فهرست
یادداشت فلیپ لام؛ لذت تماشای یورو از تی وی
یادداشت فلیپ لام؛ لذت تماشای یورو از تی وی

یادداشت فلیپ لام؛ لذت تماشای یورو از تی وی

فلیپ لام
بین سال های 2004 و 2014 من در هر رقابت اروپایی و جام جهانی ای حضور داشتم و این یعنی بیش از 10 سال فوتبال بین المللی. این خیلی خاص است و بازیکنان زیادی نیستند که این تجربه را دارند. من تصویری را به یاد دارم مربوط به زمانی که در سال 2006 از اشتوتگارت برمی گشتیم، زمانی که میزبان جام جهانی بودیم، هزاران هوادران در خیابان ها بودند. یک بنر بزرگ، لباس ها، موزیک ها و آواز ها/ بیشتر از همه این لذت بخش بود که همه از یک چیز مشترک لذت می بردند.

 
احساس فوق العاده ای بود. جوی بود که همه از آن راضی بودند. امیدوارم هرکسی که در یورو است، هواداران، تیم ها و مخصوصا فرانسه به عنوان میزبان چیزی شبیه به آن را تجربه کنند. هرچند این بار چیزی که فرق کرده مسائل امنیتی است که خیلی بیشتر از قبل باید به آن پرداخته شود. پشت صحنه افرادی هستند که هر کاری می کنند تا مردم از این تورنمنت لذت ببرند، از ورزش مورد علاقه شان. خواهر من یک پلیس است و من عاشق برقراری حقوق بشر هستم، نه فقط فنس ها و دیوار ها و ابزار مسئول امنیت هواداران و بازیکنان باشند. چه در زمین بازی باشم و چه بازی ها را از تلویزیون تماشا کنم برای کاری که آن ها انجام می دهند اهمیت زیادی قائلم. برای تک تک این افراد که باعث می شوند یک مسابقه در امنیت کامل برگزار شود اهمیت زیادی قائلم.


حدود 10 روز تا شروع بازی های یورو 2016 مانده و از سال 2022 به بعد این اولین تورنمنت بزرگی است که من آن را از روی کاناپه تماشا می کنم. برایم حس خیلی نوستالژیکی نیست، اما بعد از 6 تورنمنت بزرگ و 113 بازی ملی که همیشه در آن ها در ترکیب اصلی بودم و فقط در بعضی از آن ها را به پایان نرساندم، می خواهم ببینم احساس یک هوادار بودن چطور است.


وقتی پسری کوچک بودم تماشای بازی ها از تلویزیون به همراه پدربزرگم برایم خیلی مهم بود. اجازه داشتم بیشتر از همیشه بیدار بمانم و این استثناها را خیلی دوست داشتم. وقتی بازیکن جوانان بایرن بودم، همیشه دوست داشتم بازی تیم اصلی مان را تماشا کنم. همچنین بازی های تیم ملی هم برایم خیلی جذاب بود.


اما حالا می فهمم هیچ چیز مثل درون زمین بودن نیست. البته هواداری هم لذت بخش است، مثلا زمانی که قرار است در فینال افسانه ای لیگ قهرمانان در سن سیرو دربی مادرید بین رئال و اتلتیکو برگزار شود. وقتی آن بازی را تماشا کردم سعی کردم فقط از هواداری لذت ببرم و موفق شدم. با گذراندن این تست متوجه شدم که می توانم از بازی های یورو هم لذت ببرم. حتی با وجود این که این بار به جای گرده زدن بندهای کفشم باید دست به سینه بنشینم.
 کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-06-01 16:25:44
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر