فهرست
نیمه نهایی اوپن امریکا؛ بوستا-اندرسون
نیمه نهایی اوپن امریکا؛ بوستا-اندرسون

نیمه نهایی اوپن امریکا؛ بوستا-اندرسون

آی‌اسپورت- در روز نهم مسابقات یو اس اوپن، پابلو کارنیو بوستا و کوین اندرسون به ترتیب با غلبه بر دیه‌گو شوارتزمن و سم کوئری، به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند. در بخش زنان هم ونوس ویلیامز و اسلوآن استیونز به ترتیب پترا کویتووا و آناستازیا سواستووا را از پیش رو برداشتند و حریف یک‌دیگر در دور نیمه‌نهایی شدند.

مسابقات تنیس آزاد آمریکا در روز نهم دنبال شد و در اولین بازی بخش مردان، پابلو کارنیو بوستا در استادیوم آرتور اش با شکست دیگو شوارتزمن در ۳ ست پیاپی ( ۲-۶ ۴-۶ ۴-۶)، برای نخستین بار به نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم رسید. کارنیو بوستا پنج بازی گذشته خود را بدون واگذار کردن حتی یک ست پیروز شده و در بهترین فرم دوران ورزشی خود به سر می‌برد.

سید شماره ۱۲ مسابقات در مصاحبه پس از بازی، پیروزی خود را این‌گونه توصیف کرد: «شگفت‌انگیز است. همیشه رویای این لحظه را در سر می‌پروراندم اما هرگز فکر نمی‌کردم بتوانم به اینجا برسم. از رسیدن به دور نیمه‌نهایی بسیار هیجان‌زده هستم.می‌دانم که قرعه خوبی نصیبم شده. اما وقتی با چنین قرعه‌ای مواجه می‌شوید، باید از آن استفاده کنید. بنابراین فکر می‌کنم که برای من تورنمنت خیلی خوبی بوده است. درست است که مقابل ۱۰ یا ۲۰ بازیکن برتر بازی نکردم اما از عملکردم در این تورنمنت بسیار راضی هستم.»

در آخرین بازی استادیوم آرتور اش، کوین اندرسون موفق شد در یک مسابقه‌ی پایاپای، سم کوئری را در ۴ ست (۶-۷ ۳-۶ ۷-۶ ۶-۷) شکست دهد و برای اولین بار به مرحله‌ی نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم راه یابد. کوئری در ست نخست با وجود اینکه ۳-۵ از حریف خود پیش افتاد، با اشتباهات فاحش نتوانست در این ست به پیروزی برسد. اندرسون با این پیروزی، پس از وین فررا در سال ۲۰۰۳، به نخستین بازیکن اهل آفریقای جنوبی تبدیل شد که به نیمه‌نهایی گرند اسلم صعود می‌کند.

با این اتفاقات در پایین جدول بخش مردان، کوین اندرسون و پابلو کارنیو بوستا در مرحله نیمه‌نهایی با یک‌دیگر به رقابت خواهند پرداخت.

در بخش زنان، ونوس ویلیامز، عنوان‌دار دو دوره مسابقات توانست در دیداری نزدیک و با نتایج (۶-۷ ۶-۳ ۳-۶) پترا کویتووا را مغلوب کند تا ۲۰ سال پس از اولین حضورش در آزاد آمریکا، برای نهمین بار به مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها راه پیدا کند.

مسابقه‌ی دیگر بخش زنان بین اسلون استیونز و آناستازیا سواستووا برگزار شد و در نهایت، استیونز با نتیجه‌ی مشابه دیدار ویلیامز-کویتووا موفق به عبور از سد سواستووا شد. تنیس‌باز ۲۴ ساله آمریکایی حدود ۱۰ ماه قبل به دلیل مصدومیت از ناحیه‌ی پا، مجبور به عمل جراحی شد و حالا با این پیروزی، سومین نیمه‎نهایی پیاپی خود را پس از بازگشت به مسابقات تجربه می‌کند.

۱    
آی اسپورت
2017-09-06 17:27:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر