فهرست
گزارشگران فوتبال و اجرای برنامه‌های غیرفوتبالی!
گزارشگران فوتبال و اجرای برنامه‌های غیرفوتبالی!

گزارشگران فوتبال و اجرای برنامه‌های غیرفوتبالی!

آی اسپورت - در رسانه‌ها، به‌خصوص تلویزیون ورزش را با فوتبال و منهای فوتبال در اخبار تقسیم می‌کنند. هر بخش شامل بخش‌های متعددی می‌شود ولی در کل زیر‌مجموعه همین دو بخش قرار می‌گیرد. فوتبالی‌ها با برنامه نود گوی سبقت را از بسیاری از برنامه‌های صداوسیما ربوده‌اند ولی هستند برنامه‌های به‌اصطلاح منهای فوتبالی که  همواره در نحوه اجرا با مشکلات زیادی همراه بوده‌اند، به‌صورتی که اجرای برنامه‌های ورزشی یکی از دغدغه‌های این روزهای مخاطبان است. مجری‌ای که در مقابل مهمان برنامه می‌نشیند حداقل داشتن اطلاعات برایش ضروری است، ولی این حداقل گاهی رعایت نمی‌شود. اطلاعات‌داشتن درباره چندین و چند ورزش کار سختی نیست و با مشورت گرفتن از خبرگان رشته ورزشی مورد نظر می‌توان به دید خوبی پیش از شروع برنامه رسید. مشکل در برنامه‌های ورزشی این روزهای صداوسیما حضور گزارشگران فوتبال در برنامه‌های غیرفوتبالی است. برنامه «رکورد» با محمدحسین میثاقی روی آنتن شبکه 3 رفت و توانست با آیتم‌های مختلفی که در خود گنجانده بود مخاطبان بسیاری را به‌خود جذب کند. برنامه رکورد غالبا برنامه‌ای غیرفوتبالی بود که با یک مجری تمام فوتبالی پخش می‌شد.

با شروع جام جهانی فوتبال میثاقی راهی روسیه شد تا برنامه چند‌هفته‌ای تعطیل شود! پس از جام جهانی فوتبال، اجراهای پیش از مسابقات لیگ برتر فوتبال به میثاقی سپرده شد تا با توجه به حجم بالای کار او این مجری به‌ناچار قید اجرای برنامه رکورد را بزند. این‌بار هم یک گزارشگر فوتبال به‌عنوان مجری برنامه رکورد انتخاب شد. محمدرضا احمدی در همان اجراهای اولیه نشان داد که اطلاعات زیادی درباره رشته‌های منهای فوتبال ندارد. او در یک برنامه که به لیگ کشتی اختصاص داشت به مربی کشتی تیم بیمه رازی گفت: «پرویز هادی کشتی‌گیر شما بود؟» مربی تیم گفت: «خیر». بلافاصله احمدی گفت:«حسن یزدانی کشتی‌گیر شما بود؟» مربی تیم گفت:«خیر ایشان هم نبود». احمدی باز هم بدون درنگ گفت:« فکر کنم اجازه نداشتن در لیگ کشتی بگیرند». مربی تیم که از بی‌اطلاعی مجری تعجب کرده بود گفت:«یزدانی با تیم دیگری قرار داشت. علیرضا کریمی دیگر ملی‌پوش تیم ملی برای تیم ما کشتی می‌گرفت».

برنامه دیگری که این روزها با اجرای یک گزارشگر فوتبال روی آنتن می‌رورد برنامه «ورزش و مردم» است؛ برنامه‌ای که تا مدت‌ها اجرای آن برعهده مرحوم بهرام شفیع بود. این برنامه به مباحث فوتبالی هم می‌پردازد ولی مسائل غیرفوتبالی بزرگ‌ترین چالش پیمان یوسفی است. او تعدادی سؤال از مهمان برنامه می‌پرسد ولی چاره‌ای جز قانع‌شدن دربرابر پاسخ‌های مهمان برنامه ندارد! در سایر برنامه‌ها هم چنین روالی طبیعی است. در برنامه ورزشی دیگر، «ورزش از نگاه دو» مجری مجال صحبت به هیچ‌کس را نمی‌دهد. مجری اصلی این برنامه آنقدر کارشناس مجری برنامه را به حاشیه برد و اجازه صحبت‌کردن و اجرا به او نداد که او تصمیم گرفت دیگر در این برنامه حاضر نشود! تا تابان با خیال راحت سؤال و جواب‌ها را در مقابل مهمان برنامه مطرح کند!

۴    
آی اسپورت
2019-03-15 23:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر