فهرست
گزارش: داستانِ موراتا، مادرید و یوونتوس
گزارش: داستانِ موراتا، مادرید و یوونتوس

گزارش: داستانِ موراتا، مادرید و یوونتوس

آی‌اسپورت – ویسنته دل بوسکه در تورنمنت‌هایِ اخیری که رهبریِ لا روخا را به عهده داشته نشان داده علاقه‌یِ زیادی به استفاده از مهاجمین کلاسیک ندارد. انتخابِ تنها دو مهاجم در فهرستِ نهاییِ اسپانیا برایِ یورو 2016 نشانِ دیگری از این رویکرد بود، رویکردی که البته با انتقاداتِ زیادی هم روبرو شد. غیر از آلوارو موراتا، دل بوسکه فقط آرتیز آدوریز، مهاجمِ با تجربه و 35 ساله‌یِ اتلتیک بیلبائو که فصلِ گذشته 36 گل زد، را با خودش به فرانسه برده است. دیگو کاستا، فرناندو تورس، فرناندو یورنته، آلوارو نگردو، داوید ویا و پاکو آلکاسر همه از سویِ دل بوسکه رد شدند. به همین خاطر اهمیتِ یورو 2016 برایِ موراتا بیشتر شده است.
موراتا آمارِ گلزنیِ بالایی در فصلی که گذشت نداشت. 7 گل و 7 پاسِ گل در لیگ و 2 گل و 2 پاسِ گل در چمپیونز لیگ. اما درخششِ مهاجمِ سابقِ رئال مادرید در بازی‌هایِ بزرگ ادامه داشت. موراتا در یک هشتمِ نهاییِ چمپیونز لیگ مقابلِ بایرن، به خصوص در نیمه‌یِ اولِ بازیِ برگشت عالی بود و اگر اشتباهِ کمک داور نبود، یک گلِ فوق‌العاده زیبا به نامش ثبت می‌شد و یوونتوس را 3-0 برنده به رختکن می‌برد. موراتا در فینالِ کوپا ایتالیا هم تک گلِ قهرمانیِ تیمش را زد تا راهی را که از اولین فصلِ حضورش در جمعِ بیانکونری با 2 گلی که در نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ به رئال زد را ادامه دهد.
اما نکته‌ای که سرنوشتِ موراتا را پیچیده می‌کند بندی است که در قراردادِ فروش او از رئال به یوونتوس وجود دارد. رئال با فعال کردنِ این بند می‌تواند با پرداختِ 35 میلیون یورو این تابستان، یا تابستانِ آینده موراتا را پس بگیرد. فرصتِ فعال کردنِ این بازخرید تا 15 جولای است، یعنی 5 روز بعد از فینالِ یورو. از آنجایی که نمایش موراتا در یورو می‌تواند قیمتش را بالاتر ببرد و آرسنال و چلسی همین حالا علاقه‌یِ خودشان برایِ خریدِ مهاجمِ یوونتوس را نشان داده‌اند، احتمال دارد که رئال موراتا را پس بگیرد تا با قیمتی چند برابر بفروشد. البته از آنجایی که فلورنتینو پرز همیشه بعد از تورنمنت‌هایِ بزرگ علاقه‌یِ زیادی برایِ خریدِ ستاره‌هایش با قیمتی غیرِ واقعی داشته (80 میلیون یورو برایِ خامس رودریگز بعد از جام جهانیِ 2014) بعید هم نیست رئال موراتا بخرد و در برنابئو حفظش کند. با توجه به 15 بازی‌ای که کریم بنزما در این فصل به دلیلی مصدومیت از دست داد، و نداشتن مهاجمی جایگزین برایِ او، سناریویِ دوم هم کاملا محتمل است.
     
آی اسپورت
2016-06-07 09:49:04
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر