فهرست
شاهکار جدید وزیر ورزش: خریدتان را مخفی کنید!
شاهکار جدید وزیر ورزش: خریدتان را مخفی کنید!

شاهکار جدید وزیر ورزش: خریدتان را مخفی کنید!

آی اسپورت- ایران، احتمالا تنها کشور کره زمین است که فعال‌ترین نهاد نقل و انتقالات فوتبالش، باشگاه‌ها، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیستند و این نام وزارت ورزش است که در تمام خبرهای مربوط به نقل و انتقالات شنیده می‌شود. یک سال قبل در چنین روزهایی، خصوصی‌سازی فرمالیته وزارت ورزش برای مدت‌ها باشگاه‌های سرخابی پایتخت را در بلاتکلیفی محض رها کرد. علیرغم ناکارآمدی وزارت، این دو باشگاه فصل نسبتا خوبی را پشت سر گذاشتند و در دو جام به نایب قهرمانی رسیدند اما فرارسیدن تابستان، دوباره بهانه را برای زجرکش کردن هواداران پرسپولیس و استقلال در اختیار این نهاد قرار داده است. وزارت ورزش که مدتی قبل استقلال و پرسپولیس را با لقب تیم‌های «آویزان دولت» معرفی کرده بود، اصرار زیادی دارد تا در همه مناسبات نقل و انتقالاتی این دو باشگاه دخالت کند. تعیین سقف قرارداد و محدود کردن شانس خرید ستاره برای دو باشگاه، تنها یکی از این اقدامات بحث‌برانگیز است. 
هواداران عصبانی باشگاه استقلال، صبح امروز را در مقابل وزارت ورزش گذرانده‌اند. با بنرها و شعارهایی علیه شخص وزیر که شاخص محبوبیت‌اش در بین فوتبالی‌ها به عدد صفر میل می‌کند. شنیده می‌شود محمود گودرزی، توصیه عجیبی به مدیران استقلال داشته و از آن‌ها خواسته است برای زیاد نشدن فشار روی رقیب سنتی، فعلا خریدهای‌شان را مخفی نگه دارند تا پرسپولیس هم چند ستاره بخرد. این رفتار به روشنی می‌تواند گویای شرایط وزارت ورزش باشد. نهادی که قصد دارد عدالت را به هر قیمتی در مجموعه‌های تحت مدیریت‌اش جاری کند و به آن‌ها اجازه تصمیم‌گیری و استقلال ندهند. درخواست برای پنهان‌کردن خرید بازیکنان بزرگ در عصری که رسانه‌ها از کوچکترین تحولات باشگاه‌ها سردرمی‌آورند، نشان می‌دهد وزارت هنوز هم با سازوکار فوتبال در ایران آشنا نشده است. 


کدخبر:9405
  ۷  
آی اسپورت
2016-06-06 15:33:20
نظر دهید
۷ نظر
nima
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۲۶
خسته نمیشید اینقدر کس شعر می نویسید؟!؟! والا ما که خسته شدیم!!
کیسه کش
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۳۷
از گودرزی شدن پشیمان گشته ایم،مرحمت فرموده ما را احمدی نزاد کنید
majid
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۴۲
وزیری که پرسپولیسی باشه همین میشه
یوسف
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۰۹
بدبختی مملکت ما اینه وزارتش اسم جوونارم یدک میکشه تنها دغدغه ش بازیکن گرفن دو تا تیمه! پولی که باید برای جوونا خرج بشه خرج ستاره خریدن دو تا باشگاه انگل میشه
روش جدید جذب بازیکن
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۳۶
وزیر گفته بازیکنان که قرار داد میبندین با استقلال بغلشون کنید وهرکسی یا پرسپولیس قرارداد مینده کتکشون بزنید
عباس
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۳:۱۶
هووووووش ترک علی انگل باباته
برزو
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵، ۰۹:۱۵
وزارت لنگی میخواد استقلال رو زمین بزنه/ دوپینگ و مصرف مواد و الکل منجر به بروز سکته و ایست قلبی میشه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر