فهرست
سختگیری انضباطی؛ راه درستی که فکری می‌رود
سختگیری انضباطی؛ راه درستی که فکری می‌رود

سختگیری انضباطی؛ راه درستی که فکری می‌رود

آی اسپورت - تعویض شیخ دیاباته به جای سید احمد موسوی؛ این اتفاقی بود که در دربی رخ داد. بدون شک ایده محمود فکری این بود که استقلال بالا بازی کند و مانع از حملات پر دامنه  پرسپولیس برای جبران گل خورده شود. این تدبیر موثر واقع نشد و پرسپولیس در نیمه دوم نبض بازی را در اختیار گرفت و علاوه بر به ثمر رساندن دو گل موقعیت های دیگری هم به دست آورد که اگر از آنها استفاده می کرد شاید گل مهدی قایدی هم مانع از شکست استقلال در این بازی نمی شد. اما این ایده به منظور اینکه پرسپولیس نبض بازی را در اختیار بگیرد و موقعیت های متعددی را روی دروازه استقلال به وجود بیاورد پیاده نشد و هدف چیزی دیگری بود و نقد به این ایده دست کم از سوی بازیکن برای سرمربی استقلال قابل پذیرش نیست.

شاید حضور میلیچ در ترکیب استقلال به جای محمد نادری تدبیر بهتری بود اما هر مربی دیگری به جای محمود فکری بود وقتی بازیکنی در فضای مجازی به ترکیب تیم معترض می شود چنین برخوردی را با بازیکن خارجی تیمش انجام می داد. درست یا اشتباه محمود فکری بر آن شد در دربی از فرشید باقری استفاده نکند اما اعتراض این بازیکن طبیعی است با برخورد سرمربی مواجه شود واین راه درستی است که سرمربی استقلال طی می کند. در اصول حرفه ای فوتبال؛ بازیکن موظف است تابع تصمیمات سرمربی باشد حتی اگر یقین به این دارد که حق با اوست و سرمربی اشتباه می کند. این یک اصل در فوتبال حرفه ای است. همان طور که اشاره شد ترکیب استقلال در بازی با پرسپولیس و هم چنین تعویض های محمود فکری می تواند مورد نقد واقع شود اما اعتراض بازیکن با هیچ ادله ای قابل توجیه نیست و رفتار محمود فکری بر مبنای اصول است و بدون شک این دست از رفتارها موجب می شود نظم در اردوی تیم آبی برای همیشه برقرار شود. تیمی که منظم باشد حتی در روزی که اشتباه تاکتیکی هم داشته باشد می تواند به نتیجه گیری امیدوار باشد.

رها کردن تمرین در حالی که تیم در حال تمرین است از سوی بازیکن؛ درگیری با تماشاگران تیم در فرودگاه و یا درگیری با کادر پزشکی از سوی بازیکنان و رفتارهایی از این دست که در گذشته شاهد آن در اردوی تیم آبی بودیم همه حمایت از عدم برخورد قاطع سرمربی داشت. رعایت نظم تیمی و همدلی در اردوی آبی بدون شک می تواند به استقلال برای رسیدن به جام قهرمانی کمک کند حتی اگر تیم نقصان های تاکتیکی داشته باشد. اهمیت این موارد بدون شک کمتر از مسایل تاکتیکی نیست.

     
آی اسپورت
2021-01-13 14:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر