فهرست
گزارش روز: پنج تیم لیگ برتری که به لیگ دو سقوط کردند
گزارش روز: پنج تیم لیگ برتری که به لیگ دو سقوط کردند

گزارش روز: پنج تیم لیگ برتری که به لیگ دو سقوط کردند

آی‌اسپورت- سقوط آزاد تیم‌های لیگ برتری به دسته‌های پایین‌تر حداقل در چند فصل اخیر امر غیر طبیعی در فوتبال ایران محسوب نمی‌شود و مخصوصا در یک دهه اخیر به دفعات شاهد نزول تیم‌ها از سطح اول فوتبال ایران به لیگ‌های دسته دوم یا حتی سوم بودیم. با این حال در اتفاقی که در فصول اخیر کمتر اتفاق افتاده است در لیگ دسته دوم فصل آینده شاهد حضور 5 تیم سابقا لیگ برتری خواهیم بود. دی اسپورت در گزارشی این 5 تیم را بررسی کرد. 


1-آلومینیوم هرمزگان (فصل سقوط از لیگ برتر 91-92)
 تیم زرد پوش جنوبی پس از سقوط از لیگ برتر در فاصله سه فصل به لیگ دسته دوم سقوط کرد.آلومینیوم در فصول اخیر لیگ دسته اول همواره از تیم های خوب این لیگ محسوب می شد و حتی در فصل 90-91 به عنوان صدرنشین گروه خود جواز حضور در لیگ برتر را نیز به دست آورده بود با این حال مشکلات شدید مالی،این تیم جنوبی را در پایان لیگ دسته اول فصل 94-95 روانه مسابقات لیگ دسته دوم کرد.


2-پاس همدان (فصل سقوط از لیگ برتر 89-90)
 تیم فوتبال پاس که برای سالیان در تهران فعالیت می کرد و در زمان حضور در تهران سابقه قهرمانی در آسیا را نیز در کارنامه داشت در سال 1386 به شهر همدان منتقل شد و در پایان لیگ برتر فصل 89-90 به لیگ دسته اول سقوط کرد.سبز پوشان همدانی پس از 5 فصل حضور در لیگ دسته اول در پایان لیگ یک فصل 94-95 به لیگ دسته دوم سقوط کردند و فصل آینده را باید در این لیگ روزگار سپری کنند.


3-داماش گیلان (فصل سقوط از لیگ برتر 92-93)
تیم پر هوادار شمالی در مدت تنها دو فصل از لیگ برتر تا لیگ دسته دوم سقوط کرد.این تیم نیز همچون آلومینیوم هرمزگان به دلیل مشکلات شدید مالی فصل به فصل ضعیف تر شد تا جایی که در پایان لیگ یک فصل 94-95 به لیگ دسته دوم سقوط کرد.


4-شاهین بوشهر (فصل سقوط از لیگ برتر 90-91)
 تیم ریشه دار جنوبی پس از سقوط از لیگ برتر تا لیگ دسته سوم نیز سقوط کرد با این حال با کمک مسئولین شهر بوشهر فصل گذشته شاهد احیای این تیم بودیم و شاهین بوشهر موفق شد تا با در اختیار گرفتن امتیاز تربیت ایلام حداقل از لیگ دسته سوم رهایی پیدا کند و در یک سطح بالاتر به فعالیت خود ادامه دهد.


5-شهرداری تبریز (فصل سقوط از لیگ برتر 90-91)
 تیم فوتبال شهرداری تبریز بر خلاف چهار تیم فوق هیچ گاه به لیگ دسته دوم سقوط نکرده با این حال این تیم پس از سقوط از لیگ برتر در دو مقطع مجبور به شرکت در مسابقات لیگ دسته دوم شد.این تیم یک بار به دلیل مساله تبانی در شرایطی که از لیگ یک به لیگ برتر صعود کرده بود با رای فدراسیون فوتبال راهی لیگ دسته دوم شد و بار دیگر به دلیل جا به جایی امتیاز این تیم با ماشین سازی تبریز شاهد حضورش در لیگ دسته دوم بودیم.شهرداری تبریز نیز فصل آینده را باید در لیگ دسته دوم روزگار سپری کند.


کدخبر:9412
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-02 11:19:00
نظر دهید
۱ نظر
بهنام حمیدیان
پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۲۳
والبته برق شیراز
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر