فهرست
نقد آی اسپورت بر بمب نقل و انتقالات: کاوه 1.5 میلیارد می‌ارزد؟
نقد آی اسپورت بر بمب نقل و انتقالات: کاوه 1.5 میلیارد می‌ارزد؟

نقد آی اسپورت بر بمب نقل و انتقالات: کاوه 1.5 میلیارد می‌ارزد؟

آی اسپورت-  تگ‌شدن در تصویر امضای قرارداد بختیار رحمانی با استقلال‌تهران، کاوه رضایی را تبدیل به خرید اینستاگرامی باشگاه استقلال کرد. آبی‌ها حتی لوگوی‌شان را روی لباس کاوه فتوشاپ کردند تا این بازیکن را هوادار تیم خودشان معرفی کنند اما رضایی که این روزها در ایران حضور ندارد، شائبه‌های توافق با باشگاه استقلال و هر باشگاه دیگری را تکذیب کرد. علیرغم تکذیب کاوه، استقلالی‌ها اعتماد به نفس خوبی برای امضای قرارداد با او نشان می‌دهند و ظاهرا با قیمتِ یک و نیم‌میلیاردی این مهاجم نیز کنار آمده‌اند. بدون تردید، رضایی یکی از بااستعدادترین بازیکنان حال حاضر لیگ برتر است اما آیا یک و نیم میلیارد، رقم منطقی جذب اوست؟ و آیا آمار، نشان از پتانسیل این بازیکن برای برطرف‌کردن ضعف‌ گلزنی استقلال دارند؟ 
کاوه رضایی در تیم رویایی نوجوانان علی‌ دوستی‌مهر چهره شد. مهم‌ترین آرزوی او در آن سال‌ها، بازی برای تیم اصلی باشگاه فولاد بود. او به آرزویش رسید اما فولاد را به آرزویش نرساند. حتی در سایپا، کاوه مهاجم متوسطی بود اما انتقال به ذوب‌آهن، این فوروارد جوان را احیا کرد. رضایی در لیگ چهاردهم، یک نیم‌فصل برای ذوب به میدان رفت و خوش درخشید و همه منتظر بودند او در لیگ پانزدهم، یکی از مدعیان تصاحب کفش طلا باشد. تک‌مهاجم تیم اصفهانی به جز 6 بازی، در همه دیدارهای لیگ به میدان رفت و تنها 6 گل به ثمر رساند. مسعود حسن‌زاده که حدود هفتصد دقیقه کمتر از او بازی کرده بود نیز همین تعداد گل را وارد دروازه رقبا کرد. مقایسه آمار کاوه رضایی با مهاجم نیمکت‌نشین پرسپولیس، نشان می‌دهد او فصل چندان موفقی را پشت سر نگذاشته است. جری بنگستون در لیگ پانزدهم هزار دقیقه کمتر از کاوه بازی کرده و یک گل بیشتر از او به ثمر رسانده است!


برانکو و علیمنصور، خواهان امضای قرارداد تیم‌شان با کاوه رضایی هستند و به نظر می‌رسد همین فضای رقابتی برای جذب این بازیکن،قیمت او را به شکل غیرمنطقی افزایش داده است. این مهاجم مستعد، هنوز به اندازه چنین رقم‌هایی ندرخشیده است و آمار، نشان می‌دهند که او هنوز نمی‌تواند به تنهایی بار هجومی یک تیم را به دوش بکشد. به احتمال فراوان رقابت نزدیک سرخابی‌ها برای پیوستن کاوه به یکی از این تیم‌ها، موجب پرداخت ارقامی نجومی برای این بازیکن می‌شود اما در فضای بمب‌محور پنجره نقل و انتقالاتی تابستانی، باشگاه‌ها نباید از یاد ببرند که در فوتبال ایران، همیشه اسم‌ها تعیین‌کننده نیستند. آخرین آقای گل لیگ برتر، با قراردادی درست به اندازه یک دهم پیشنهاد امروز رضایی لیگ برتری شد اما حالا باشگاه‌ها بدون توجه به کشف استعدادهای تازه و بکر، همه چیز را به خرید بازیکنی پیوند زده‌اند که با یک آمار معمولی، درخواستِ دستمزدیِ باورنکردنی دارد. مهاجمی که کمتر از بنگستون گل زده و بیشتر از هر مهاجم دیگری در لیگ برتر پول می‌خواهد!
کدخبر:9405 
  ۹  
آی اسپورت
2016-06-04 16:17:44
نظر دهید
۹ نظر
-
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۱۶
نه
برزو
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۲۴
اصلا معلوم نبود نویسنده ی این یادداشت لنگیه! اخه مرد حسابی یک و نیم میلیارد برای دو فصل میگیره که میشه سالی 750 میلیون که از خیلی ها هم ارزونتره. ضمنا باید به بقیه ی امارشم نگاه کنی نه فقط گلزنی
-
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۲۴
تا چشم لنگیا دراد
سعید
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۲۷
هیچکدام از بازیکنان ایرانی اینقدر نمی ارزند.
-
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۵۸
حاجی ١/٥ میلیار مال دو فصله که میشه فصلی ٧٥٠ ملیون ، قیمت مناسبی داره به نصبت پولی که رامین رضاییان تو اولین فصل حظورش در پرسپولیس با این که دفاع هست گرفت ، یا قیمت عالی شاه ، یا همین طور قیمت قرارداد چند بازیکن دیگه مثل خلعت بری و ...
احمد
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۰۰
برادر من ذوب برای یک فصل ٩٠٠ بهش داده بعد امسال میاد ٧٥٠ میگیره ١/٥ را برای یک فصل میخواد نه دو فصل
-
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۴۱
کیسه کشای اوسکول می گن ٧٥٠!!!میبینیم چشم کی درمیاد
-
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۵۷
کاوه با زیر به میلیارد با پرسپولیس تموم کرد چشم کیسه کشا دربیاد
-
شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵، ۲۳:۲۲
اگه این بازیکن معمولی یک و نیم می ارزه طارمی چقدر می ارزه اونوقت؟!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر