فهرست
مسی بالاخره به دادگاه رفت؛  ۲۲ ماه حبس در انتظار ابرستاره
مسی بالاخره به دادگاه رفت؛ ۲۲ ماه حبس در انتظار ابرستاره

مسی بالاخره به دادگاه رفت؛ ۲۲ ماه حبس در انتظار ابرستاره

آی اسپورت- لیونل مسی با حضور رسمی در دادگاه عالی اسپانیا به سوالات قاضی پرونده فساد مالی خود پاسخ داد. پیش از این پدر و وکیل مسی اعلام کرده بود که این ستاره آرژانتینی هرگز در دادگاه حاضر نخواهد شد اما قاضی پرونده فساد مالی مسی صراحتا اعلام کرده بود که اگر مسی در دادگاه نباشد، حکم بازداشت او را خواهد داد. مسی در ابتدای دادگاه علنی خود در واکنش به سوال قاضی پرونده بابت 3 فقره فرار و تقلب مالیاتی سکوت و پس از 30 ثانیه سرش را بلند کرد و گفت: در این باره وکیلم صحبت می‌کند.

حدود 200 روزنامه نگار و عکاس این دادگاه پر حاشیه را تحت پوشش خبری قرار داده‌اند. فساد مالی مسی به سال‌های 2007 و 2009 مربوط می‌شود که تبعات فرار مالیاتی آن تا کنون به بیش از 47 میلیون یورو رسیده.دادستان اسپانیا 22 ماه و 15 روز حبس اجباری و غیر قابل خرید را برای وکیل و شریک مسی در نظر گرفته و بر این باور است که تغییر این حکم فقط یک دلیل می‌تواند داشته باشد و آن عدم رعایت عدالت و قانون خواهد بود. این حبس می‌تواند علیه خود مسی هم مطرح باشد و دادستانی اسپانیا مصرانه در حال پیگیری این موضوع است. بر اساس ادعای دولت اسپانیا و دادگاه عالی کاتالونیا، مسی برای فرار مالیاتی از کشور اروگوئه و چند کشور عربی از جمله قطر استفاده کرده و در این مراحل مرتکب چندین فقره پول شویی واضح و غیر قابل انکار شده.قاضی دادگاه در خلال گفت‌و‌گو با مسی چند بار به حضار تذکر جدی داد و از این که مسی را تشویق می‌کردند یا فضای آن دادگاه را احساسی جلوه می‌دادند به شدت عصبانی می‌شد، از طرفی قاضی به مسی تذکر جدی داد که دیگر حق غیبت در جلسات بازپرسی و جلسات رسمی دادگاه را ندارد و اگر بار دیگر غیبت داشته باشد، قاضی هم حق صدور حکم غیابی را خواهد داشت.
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-02 14:10:21
نظر دهید
۱ نظر
برزو
پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۵۰
ایشالا بیفته زندان تا دیگه از قانون سرپیچی نکنه. کارمندها قبل از اینکه حقوق یک میلیون تومنی به دستشون برسه مالیاتش کسر شده اون وقت اینا که این همه پول پارو میکنند واسه یه عکس تبلیغاتی چند میلیون دلار به جیب میزنن واسه مالیات ندادن هزار دوز و کلک سوار میکنند. اونجا دیگه مث ایران نیست که فقط قشر فقیر مالیات بدن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر