فهرست
کی‌روش: منتقدان دروغگو فرق توپ با خیلی چیزها را نمی‌دانند
کی‌روش: منتقدان دروغگو فرق توپ با خیلی چیزها را نمی‌دانند

کی‌روش: منتقدان دروغگو فرق توپ با خیلی چیزها را نمی‌دانند

آی‌اسپورت- سرمربی تیم ملی امروز مصاحبه‌ای مفصل با رادیو ورزش انجام داد و مانند همیشه از شرایط حاکم بر فوتبال ایران شکایت کرد. او همچنین برخی از منتقدان خود را نادان و دروغگو خواند که فرق توپ فوتبال با خیلی چیزها را نمی‌دانند. 


حضور بازیکنان جوان و تغییر نسل در تیم ملی 
ما برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم اما در حال حاضر دغدغه ما برنامه کوتاه مدت است. واقعیت این است که کشتی تیم ملی غرق شده و در حال رسیدن به کف دریاست و اگر بخواهیم کشتی را به سطح آب بیاوریم، کار دشواری داریم البته امیدوارم با حضور مهدی تاج و اعضای جدید هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال این کار انجام شود. متاسفانه شرایط به گونه‌ای است که ما در حال از دست دادن زمان هستیم و باید تصمیمات لازم در این باره اتخاذ شود تا آماده‌سازی تیم ملی قبل از بازی با قطر در مقدماتی جام جهانی انجام شود.

در حال حاضر کاری که می‌کنیم این است که تجربه را در اختیار بازیکنان قرار بدهیم تا هم رشد کنند و هم به تکامل برسند.در فوتبال معجزه‌ای وجود ندارد و اینکه تیم را به طور کامل عوض کنیم، اشتباه است.هیچ وقت در فوتبال نمی‌توان معجزه خلق کرد و قدم جادویی برداشت بنابراین باید به بازیکنان تجربه اندوختن را یاد بدهیم.در حال حاضر در برهه‌ای هستیم که باید از دستاوردها استفاده کنیم و زمان برای خلق چیز جدیدی نداریم. ما باید سخت کار کنیم. سازماندهی خوب و برنامه‌ریزی عواملی هستند که برنده‌ها را از بازنده‌ها متمایز می‌کنند. این ذهنیت وجود خارجی ندارد که هر آن اراده کنیم بخشی از زمین را بشکافیم و از آن نفت بیرون بیاید.

زمان برای صعود به مرحله دوم جام جهانی از دست دادیم
من این حرف را یک سال و نیم پیش گفتم. دوره کفاشیان بود که این حرف را بیان کردم اما به حرف‌های من گوش نکردند. الان برای این موضوع خیلی دیر شده است. ما برای انجام کارهای اجرایی و زیرساختی برای رسیدن به این هدف زمان را از دست داده‌ایم. در حال حاضر تنها ایده و هدف ما این است که باید تک به تک بازی‌های‌مان را ببریم و به فکر بازی‌های بعد باشیم.


چرا تیم ملی هجومی بازی نمی‌کند
فوتبال یک بازی آزادانه است و هر کسی می‌تواند دیدگاهش را آزادانه بیان کند. وقتی اینیستا ،مسی، ژاوی و رونالدو را در اختیار دارید حتما باید فوتبال متفاوتی ارائه دهید اما برخی اوقات بعضی از منتقدان در حالی صحبت‌هایی می‌کنند که یک بازی فوتبال را هم نگاه نمی‌کنند و فرق توپ فوتبال با خیلی چیزها را نمی‌دانند و حرف می زنند، بنابراین این موضوع مهم نیست.

مشکل بازیکنان ایرانی در زدن ضربات آخر
فکر می‌کنم باید روی ضربات آخر بیشتر کار کنیم. وقتی در یک بازی این همه فرصت خلق می‌شود و می‌توانیم سه گل هم بزنیم یعنی نتیجه خوبی گرفته‌اید.


 نقش رسانه‌ها در کمک به موفقیت تیم ملی 
رسانه‌ها می‌توانند نقش بزرگی در موفقیت تیم ملی داشته باشند. در واقع پل میان ما و هواداران، رسانه‌ها هستند و دلیل اصلی حضور ما در اینجا نیز همین هوادارانند.به طور حتم رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در بیان حقایق و واقعیت‌ها دارند. آنها باید مردم را آگاه کنند که بازیکنان تیم ملی در  شرایط سخت تلاش می‌کنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. بازیکنان ما بهترین عملکرد را دارند حتی در شرایطی که در بدترین وضعیت بوده‌اند و آنها همیشه تلاش خود را انجام می‌دهند.کمک رسانه‌ها این است که در بیان حقایق و واقعیت‌ها برای هواداران شفاف‌سازی کنند چون برخی منتقدان دروغ گفته و حقایق و صحبت‌ها را تحریف می کنند.
وقتی منتقد نادانی داریم که  می‌گوید تیم ملی از بازی مقابل تیم‌های ملی ایتالیا و یونان انصراف داده، صحبت نادرستی مطرح شده البته نقش اصلی رسانه این است که انتقادات مثبت و سازنده را مطرح کرده و اشتباهات را گوشزد کند. انتقادات مثبت انتقاداتی است که ما آن را نمی‌بینیم.


 صحبتی با هواداران تیم ملی
فردا بازی متفاوتی را مقابل قرقیزستان ارائه خواهیم داد و در این دیدار فرصت به بازیکنان جوان تیم ملی می‌رسد که بازی در تیم ملی را تجربه کنند. امیدواریم هواداران هم ما را در این بازی همراهی و حمایت کنند.


کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-06-06 20:36:10
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر