فهرست
مقایسه آماری آزمون و شهریار؛ سردار، یک گل بیشتر از دایی
مقایسه آماری آزمون و شهریار؛ سردار، یک گل بیشتر از دایی

مقایسه آماری آزمون و شهریار؛ سردار، یک گل بیشتر از دایی

آی اسپورت- از همان روزهای نخست ظهور سردار آزمون در فوتبال ایران، همه او را با لقب «علی دایی جدید» یاد کردند. آزمون اگرچه در بازی‌های ابتدایی ملی خود چندان نتوانست در امر گلزنی موفق باشد اما هرچه به او فرصت بیشتری برای بازی کردن رسید، شم بالای خود را نشان داد و توانایی‌هایش را به رخ کشید.

او حالا با انجام 17 بازی ملی امید اول خط حمله تیم ملی فوتبال در فاصله دو سال مانده تا جام جهانی 2018 روسیه است. آزمون که فقط 21 سال سن دارد، با حفظ روند کنونی می‌تواند سالها در سطح فوتبال ایران بدرخشد. نکته‌ای که باعث می‌شود سردار آزمون بیشتر از گذشته با علی دایی مقایسه شود، تعداد گلهایی است که او در 17 بازی ملی زده. مهاجم ترکمن فوتبال ایران که در فصل گذشته به‌عنوان پنجمین بازیکن تاثیرگذار لیگ روسیه انتخاب شد، در 17 بازی ملی خود 14 گل به ثمر رسانده که 3 گل را مقابل مقدونیه وارد دروازه حریف تیم ملی کرد.

اگر این آمار را با دوران بازیگری علی دایی مقایسه کنیم به نتایج خوبی می‌رسیم. دایی در 17 بازی اول ملی خود 13 گل به ثمر رساند. این آمار چند نکته خیره کننده هم دارد؛ اینکه علی دایی در بازی هجدهم ناگهان 5 گل وارد دروازه سریلانکا کرد و مشخص نیست آزمون بتواند این تعداد گل را در بازی با قرقیزستان بزند.

البته آزمون دو بازی ملی دیگر مقابل استوریل و بنفیکای پرتغال نیز در کارنامه‌اش وجود دارد که در آنها نیز دو گل به ثمر رسانده اما این بازی‌ها در تقویم فیفا جای نگرفته و گل‌های ملی آزمون در آن محاسبه نمی‌شود. سردار آزمون در حال حاضر تنها مهاجمی است که می‌تواند در سال‌های آینده رکورد علی دایی را در بخش بهترین گلزن ملی فوتبال جهان بشکند. افتخاری که در صورت تحقق باز هم در اختیار یک ایرانی قرار خواهد داشت.
     
آی اسپورت
2016-06-04 23:38:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر