فهرست
یادداشت/ خرید گوندوگان برای سیتی ریسک بزرگی بود
یادداشت/ خرید گوندوگان برای سیتی ریسک بزرگی بود

یادداشت/ خرید گوندوگان برای سیتی ریسک بزرگی بود

آیدان کونری
بعد از ماه ها شایعه سازی، انتشار اخبار و حدس و گمان یکی از بزرگ ترین ترانسفرهای این فصل صورت تائید شد و ایلکای گوندوگان به من سیتی پیوست.
بعد از این که باشگاه انگلیسی مبلغ هنگفتی را برای جذب ستاره بازی ساز دورتموند هزینه کرد، شاید خیلی ها این سوال را داشته باشند که خرید جدید 21 میلیون پوندی می تواند انتظارات را در این تیم برآورده کند؟ برای یکی از بزرگ ترین تیم های دنیا!
اگرچه هافبک آلمانی بدون شک توانایی هایی دارد. اما مصدومیت های زیادش در ماه های اخیر بارها او را از بازی برای دورتموند بازداشته است.
در واقع از 102 بازی ممکن در 3 فصل اخیر در بودنسلیگا، گوندوگان 49 بازی انجام داده است، یعنی کمتر از نصف. همچنین در بعضی از این تعداد به طور کامل هم بازی نکرده است. وقتی او در زمین است، اما همیشه بازیکن با کیفیتی نشان داده است.
گوندوگان این فصل یکی از مهره های کلیدی تیم توماس توخل بوده است. توانایی های تاکتیکی او و این که می تواند از عقب بازی سازی کند، چیزی بوده که توجه من سیتی را به خود جلب کرده است.
با وجود این که او تنها یک گل زده و 3 پاس گل داده، گوندوگان این توانایی را دارد که به بازی ریتم بدهدو سرعت بازی را تنظیم کند. به لطف او بود که دورتموند بازی های تهاجمی زیبایی به نمایش می گذاشت و توانست فصل را با 82 گل زده به پایان ببرد.
من سیتی هم حالا می تواند از این توانایی او بهره ببرد. می توان حتی گفت او کسی است که گواردیولا می خواهد تیمش را حول او بسازد. به شرطی که بتواند راهی پیدا کند تا این بازیکن کمتر مصدوم شود.
بعد از این که گوندوگان تقریبا بیشتر فصل 14-2013 را به دلیل مصدومیت کمر از دست داد، در دو فصل بعد اوضع کمی برایش بهتر شد و با بیشتر بازی کردنش مهارت ها و توانایی هایش هم بیشتر شد.
در فصل 15-2014 او در 30 بازی از ابتدا در ترکیب بود و در 2 بازی هم به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شد. از آن زمان او کمتر مصدومیت جدی پیدا کرده است. برای هواداران سیتی اما این موضوع امیدوار کننده است.
گوندوگان بازیکنی است با استعداد مثال زدنی که می تواند با توپ در تمامی نقاط زمین بازی کند. اما از طرفی ریسکی ترین قسمت ماجرا این است که ممکن است تیم ثروتمند انگلیسی مجبور شود بیشتر از زمین بازی ستاره تازه واردش را روی صندلی فیزیوتراپی ببیند.کد خبر 9404
 
 
     
آی اسپورت
2016-06-04 15:17:26
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر