فهرست
نکته روز : شهردار رشت و پاداش به انزلی چی ها !
نکته روز : شهردار رشت و پاداش به انزلی چی ها !

نکته روز : شهردار رشت و پاداش به انزلی چی ها !

آی اسپورت- این روزها در سایت ها و روزنامه های استانی و ملی بحث دیدار ملوان و فجر سپاسی شیراز و حمایت ملوان از داماش دیگر تیم استان گیلان به اوج خود رسیده است ، حتی روز گذشته خبری بر روی خروجی وب سایت های فوتبالی ایران قرار گرفت که در آن شهردار رشت طی مصاحبه ای اعلام کرد در صورت پیروزی ملوان در مقابل فجر سپاسی شیراز برای بازیکنان و کادر فنی این تیم پاداش در نظر گرفته می شود و از آنها در رشت تجلیل و استقبال صورت خواهد گرفت.
تنها همین یک مصاحبه عمق فاجعه را نشان می دهد که چگونه یک فرد غیر فوتبالی با یک گفتمان عجیب حیثیت و قدمت یک باشگاه 50 ساله و بزرگ فوتبال ایران را زیر سوال می برد ! باید از جناب شهردار  پرسید که برادر تا به امروز شما چه کاری برای تیم شهر خود انجام داده اید که حالا برای بقاء این تیم در لیگ برتر برای بازیکنان ملوان جایزه تعیین می کنید ؟ و به واقع اگر شما توانایی پرداخت پاداش به بازیکنان ملوان را دارید چرا در طول ماه های گذشته چنین کمکی به تیم بحران زده خود نکردید ؟
چنین ادبیاتی از افراد غیر فوتبالی و عمدتا سیاسی دیگر در فوتبال ما عادی شده است ،افردی که هیچ سنخیتی با ورزش ندارند در مورد یکی از پاک ترین تیم های فوتبال ایران سخن می گویند بدون آنکه این موضوع را در نظر بگیرند که ملوانان انزلی هیچگاه اسیر زد و بند های پشت پرده فوتبال و همچنین تبانی نشده اند که حتی اگر یک نمونه در تاریخ وجود داشت با آن سالها نام ملوان را لکه دار کرده بودند . ایشان چنان از برد تیم داماش اطمینان دارند که این تیم را در دیدار روز جمعه از پیش برنده می داند ، آنهم تیمی که در نیم فصل دوم تنها یک پیروزی بدست اورده است و تعداد زیادی از دیدار های داخل خانه را واگذار کرده است.
در طرف دیگر تیم دوست داشتنی فجر سپاسی شیراز قرار دارد، تیمی بازیکن ساز و جوانگرا که همواره در تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران همچون ملوان از کم هزینه ترین تیم های لیگ برتر فوتبال ایران می باشد که محمود یاوری را بر روی نیمکت خود دارد، سرهنگ یاوری پیر این فوتبال است و اگر از او ، تیمش فجر سپاسی و ملوان محبوب انتظار تبانی برود باید در این فوتبال را به کل گل گرفت !
ملوان در مقابل فجر سپاسی شیراز نه برای بقاء داماش و نه به نفع فجر ، بلکه قوهای سپید شهر انزلی در این بازی برای دفاع از حیثیت 50 ساله خود در میدان حاضر شده و تمام تلاش خود را برای موفقیت انجام خواهند داد، حال اگر تلاش فجر یا لیاقت داماش بیشتر بود یکی از این دو تیم در لیگ برتر فوتبال ایران باقی خواهند ماند.
در جایی که نام هایی چون : ملوان ، فجر سپاسی و محمود یاوری در میان باشد تبانی و زد و بند های پشت پرده هیچ مفهومی نخواهد داشت .

اسماعیل راد 
     
آی اسپورت
2014-04-11 11:35:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر