فهرست
ماموریت غیرممکن نادال
ماموریت غیرممکن نادال

ماموریت غیرممکن نادال

آی‌اسپورت- رافائل نادال ماه گذشته نخستین تنیسوری شد که در یک گرنداسلم ۱۲ بار به قهرمانی رسیده. سلطان اوپن فرانسه با ماموریتی خاص به ویمبلدون آمد اما در نیمه‌نهایی به روژه فدرر باخت تا ماموریتش غیرممکن شود. 

از سال ۲۰۱۰، یعنی دو سال بعد از پیروزی حماسی‌اش بر فدرر در فینال ویمبلدون، او دیگر در این رقابت‌ها قهرمان نشده. او در فینال ۲۰۱۱ به نواک جوکوویچ باخت و بعد از آن هرگز پایش به فینال نرسید ضمن اینکه باخت‌های شوکه‌کننده‌ای به امثال لوکاس روسول، داستین براون، ژیل مولر و البته نیک کرجیوس داشت. 

سال قبل نزدیک شده بود اما در نیمه‌نهایی به جوکوویچ باخت در حالی که در فینال، کوین اندرسون منتظرش بود و می‌توانست به راحتی فینال را ببرد. در آستانه شروع تورنمنت امسال گله کرد از اینکه شانس سوم قهرمانی تلقی شده با آنکه نفر دوم رده‌بندی جهانی است؛ رتبه سوم به معنای آن بود که اگر اتفاق خاصی نمی‌افتاد در نیمه‌نهایی باید با فدرر بازی می‌کرد. با توجه به اینکه جوکوویچ قبل از این بازی صعودش را قطعی کرده بود، کار نادال برای رسیدن به نوزدهمین گرنداسلم و یکی پشت سر فدرر بیش از حد سخت بود. 

خیلی‌ها شانس او را بیشتر از قهرمان هشت دوره ویمبلدون می‌دانستند به‌خصوص با توجه به اینکه در مجموع ۲۴-۱۵، در گرنداسلم‌ها ۱۰-۳ و در نیمه‌نهایی گرنداسلم‌ها ۴-۰ از تنیسور سوییسی پیش بود اما فدرر این پیش‌بینی‌ها را بی‌اثر کرد و ۳-۱ به پیروزی رسید. 

نادال ۳۳ ساله شاید فرصت زیادی نداشته باشد و ناامیدی‌اش را بعد از این باخت علنی کرد: «فرصتی دیگر برای رسیدن به فینالی دیگر فراهم کردم اما باید بپذیرم روز من نبود. ناراحتم چون می‌دانم فرصت‌ها همیشگی نیستند. پارسال هم فرصت داشتم و امسال هم نتوانستم از این موقعیت استفاده کنم. مثل دورهای قبل خوب نبودم، او بهتر بازی کرد و شایسته پیروزی بود.» 

منبع: رویترز

۳    
آی اسپورت
2019-07-14 14:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر