فهرست
اینفوگراف: بارِ سنگین رویِ دوشِ ژیرو
اینفوگراف: بارِ سنگین رویِ دوشِ ژیرو

اینفوگراف: بارِ سنگین رویِ دوشِ ژیرو

آی‌اسپورت – اولیویه ژیرو در 6 بازیِ اخیرِ ملی‌اش 5 گل زده است؛ 2 گل به دانمارک، یک گل به آلمان، یک گل به هلند و یک گل به کامرون. اما مهاجمِ آرسنال در همین بازیِ آخر توسط بخشی از هودارانِ فرانسه هو شد. حرکتی که با واکنشِ تندِ دیدیه دشان همراه بود.
بعد از محرومیتِ کریم بنزما و تصمیمِ دشان برایِ کنار گذاشتنش حتی پس از پایانِ محرومیت، باید ژیرو را مهاجمِ نوک و اولِ فرانسه، جلوتر از آندره پیر ژینیاک بدانیم. قدرت، قدِ بلند و تواناییِ حفظِ توپ پشت به دروازه و واردِ کردنِ وینگرها و هافبک‌ها به جریانِ حمله، همه کیفیاتی هستند که دشان از مهاجمِ نوکش در سیستمِ 3-3-4 می‌خواهد، کیفیاتی که ژیرو دارد. اما نگرانی درباره‌یِ عملکردِ او مقابلِ دروازه‌یِ حریف همیشه چه در آرسنال و چه در تیم ملی وجود داشته. ژیرو در جامِ جهانیِ 2014 در 5 بازی یک گل زد و یک پاسِ گل داد، البته 4 تا از این بازی‌ها را از رویِ نیمکت شروع کرد. در لیگِ برترِ فصلی که گذشت ژیرو 16 گل زد و 6 پاسِ گل داد. مهاجمِ آرسنال لیگ را با 4 گل در 2 بازیِ آخر به پایان رساند. اما این 2 بازی سرپوشی بود بر نمایشِ ضعیفش در سالِ 2016. ژیرو بعد از 2 گلی که در تساویِ 3-3 تیمش مقابلِ لیورپول در ژانویه زد، در 21 بازی تنها 2 گل زد، 2 گلی که هر دو در بازیِ جامِ حذفی مقابلِ هال سیتی به دست آمد. در نگاهی کلی‌تر، در 3 فصلِ اخیرِ لیگِ برتر تنها سرخیو آگوئرو (43)، بیشتر از ژیرو (40) موقعیتِ صد در صدِ گل از دست داده است.
فرانسه با توجه به موج استعدادهایِ هجومی‌ای که پشتِ مهاجمش دارد، از پوگبا و ماتویدی گرفته تا گریزمن و مارسیال و کومن و پایت، با کمبودِ موقعیتِ گل در یورو روبرو نخواهد شد. سوال اینجاست که آیا ژیرو می‌تواند از این موقعیت‌ها به اندازه‌یِ کافی استفاده کند یا نه. انتظار می‌رود فرانسه با همان سیستمِ 3-3-4 و با ژیرو در مرکزِ خطِ حمله و پایت و گریزمن دو سویش بازیِ افتتاحیه مقابلِ رومانی را شروع کند. اما با توجه به درخششِ این فصلِ مارسیال و البته قابلیتِ بازیِ گریزمن به عنوانِ مهاجمِ مرکزی، بعید نیست یک یا دو نمایشِ ضعیف از ژیرو باعث نیمکت‌نشینی‌اش بشود. برایِ همین بارِ سنگینی که بر دوشِ ژیرو، برایِ پر کردنِ جایِ بنزما است، سنگین‌تر هم می‌شود. 
     
آی اسپورت
2016-06-04 09:10:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر