فهرست
کوپا امریکا 2016/ پیش بازی برزیل - اکوادر؛ بازی «ببر و صعود کن»
کوپا امریکا 2016/ پیش بازی برزیل - اکوادر؛ بازی «ببر و صعود کن»

کوپا امریکا 2016/ پیش بازی برزیل - اکوادر؛ بازی «ببر و صعود کن»

آی اسپورت- دونگا باید نخستین آزمون جدی خود را در کوپا آمریکا و مقابل اکوادر پس بدهد. بامداد یکشنبه، دو تیم برزیل و اکوادر در نخستین بازی گروه B و با اطلاع از نتیجه بازی پرو و هائیتی به مصاف هم خواهند رفت. این اتفاق باعث افزایش فشار برای کسب پیروزی روی هر دو تیم خواهد شد، که تقریباً تضمین کننده تیم صعود کننده به مرحله بعد خواهد بود. 

داستان ساده است: اگر پرو در نخستین بازی با تعداد گل بالا از سد هایئتی بگذرد، یک تساوی میان برزیل و اکوادر تنها شانس هر دو تیم برای رسیدن به مرحله بعد را پیچیده خواهد کرد. و در واقع این بازی برای آنها ببر و صعود کن خواهد بود. هرچند که از لحاظ تاریخی برزیل برتری مطلقی نسبت به اکوادر دارد، و در 29 دیداری که به مصاف هم رفته اند، سلسائو 24 پیروزی به دست آورده، سه بار مساوی کرده و تنها دو بار شکست خورده است، اما در حال حاضر وضعیت آمادگی دو تیم کاملاً برعکس است.

اکوادر در حال حاضر با  13 امتیاز و همراه با اروگوئه صدرنشین مقدماتی جام جهانی 2018 در منطقه آمریکای جنوبی است، در حالیکه برزیل با 9 امتیاز تیم ششم است. برزیل چشم اندازه تیره ای دارد، و در حال حاضر با توجه به مصدومیت تعداد زیادی از بازیکنان خود با مشکلاتی مواجه شده است، و علاوه بر آن، ستاره اصلی خود، نیمار را هم در اختیار ندارد چرا که وی در بازی های المپیک تابستانی به میدان خواهد رفت.

نکاتی که باید در مورد بازی بدانیددر آستانه نخستین بازی تیم ملی برزیل در رقابت های کوپا آمریکا، 6 تغییر به دلیل مصدومیت بازیکنان، در لیست دعوت شدگان به وجود آمده است و به این ترتیب بحران مصدومیت برای دونگا، انتخاب ترکیب اصلی تیم را سخت کرده است. و این مصدومیت واگیر دار تمام نشده است. میراندا، مدافع تیم اینتر نیز در حال حاضر با مشکلات عضلانی دست و پنجه نرم می کند و امروز همراه با سایر هم تیمی های خود تمرین نکرد و حضورش در هاله ای از ابهام قرار دارد.

امید های برزیل برای کوپا آمریکا چه خواهد بود؟
گابیگل، مهاجم 19 ساله سانتوس که بسیاری به عنوان جانشین نیمار از او یاد می کنند. گابریل باربوسا مهاجم 19 ساله ای است که با مهارت های خود هواداران سانتوس را به وجد می آورد و در این سن کم، رکورد 19 گل در 74 بازی برای سانتوس را در کارنامه دارد، و اولین بازی خود را سال 2013 انجام داده است. او توانایی بازی به عنوان بازیکن شماره 9. و همچنین وینگر را دارد. علاوه بر سرعتی که دارد، از کنترل توپ فوق العاده ای هم برخوردار است، ضربات سر را خوب می زند و ضربات ایستگاهی قابل توجهی دارد.نکته ویژه: اکوادر از سال 1997، موفق به صعود از مرحله گروهی رقابت های کوپا آمریکا نشده

منبع: طرفداری
     
آی اسپورت
2016-06-04 22:56:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر