فهرست
محمدرضا مهدوی: هیچکس برای داماش کاری نمی کند / با دست خودمان به این روز افتادیم/ ملوانی ها 5 تا از فجر می خورند!
محمدرضا مهدوی: هیچکس برای داماش کاری نمی کند / با دست خودمان به این روز افتادیم/ ملوانی ها 5 تا از فجر می خورند!

محمدرضا مهدوی: هیچکس برای داماش کاری نمی کند / با دست خودمان به این روز افتادیم/ ملوانی ها 5 تا از فجر می خورند!

آی اسپورت - در حالی که چند ساعت بیشتر به شروع حساس ترین لحظه فصل برای داماش نمانده است و طی آن سرنوشت ماندن و رفتنش در لیگ مشخص می شود، با محمدرضا مهدوی کاپیتان با اخلاق داماش به مصاحبه پرداختیم.

آقای مهدوی از شرایط نابسامان تیم داماش چه خبر؟
به نظرم خودتان در جریان هستید و می دانید اوضاع تیم ما اصلا خوب نیست، از اول فصل شرایط بد بود و من همان موقع به بعضی آقایان گفتم اما فکر می کردند ما چیزی نمی دانیم. به حرف های ما بی محلی کردند و شرایط طوری دست به دست هم داد تا شرایط ما همین شود که می بینید. ما بازیکن در بعضی پست ها داشتیم اما فکر می کردند تعداد بازیکن در بعضی پست ها زیاد است و خیلی ها را از دست دادیم برای مثال افشین چاوشی، محمد آبشک، کبه، حلافی، جهانگیر عسگری که بخاطر اوضاع مالی از دست دادیم.
جدایی چاوشی کمی عجیب نبود؟
در مورد چاوشی که نمی خواهم موضوع را باز کنم فقط این را بگویم که خود آقایان نخواستند، از مدیریت باشگاه تا الی آخر! خود آقایان نخواستند افشین چاوشی در تیم باشد .در حالی که اوضاع ما روز به روز بد و بدتر می شد. من حتی نیم فصل هم گفتم ما با این شرایط باید به فکر سقوط نکردن باشیم ولی هیچکس باور نکرد. به من می گفتند تو فکر می کنی تیم ما ضعیف است، خوب حالا که همه چیز مشخص شده!
اما در عوض بازیکنانی هم به تیم اضافه شدند؟
شما خودتان شرایط تیم را ببینید، ما بازیکن خاصی در تیم نداریم. در تمرینات انگار با تیم امید داماش تمرین می کنیم. اگر چند بازیکن قدیمی که در تیم هستند و سابقه دارند در تیم نباشند دیگر هیچ بازیکن خاصی در تیم نخواهیم داشت. همانطور که ما برای بازی به بیرون از خانه می رویم و می گویند این بازیکن ها کی هستند؟ ما این بازیکن ها را نمی شناسیم! شما چگونه با این تیم در لیگ برتر حضور پیدا می کنید؟  فقط امیداوارم شرایط خوب باشد.
شرایط داماش برای ماندن در لیگ سخت شده است؟
در حقیقت ما خودمان کاری کردیم که شرایطمان به اما و اگر کشیده است. امیدوارم هر طوری که هست امروز سه امتیاز مسابقه را بگیریم و منتظر بازی ملوان - فجر و ذوب آهن - راه آهن باشیم. اگر این مسابقات مساوی شود و ما ببریم مستقیم در لیگ خواهیم ماند و این بسیار عالی است. باز هم می گویم بازی و سرنوشت دست خودمان است، باید به فکر برد باشیم و با سه امتیازی که خواهیم گرفت حتی در صورت سقوط به هواداران پس از مدت ها یک برد هدیه داده باشیم.
شرایط و آمادگی خودتان در چه حدی است؟
ما تمرینات خودمان را انجام می دهیم ولی خوب سالهای سال است که داریم در این تیم بازی می کنیم و این شرایطی که من می بینم از نظر روحی روانی دچار افت خواهیم شد. من همیشه در مصاحبه هایم گفته ام دوست ندارم بر روی تیمم لقب آسانسور بگذارند. آقای فردوسی پور و امثال ایشان هر جا نشستند گفتند تیم داماش آسانسور است. می گویند تیم داماش دو سال در لیگ می ماند بعد سقوط می کند. مثل اینکه چنین چیزی واقعیت دارد! البته تقصیر آقای فردوسی پور و امثالهم نیست، این اتفاقات را خودمان باعثش هستیم. من فکر می کنم چون مدیریت قوی وجود ندارد در تیم، به همین راحتی چنین اتفاقی می افتد.
بی پولی چقدر در این اوضاع نقش داشت؟
خیلی از تیم ها با هزینه های میلیارد و هنگفت در آخر از لیگ سقوط می کنند. ما باید خیلی بیشتر از این ها به فکر باشیم تا همانند تیم نفت تهران که سه چهار سالی است در لیگ بازی می کند اما حالا تیم اول جدول است. ما باید همانند آنها عمل کنیم و با یک برنامه ریزی خوب و مدت دار بتوانیم بازیکن های خوب را به تیم اضافه کنیم و امکانات و پول و همه چیز را سر وفت حاضر کنیم تا بازیکن دغدغه هیچ چیز را نداشته باشد. این را دیگر همه می دانند فوتبال یعنی پول. اگر پولی نباشد می شود مثل تیم ما!
شهردار رشت برای بازیکنان ملوان در صورت برد مقابل فجر پاداش در نظر گرفته است. آیا این حرکت کمی دیر نیست برای حمایت از تیم داماش؟
در لحظه های آخر به نظر من فایده ای نخواهد داشت. خودم تا انجایی که خبر دارم ملوان با 12،13 بازیکن اصلی تمرین کرده است و بازیکنان اصلی هم در تیم نیستند و ما بقی تیم را امیدها تشکیل می دهند. حالا به نظر شما با این شرایط تیم ملوان می تواند در شیراز موفق باشد؟ الان حتی یک بچه ده ساله هم متوجه خواهد شد که تیم ملوان فقط برای انجام بازی به شیراز رفته است. حالا اگر دوست داشته باشند تیم فجر را می برند اگر نه که پنج تا خواهند خورد. خودتان هم می دانید چه چیزهایی در سایت هایشان نوشته اند!
تیم داماش در سفر به اصفهان تنها نبود و عده ای با اتوبوس و ماشین شخصی خودشان را به بازی رساندند، اما دست خالی از آنجا برگشتند. با هواداران تان چه صحبتی دارید؟
من ممنون هواداران خوب داماش هستم. واقعاً این همه راه را از رشت به اصفهان آمدند و تیم را بسیار عالی تشویق کردند، دستشان درد نکند اما بسیار متاسفم که تیم ما و تماشاگران خوبمان دست خالی از اصفهان برگشت، چون واقعاً عشقشان این تیم هست مخصوصاً قشر جوان. وقتی من در بازی ها جوانان را بر روی سکوها می بینم خلی خوشحال می شوم و از این همه تماشاگر که امسال در بدترین شرایط و با بدترین نتایجی که رقم خورد هیچکاه تیمشان را ترک نکردند و پشتش را خالی نگذاشتند تشکر می کنم. فقط امیدوارم امروز فوتبال طوری رقم بخورد که هوادارن خوب و لایق رشت ،ناراحت ورزشگاه را به سمت خانه ترک نکنند.
از مسئولان گیلان چه می خواهید؟
از مسئولان و مدیران نیز انتظار خاصی ندارم، چون می دانم کاری از دستشان ساخته نیست. فکر کنم طرف حساب تیم داماش مسئولان نیستند. استاندار یا فرماندار فقط می توانند در زمانی که تیم در وضع نابسامانی است به تیم کمک بکنند در حد چهل - پنجاه میلیون! من فقط امیدوار هستم که آقای عابدینی برای تیم یک فکر اساسی بکند، یا تیم را واگذار کند یا تیم را بفروشد به یک شرکت خصوصی بدهد بتواند سرمایه گذاری کند. چون تیم این همه هوادار دارد و حیف است این هوادار یک تیم خوب نداشته باشد. نه فقط هواداران، که همه انتظار این را داریم که یک تیم خوب در لیگ داشته باشیم که حرفی برای گفتن داشته باشد. اما با این شرایط فکر نکنم اینگونه باشد. یعنی امسال خود آقایان کاری کردند که تیم داماش از لیگ برتر سقوط کند. اگر زودتر از این به تیم ما کمک می کردند و یک فکر به حال و روز این تیم می شد شرایط ما این نمی شد!
صحبت پایانی؟
دوست دارم در آخر تشکر کنم از هواداران رشتی. من خودم فوتبالم را مدیون این تیم هستم، مدیون هواداران هستم. امیداوارم تیم امروز نتیجه لازم را بگیرد. چه بمانیم در لیگ و چه نمانیم حداقل یک برد شیرین به پاس زحمات هواداران خوب داماشی هدیه داده باشیم. واقعیت این است که تا همین الان من در فکر این هستم که سال بعد اینجا نباشم. اگر فوتبال هم بازی نکردم واقعاً تصمیم گرفتم از تیم بروم چون در این شرایط و در این مدت چیزهایی از بعضی افراد، دوست، رفیق و دور و بری های تیم دیدم که باورش برایم سخت بود، حتی باور نمی کنید در این فوتبال چنین اتفاق هایی در جریان باشد. زمان پگاه یا اوایل داماش اینطوری نبود، من فکر می کنم مشکلات مالی خیلی تاثیرگذار است. حاشیه ها، بی نظمی ها، رفت و آمدهای خودسرانه بازیکنان اتفاقاتی است که در این تیم می افتد. باز در هر صورت امیدوارم برنده میدان باشیم و بتوانیم در لیگ بمانیم و زمانی که از تیم رفتیم حداقل سرمان بالا باشد که ما تیم را در لیگ نگه داشتیم.
     
آی اسپورت
2014-04-11 11:41:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر