمی توان سکوت کرد. این پنجمین بازی متوالی بود که مسی نمی توانست به اتلتیکو گل بزند. در هر 5 بازی مالکیت توپ ، آشکارا به سود بارسلونا بود ، واقعا این همه تملک توپ و بازی بدرد چه کسی می خورد ، وقتی نمی توانی گلی به ثمر برسانی؟ »


« خوب حالا چه باید بکنیم ؟ الان وقت آن نیست که بارسای به زمین افتاده را بیشتر از این کتک بزنیم . باید به دو جامی که هنوز برای ما زنده هستند و می توانیم بدستشان بیاوریم فکر کنیم. باید سرمان را بالا بگیریم بدون فکر کردن به نکات منفی بازی دیشب که همه ما را عصبی و مایوس کرده است »


« چهارشنبه هفته بعد یک فینال حساس با مادرید ، در پیش داریم . یک بازی مرگ و زندگی دیگر که به اندازه بازی دیشب و چه بسا بیشتر از آن بازی ، دشوار خواهد بود. در این بین هم ، یک بازی مهم در لالیگا و در زمین خرانادا در پیش داریم. " خرانادا " یک تیم تشنه و گرسنه است که برای نجات از سقوط می جنگد. تاتا حق ندارد که در این بازی به هیچکدام از نفرات اصلی خود استراحت دهد ؛ چرا که اهمیت سه امتیاز این بازی غیر قابل توصیف است »« به شخصه نمی توانم هنوز آن 20 دقیقه لعنتی " بیسنته کالدرون " را فراموش کنم ؛ اما بازیکنان و مربیان بارسا باید که آن 20 دقیقه را فراموش کرده و اجازه تکرارش را ندهند. از دست دادن چمپیونز لیگ یک ضربه قوی بود بر پیکر بارسلونا ؛ ولی نباید از آن یک تراژدی بسازیم. بله ! برای فراموش کردن این ضربه ، باید باتری ها را دوباره شارژ کرد و بارسای همیشگی بود. باید به دو جامی که هنوز برای ما زنده هستند فکر کنیم . بارسا قدرت جبران دارد و این را بارها نشان داده است »


josep-maria-casanovas.jpg

جوزپ ماریا کازانواس : اسپورت کاتالونیا

ترجمه : رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-04-10 18:14:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر