فهرست
به بهانه یک سوپرنمایش: عزتِ تیم کی‌روش!
به بهانه یک سوپرنمایش: عزتِ تیم کی‌روش!

به بهانه یک سوپرنمایش: عزتِ تیم کی‌روش!

آی اسپورت- هت تریک در زمین مقدونیه،  سردار آزمون را بار دیگر به تیتر اول رسانه‌های وطنی برگرداند. تمام‌کننده‌ترین مهاجم نوک یک دهه اخیر فوتبال ایران، آمار درخشان گلزنی‌اش در تیم ملی را بهبود بخشید و استعدادش را دوباره به نمایش گذاشت اما ستاره اصلی این نبرد، در خط میانی زمین حاضر بود. بازیکنی که به بازیِ تیم ملی نظم داد و بارها با توپ‌ربایی‌های منحصربه‌فردش، مالکیت بازی را از تیم میزبان گرفت. ستاره‌ای که برای بهترین بودن در جریان مسابقه، نیازی به باز کردن دروازه حریف نداشت.
هنرِ فوتبال سعید عزت‌اللهی، رویِ گل سوم تیم ملی به مقدونیه عیان شد. وقتی که او با قدرت توپ را از بازیکن حریف گرفت و در عرض فقط چند ثانیه با یک پاسِ عمقی تماشایی، سردار را در موقعیتی قرار داد که خراب‌کردنش ممکن نبود. تلفیقِ قلدری و ظرافت، ویژگی مهمی است که سعید را تبدیل به یکی از مهم‌ترین مهره‌های تیم سرمربی پرتغالی می‌کند. شاید بازیکنان مقدونیه در کلاس بالایی از فوتبال نباشند اما عزت‌اللهی در دیدارهای قبلی نیز به آن اندازه خوب بود که حالا می‌شود به هوش سرمربی روستوف که این بازیکن را به نیمکت تیمش چسبانده با تردید نگاه کرد. بدون شک، سعید قابلیت بازی و درخشیدن در باشگاه‌های سطح اول فوتبال اروپا دارد. پسر بلندقامت ایرانی شاید همین حالا، چیزی کمتر از جوان‌های مستعدِ مدنظر ژرژ مندس برای انتقال به تیم‌های مطرحِ فوتبال دنیا، نداشته باشد. در سال‌های پیش‌رو تا برگزاری جام جهانی مسکو، ترکیب تیم ملی دستخوش چند تغییر خواهد شد اما به نظر می‌رسد جایگاه سعید عزت‌اللهی در این تیم مستحکم خواهد ماند. او قبل از آن‌که هیچکس متوجه شود، جای خالی جواد نکونام در تیم ملی را پر کرده و حالا نبضِ خط میانی تیم، با ساق‌هایش تنظیم می‌شود. با ساق‌های پسر انزلی. او که حرکات‌اش، تجربه‌اش و خونسردی‌اش هیچ ارتباطی به شرایط سنی‌اش ندارند. چیزی شبیه قهرمان‌های سینمhhایِ وس اندرسون. 
کدخبر:9405
  ۵  
آی اسپورت
2016-06-03 13:44:52
نظر دهید

۵ نظر
-
جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۰۲
کلا همینیم اینقدر جو گیر می شیم تا ان ماجرا دربیاد
modir
جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۱۰
......با پاس عمقی اش سردار را در موقعیتی قرار داد که خراب کردنش ممکن نبود.....2تا عین همین موقعیت گیر قهرمان قلابی لنگ ایها رسید که خراب کرد...دیدی ممکن میشه... عزت الهی دیشب فوق العاده بود ..افرین
برزو
جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۴:۵۲
کلا جوگیریم اونی که کامنت اول رو نوشته خوب حرفی زد./ یه گوران پاندف فقط تو مقدونیه هست که البته اونم با شرایط سال 2010 خیلی افت کرده بقیه شون بازیکن نیستند.
-
جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۴۳
فکر نمی کنید با تعریف بیش از حد و جوگیرانه از یک بازیکن خیلی زود انگیزه بهتر شدن و تلاش بیشتر از اون بازیکن گرفته میشه؟
-
جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۴۳
طارمی رو بگو.. اقای گل پوشالی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر