فهرست
عضو ایرانی AFC: ادعای سعودی‌ها یک پیش بینی است
عضو ایرانی AFC: ادعای سعودی‌ها یک پیش بینی است

عضو ایرانی AFC: ادعای سعودی‌ها یک پیش بینی است

آی اسپورت - خبری که امروزدر رسانه‌های سعودی منتشر شد می‌تواند خبر نگران کننده‌ای برای ایرانی‌ها باشد. کاهش سهمیه ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا چیزی نبود مدیران فوتبال ایران انتظارش را داشتند. البته این خبر هنوز توسط ای اف سی تائید نشده است و می‌تواند یک شیطنت رسانه‌‌ای از سوی سعودی‌ها تلقی شود. شاهین رحمانی عضو ایرانی کمیته برگزاری مسابقات AFCدر این باره توضیحاتی داده است:
 
*کم یا اضافه شدن سهمیه کشورها بستگی به امتیازاتی دارد که توسط کشورها کسب می‌شود. نحوه محاسبات هم به سه عامل مربوط می‌شود که یکی از آنها بحث کیفیت برگزاری لیگ است، دیگری اجرای مسابقات بوده و مسائل اینچنینی اهمیت دارد. این مسائل هم برای کشورهایی که قبلاً شرایط‌شان احراز شده، اهمیت زیادی ندارد. تکنیکال رنکینگ یا همان رتبه‌بندی فنی کشورها ۷۰ درصد امتیازات را محاسبه می‌کند و ۳۰ درصد امتیازات هم با رتبه‌بندی کشورها در فیفا محاسبه می‌شود. این امتیازات مرتب در حال تغییر است و با هر بازی یا با هر اعلام رتبه، رتبه‌بندی هم تغییر می‌کند.
 
*طبق عرفی که وجود دارد، کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه کشورها را هر دو سال یک بار اعلام می‌کند و این موضوع در آخرین جلسه سال مشخص خواهد شد. جلسه‌ای که به احتمال زیاد در ماه نوامبر ۲۰۱۶ (آبان و آذر ۹۵) برگزار می‌شود و آخرین محاسبات را در جلسه می‌آورند تا رتبه‌بندی صورت بگیرد.
 
*اکنون چیزی قطعی نیست و محاسبه‌ای کامل نشده است. تا برگزاری آخرین جلسه سال محاسبات ادامه دارد و این اعداد و ارقام کم یا زیاد می‌شود. ادعایی هم که سعودی‌ها کرده‌اند یا چیزی که ما بخواهیم بگوییم فقط یک پیش‌بینی است. مثل اینکه بگوییم بازی فوتبالی که قرار است برگزار شود، ۳ بر صفر می‌شود و شاید هم این پیش‌بینی درست باشد، اما تا انجام محاسبات چیزی قطعی نیست.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2016-06-05 09:32:12
نظر دهید

۱ نظر
amir
يكشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۴۲
با توجه به نفوذ اعراب در کنفدراسیون فوتبال آسیا ، احتمال کم شدن سهمیه کشورمون خیلی بیشتر از کم نشدنشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر