فهرست
ایران 3-1 ژاپن؛ میزبان را بردیم، حالا مانده چین!
ایران 3-1 ژاپن؛ میزبان را بردیم، حالا مانده چین!

ایران 3-1 ژاپن؛ میزبان را بردیم، حالا مانده چین!

چهارمین بازی تیم ملی ایران از ساعت 14:45 امروز در سالن پر از تماشاگر متروپلیتن شهر توکیو مقابل ژاپن آغاز شد و شاگردان رائول لوزانو در پایان موفق شدند با نتیجه 3 بر یک مقابل میزبان به پیروزی برسند. تیم ملی ایران در یکی از حساس‌ترین بازی‌های خود در مسابقات انتخابی المپیک 2016 ریو با ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، عادل غلامی و فرهاد ظریف (لیبرو) به مصاف ژاپن رفت.
از عملکرد بازیکنان ایران مشخص بود که میزبان مسابقات را به خوبی آنالیز کرده و تمرکز خود را روی سرویس و دفاع روی گذاشته‌اند، ایران موفق شد در یک بازی برتر ست نخست بازی مقابل ژاپنِ میزبان را 25 بر 20 به سود خود خاتمه دهد.
در پایان ست نخست، تیم ملی ایران 15 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع،‌ 2 امتیاز از سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ژاپن هم 12 امتیاز از حمله، یک امتیاز از سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.


در ست دوم، جریان بازی تا حدود زیادی عوض شدو ضعف در دریافت اول و توپ‌گیری و همچنین اشتباهات بازیکنان ایران در حمله باعث شد تا ژاپنی‌ها از همان ابتدا تیم برتر میدان باشند. تعویض‌های لوزانو هم در این ست به کار تیم ایران نیامد و ژاپنی‌ها 25 بر 19 برنده شدند.
در پایان ست دوم، تیم ملی ایران 24 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع،‌ 3 امتیاز از سرویس و 9 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم ژاپن هم 26 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع،‌ 2 امتیاز از سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.


در ست سوم با وجود اینکه ژاپنی‌ها حملات بیشتر و موثرتری داشتند اما بازیکنان ایران در دفاع روی تور موفق‌تر عمل کردند. نکته قابل توجه در مورد بازی شاگردان لوزانو در ست سوم این بود که  دفاع روی تور به درستی و به موقع مقابل حملات ژاپن تشکیل می‌شد. در حالی که عادل غلامی 2 اسپک منجر به امتیاز مسلم را به خارج زمین زد، کنیهیرو شیمزو مهره موثر چشم بادامی‌ها در بازی مقابل ایران بود. ست سوم با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران تمام شد.

در پایان ست سوم، تیم ملی ایران 35 امتیاز از حمله، 12 امتیاز از دفاع،‌ 5 امتیاز از سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم ژاپن هم 41 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع،‌ 2 امتیاز از سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.

مهم‌ترین عامل برتری ژاپن در برخی لحظات این بازی،‌ اشتباهات بعضاً ساده ملی‌پوشان ایران بود که دفاع‌های خوب آنها را بی تأثیر می‌کرد. شاگردان لوزانو در ست چهارم قادر نبودند که برتری خود را با ارائه یک بازی منسجم و یک‌نواخت حفظ کنند. البته نباید در این بین از حضور تماشاگران پر سر و صدای ژاپنی هم غافل شد. دو تیم در امتیاز 23 مساوی بودند که خطای تور حمزه زرینی، امتیاز 24 را به حریف داد ولی سرویس بازیکنان ژاپن که به خارج زمین رفت، بازی را 24 بر 24 مساوی کرد. این بازی با سرویس خوب فرهاد قائمی و اسپک بی نقص شهرام محمودی با نتیجه 27 بر 25 به پایان رسید.

در پایان ست چهارم، تیم ملی ایران 53 امتیاز از حمله، 16 امتیاز از دفاع،‌ 5 امتیاز از سرویس و 22 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم ژاپن هم 56 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع،‌ 2 امتیاز از سرویس و 30 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.


تیم ملی ایران در بازی پنجم خود از ساعت 8:25 فردا  به مصاف چین می‌رود.
     
آی اسپورت
2016-06-01 16:12:26
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر