فهرست
سرنوشت قرمزهای جدایی‌طلب؛ از ترکیه تا تبریز
سرنوشت قرمزهای جدایی‌طلب؛ از ترکیه تا تبریز

سرنوشت قرمزهای جدایی‌طلب؛ از ترکیه تا تبریز

آی‌اسپورت- پرسپولیس برانکو شرایطی کاملا متفاوت با پرسپولیس‌های سال‌های قبل دارد. شرایط نتیجه‌گیری صعودی فصل قبل، بازی‌های هیجان‌انگیز و از دست رفتن ناباورانه کاپیتان نوروزی، قرمزهای تهران را به دراماتیک‌ترین تیم ایران تبدیل کرد. داستان درام قرمزها اما، با پایان فصل قبل به اتمام نرسید. برانکو برای اتمام کار نیمه‌تمامش در پرسپولیس ماند و این بار، مصمم‌تر از سال قبل برای قهرمانی پرسپولیس برنامه ریخت.

اما در این میان رفتار جدایی‌طلبانه ستارگانی مثل مهدی طارمی و رامین رضاییان دستان برانکو را در پوست گردو گذاشت. آن هم در شرایطی که قرمزها نتوانسته بودند مهاجم تاپی جذب کنند. در حالی که بهت، باشگاه پرسپولیس را فرا گرفته و خشم هواداران از دست جدایی‌خواهان به اوج رسیده بود، در پی اتفاقاتی عجیب و غیرمعمولی، رضاییان و طارمی عطای حضور در لیگ ترکیه را به لقایش بخشیدند و با بازگشت به ایران دوباره سرخپوش شدند. اتفاقی که داستان درام پرسپولیس برانکو را به سال دوم هم انتقال داد. گویا پرهوادارترین تیم ایران نمی‌تواند بدون خلق اتفاقات خرق عادت داستانش را در هر فصل به پیش ببرد. سرنوشت عجیب رامین و مهدی البته به شکست منتهی نشد و دو ستاره جدایی‌طلب پرسپولیس -که مرز باریک محبوبیت و تنفر را در روزهای کوتاهی به یکباره حس کردند-، توانستند جایگاهشان در تیم ملی و پرسپولیس را حفظ کنند. هرچند رضاییان در این مسیر سختی بیشتری کشید؛ اما در نهایت برنده این داستان، پرسپولیس و ستاره‌های سابقا جدایی‌طلب بودند.

پرسپولیس که در پایان نیم فصل اول صدرنشین لیگ برتر شد و بیشتر از هر زمان دیگری به قهرمانی نزدیک، این بار در گیر و دار ماجرای سربازی ستارگانش دوباره وارد یک درام عجیب شد. امید عالیشاه و احمد نورالهی، بعد از نیمکت‌نشینی‌ ساز جدایی را کوک کردند و باز هم بهت بود و برانکو و باشگاه پرسپولیس. این بار اما خبری از انفجار خشم هواداران نبود. داستان جدایی‌طلبی سرباز‌ها، حتی از جدایی اول فصل رضاییان و طارمی هم دراماتیک‌تر شد و با استقبال ده‌ها هزار نفری در آزادی و اشک‌های برانکو، بدرقه باشکوهی برای نورالهی و عالیشاه رقم خورد. اما این پایان داستان پرسپولیس و سربازان نبود. هنوز چند هفته‌ای از جدایی سربازها نگذشت که خبر محرومیت تراکتورسازی، آب سردی شد بر پیکر نورالهی و عالیشاه. بازیکنانی که تا همین چند هفته قبل رویای قهرمانی با پرسپولیس را می‌دیدند؛ به یکباره به تبریز کوچ کردند؛ و حالا حتی اجازه حضور در مستطیل سبز را هم ندارند.

گویا طبیعت، جدایی ستاره‌ها از پرسپولیس جذاب برانکو را تاب نمی‌آورد و آن‌ها را خیلی زود از رفتن پشیمان می‌کند. از طارمی و رضاییان در ترکیه؛ تا عالیشاه و نورالهی در تبریز. داستان دراماتیک پرسپولیس برانکو با تلخ و شیرینی‌های متفاوت و عجیب و غریب ادامه دارد. حالا دیگر قرمزهای تهران در سرازیری حلاوت و شیرینی افتاده‌اند. آن‌ها از دیگر تیم‌های لیگ برتر کاملا جدا شده و داستان متفاوتی را برای خود و هواداران می‌نویسند. در این میان شانس با ستارگانی بوده که در کنار برانکو ماندند، تلخی‌ها را در کنار هم تحمل کردند و حالا ساز و آواز شادی سر داده‌اند.

۴۰ ۸  
آی اسپورت
2017-02-08 21:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
arash
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۰۵
خجالت بکشین با این تیتر زدنتون
۷
شاهد
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۱۰
فونت هاتون ریزه مثل خبرگزاری فارس قابلیت ریز یا درشت کردن فونت رو بذارید.
۴
6 & 4
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۱۶
مرسی جناب صابری، چه زیبا وصف فرمودید...
کیسه کش
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۳۲
مطلب قشنگی بود .

عشق است پرسپولیس
بهنام
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۳۳
متن بسیار زیبایی بود.لیگ که تقریبا تکلیش تموم شد.حالا منتظریم تو چندسال آینده پرسپولیس برای قهرمانی آسیا تلاش کنه.تا برای اولین بار یه تیم از ایران قهرمان لیگ قهرمانان آسیا بشه. چون این پرسپولیس با این کادرفنی و بازیکنا واقعا لیاقتش رو داره.قهرمان جام درجام آسیا(پرسپولیس) و قهرمان جام باشگاههای آسیا(استقلال و پاس) رو داشتیم اما خب الان آسیا اون دوجام قبلی رو تقریبا به حساب نمیاره و فقط تو ایرانه که تیم ها برای دلخوش کردن خودشون و کری خونی برای رقیب به اون قهرمانی های 20 سال قبل اشاره میکنن.
امید از تفت
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۴۰
رضائیان وطارمی با نامردی تمام رفتند و فهمیدند اشتباه کردند و برگشتند. اگه درست و روی اصول رفته بودند هیچ اتفاقی نمی افتاد. ضمن اینکه پشت قضیه رفتنشون جناب موزامبیکی بودند.
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۱۷
ایرانی!!!؟؟؟
فرشاد
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۳۷
آی اسپورت جان یه دیسلایک برو درباره شام مشترک.منتظریم
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر