فهرست
اتهام به رئیس جدید فیفا: سرنوشت بلاتر در انتظار اینفانتینو
اتهام به رئیس جدید فیفا: سرنوشت بلاتر در انتظار اینفانتینو

اتهام به رئیس جدید فیفا: سرنوشت بلاتر در انتظار اینفانتینو

آی‌اسپورت- اینفانتینو که ریاستش بر فیفا هنوز به سه ماه نرسیده، شاید چندماهی محروم شود. یک روزنامه آلمانی اعلام کرده که او مناسباتی خارج از شرایط قانونی فیفا داشته و یکی از موارد، دریافت 2 میلیون یورو از طرف مدیر کمپانی خودروسازی آئودی به عنوان پاداش است. البته هنوز این مسائل به اثبات نرسیده‌اند اما در صورتی که این اتهامات ثابت شوند، اینفانتینو هم مانند بلاتر از حضور در فوتبال محروم خواهد شد.


کدخبر:9412
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-03 22:00:22
نظر دهید
۱ نظر
ali
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۱۱
وکلای فیفا ادعا می کنند که سپ بلاتر،جروم ئالک،و مارکوس کاتنر تا 55 میلیون سود از راه نادرست از سازمان در پنج سال گذشته بهره بردند.
بلاتر رئیس سابق فیفا، دبیر کل سابق والک، و معاون دبیرکل سابق کاتنر- طبق نظر بازجویان- با یک سری افزایش حقوق، مزایا و پاداش ها در پنج سال گذشته خودشان را ثروتمند کردند.
بیل برک ، همکار با گین امانوئل ، وکلا ی انتصاب شده برای پیگیری پرونده می گوید:«مدارک به نظر نشانگر اینکه تلاش سازمان دهی شده توسط سه اعضای بلند پایه فیفا برای غنی کردن خود از طریق افزایش حقوق سالانه،مزایا جام جهانی و دیگر پاداش ها که بیشتر از 55 میلیون پوند در فقط پنج سال گذشته می باشد.»
بیانیه فیفا بدین شکل می باشد: « واضح و مبر است که یافته های اولیه نشانگر این است که پرداخت ها و قرار دادها تضمینی برای تحقیقات بیشتر می باشد.»
« فیفا این اطلاعات را با دادستان کل سوئیس به اشتراک گذاشته است و خلاصه آن را به قوه قضاییه ایالات متحده همچنین ارسال خواهد کرد.»
دادستانی سوئیس در بعد ظهر روز جمعه تایید کرد که به مقر فیفا حمله ناگهانی در روز پنجشنبه انجام داده است.
بیانیه فیفا بدین شکل ادامه می دهد« واضح است که یک قرار داد برای هر عضو رسمی وجود ندارد. چندین بند به قرارداد اغلب اوقات در توالی نزدیک تایید می شود.»
« به علاوه، این قرار دادهای مختلف اغلب اوقات توسط آقایان بلاتر، والک، و آفای کاتنر در همان روز وارد می شدند. و از همه مهمتر، این تاریخ شوم بود.»
به طور مثال، بازجویان به تمدید قرارداد هشت ونیم ساله ارائه شده به واک و کاتنر در سال 2011 اشاره می کنند، مدت کوتاهی قبل از اینکه بلاتر چالش سختی در تلاش خود برای دوباره انتخاب شدن به عنوان رئیس از طرف محمد بن همام مواجه بود.
والک 55 ساله، و کاتنر 45 ساله،همچنین شرایط سخاوتمندانه به آنها ارائه شد که پرداخت مادام العمر به آنها را تضمین می کرد در صورتی که همکاری آنها با فیفا قطع می شد، طوری که احتمال داشت اگر بلاتر دوباره انتخاب نمی شد.
بازجویان ادعا می کنند این قرار دادها شامل بند های می شدند که تحت قانون سوئیس غیر قانونی می باشند.
بلاتر،والک، و کاتنر، طبق نظر بازجویان، همچنین در کل 16 میلیون پوند به طور پاداش چهار ماه بعد از جام جهانی 2010 در آفریقا جنوبی در یافت کردند، علی رغم اینکه هیچ گونه بند مزایا مربوط به تورتنمنت در قرارداد شان درج نشده بود.
در سال 2011، ادعا شد که به والک و کاتنر مبلغ در حدود 9.7 میلیون پوند به عنوان مزایا مربوط به جام جهانی 2014 در برزیل اهدا شد. در سال 2014 بلاتر،والک، و کاتنر مجاز به دریافت مبلغی در حدود 10.8 میلیون پوند به عنوان مزایای مربوط به جام جهانی 2018 در روسیه شدند.
. قرارداد کاتنر آلمانی با فیفا در تاریخ 23 می به دلیل نقض «وظیفه امانت داری»، پرداخت مزایا به خودش لغو شد
بلاتر 80 ساله ، از فوتبال به مدت 8سال - که به شش سال طبق در خواست کاهش یافت- به دلیل پرداخت 1.13 میلیون پوند به میشل پلاتینی به عنوان پرداخت غیر وفادارانه ممنوعیت الفعالیت شد. بلاتر هرگونه کار اشتباهی را تکذیب می کند و می گوید که او درخواست تجدید نظر خود را به دادگاه داوری ورزش برای پاک کردن نام خود خواهد برد.
در ماه فوریه امسال، والک فرانسوی از همه فعالیت های مربوط به فوتبال به مدت 12 سال برای یک سری از جرایم مربوط به بلیت های جام جهانی و حق پخش تلویزیونی به علاوه استفاده از جت شخصی برای دلایل شخصی ممنوع شد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر