فهرست
نکات ویژه از رنکینگ جدید فیفا؛ از آرژانتین تا روآندو و ساموآ
نکات ویژه از رنکینگ جدید فیفا؛ از آرژانتین تا روآندو و ساموآ

نکات ویژه از رنکینگ جدید فیفا؛ از آرژانتین تا روآندو و ساموآ

آی اسپورت- جدیدترین رنکینگ فیفا در ماه جون میلادی امروز اعلام شد و طبق آن تیم ملی فوتبال آرژانتین مانند ماه قبل در صدر جدول رده بندی قرار دارد. بلژیک هم مانند گذشته جایگاه خود در رده دوم را حفظ کرده. در رده های بعدی تیم های کلمبیا، آلمان، شیلی، اسپانیا و... قرار دارند.اروپا: تا چند روز دیگر مسابقات یورو 2016 آغاز می شود و تب و تاب فوتبال اروپا نسبت به گذشته چند برابر خواهد شد. در آخرین رنکینگ فیفا قبل از یورو تیم ملی فوتبال بلژیک با قرار گرفتن در رده دوم جهان، بهترین تیم قاره سبز به حساب می آید. پس از آنها تیم های آلمان، اسپانیا، پرتغال و اتریش قرار دارند. بدون شک پس از پایان مسابقات یورو 2016 تغییرات گسترده ای در رنکینگ کنونی تیم ها به وجود خواهد آمد.
*تیم فوتبال لتونی با 11 پله صعود و قرار گرفتن در رده صد و بیست و هفتم بیشترین پیشرفت را در تیم های قاره سبز داشته است. 
*گرجستان هم با 14 پله سقوط بیشترین حضور را در بین تیم های اروپایی به خود اختصاص داده است. آنها هم اکنون در رده صد و سی و هفتم جهان قرار دارند.


آمریکای جنوبی: در آمریکای جنوبی مانند چند ماه قبل آرژانتین نه تنها تیم اول این منطقه به حساب می آید بلکه در رنکینگ کلی هم صدرنشین به حساب می آید. نزدیک ترین تعقیب کننده آلبی سلسته کلمبیا است. این تیم در رده سوم رنکینگ فیفا قرار دارد. پس از این دو تیم شیلی و برزیل به ترتیب در رده های پنجم و هفتم قرار دارند. مسابقات کوپا آمریکا هم تا چند روز دیگر آغاز می شود و ممکن است جدول ماه بعد فیفا با تغییرات و جا به جای های زیادی در این منطقه همراه باشد.
*کلمبیا تنها تیم منطقه آمریکای جنوبی است که در این ماه نسبت به ماه گذشته صعود کرده است. آنها با یک پله پیشرفت در رده سوم قرار دارند. 
*پاراگوئه هم با پنج رده سقوط نسبت به رنکینگ قبلی جایگاه چهل و چهارم را به خود اختصاص داده.


آفریقا: در قاره افریقا الجزایر با قرار گرفتن در رده سی و دوم رنکینگ کلی، تیم اول این قاره به حساب می آید. سال عاج با چهار رده فاصله در رده دوم قرار دارد. غنا و سنگال هم رتبه های بعدی را به خود اختصاص دادند. جالب است که از تیم هایی چون کامرون و نیجریه که در دهه 90 و اوایل 2000 بزرگترین تیم های قاره آفریقا به شمار می آمدند خبری در جمع بهترین ها نیست.
*ماداگاسکار با 29 پله صعود و قرار گرفتن در رده صد و هشتم بیشترین پیشرفت را در این ماه در قاره آفریقا به خود اختصاص داده است.
*روآندا هم با جای گرفتن در رده صد و سوم با 16 پله سقوط بدترین آمار را در ماه جون در قاره سیاه به خودش اختصاص داده است.


آمریکای شمالی: در این منطقه مکزیک با قرار گرفتن در رده شانزدهم بهترین تیم است. کاستاریکا، ایالات متحده آمریکا و جامائیکا در رده های بعدی قرار دارند. 
*جامائیکا با 9 پله صعود و قرار گرفتن در رده چهل و ششم بیشترین پیشرفت را داشته است. 
*تیم ملی فوتبال ترینیداد و توباگو با 11 پله سقوط و قرار گرفتن در رده شصت و چهارم بیشترین نزول را داشته است.


آسیا:در قاره کهن تیم ملی فوتبال ایران مانند چند ماه اخیر تیم اول این قاره به حساب می آید. آنها در رده سی و نهم جهان قرار دارند. پس از این تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا با قرار گرفتن در رده های پنجاهم، پنجاه و سوم و پنجاه و نهم در رده های دوم تا چهارم قاره آسیا قرار دارند.
*فلسطین با 17 پله صعود و قرار گرفتن در رده صد و سیزده بهترین آمار از لحاظ صعود را به خود اختصاص داده است.
*مالدیو هم با 14 پله سقوط و قرار گفتن در رده صد و هفتاد و چهارم بیشترین نزول را از آن خود کرده.


اقیانوسیه: در بی سر و صداترین و البته ضعیف ترین قاره از لحاظ فوتبالی، تیم فوتبال نیوزیلند با قرار گرفتن در رده صد و چهل و هفتم بهترین تیم به حساب می آید و تیم های ساموآ آمریکایی، کوک آیسلند و ساموآ در رده های بعدی قرار دارند. 
*تیم تاهیتی با 17 پله صعود و قرار گرفتن در رده صد و هفتاد و نهم بیشترین پیشرفت را داشته است.
*تیم وانوآتو هم با 4 پله سقوط و قرار گرفتن در رده صد و هشتاد و پنجم از لحاظ نزول در جدول کلی بوده است.


نکته ویژه: تیم فوتبال ماداگاسکار از قاره آفریقا با 29 پله صعود بیشترین پیشرفت را در رنکینگ این ماه فیفا به خود اختصاص داده است و تیم ملی روآندا باز هم از قاره آفریقا با 16 پله سقوط بدترین تیم از لحاظ نزول در جدول در رنکینگ ماه جون فیفا بوده است.
     
آی اسپورت
2016-06-02 13:38:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر