فهرست
گزارش/ مقایسه مهاجم مد نظر آرسنال با ژیرو
گزارش/ مقایسه مهاجم مد نظر آرسنال با ژیرو

گزارش/ مقایسه مهاجم مد نظر آرسنال با ژیرو

آی اسپورت- در حالی که در همه رسانه ها صحبت از انتقال احتمالی جیمی واردی به آرسنال است، بهتر است بررسی کنیم که اضافه شدن این بازیکن به توپچی ها چه دستاوردی می تواند برای آن ها داشته باشد.
واردی بیشتر از ژیرو و ولکات در لیگ برتر انگلیس گل زده است. او 24 گل زده و ژیرو و ولکات 22 گل. آرسنال هم در فصل گذشته ضعف گلزنی داشت و طبیعی است که ونگر برای تقویت تیمش اول از همه از مهاجم شروع کند و چه کسی بهتر از واردی؟
اما این همه ماجرا نیست. واردی چیزهای بیشتری هم برای ارائه دارد. مخصوصا در مقایسه با ژیرو او سبک خاصی دارد. مهاجم فرانسوی بیشتر مهاجم هدف است و رابطه خوبی با سیستم بازی سازی تیمش و هافبک هایشان دارد. واردی اما مستقیم تر استو سرعت بیشتری دارد. او استارت های فوق العاده ای می زند و در ضدحمله ها فوق العاده عمل می کند.
در زیر نگاهی به آمار دو بازیکن در فصل گذشته خواهیم کرد:
ژیرو
گل ها: 16
مجموع شوت ها: 101
مجموع پاس ها: 839
موقعیت هایی که ایجاد کرده: 36
جا گذاشتن مدافع مستقیم: 11
 
واردی
گل ها: 24
مجموع شوت ها: 115
مجموع پاس ها: 625
موقعیت هایی که ایجاد کرده: 46
جا گذاشتن مدافع مستقیم: 39
نتیجه گیری این است که واردی فقط بیشتر گل نزده است! او با لمس کمتر توپ موقعیت های بیشتر ایجاد کرده و شوت های بیشتری هم زده است. او همچنین نزدیک به 3 برابر ژیرو مدافع پیش رویش کنار زده است.
اما سوال اصلی این است که ونگر چطور می خواهد در سبک فوتبال مالکیت محور تیمش از او بازی بگیرد. آیا او با سبک تیم ونگر هماهنگ می شود یا ونگر سبکش را به خاطر این بازیکن تغییر می دهد؟کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-06-06 16:55:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر