فهرست
ایران 6 - 0 قرقیزستان: نمایش خوبی فراتر از دستگرمی!
ایران 6 - 0 قرقیزستان: نمایش خوبی فراتر از دستگرمی!

ایران 6 - 0 قرقیزستان: نمایش خوبی فراتر از دستگرمی!

آی‌اسپورت- شاگردان کی‌روش که آمادگی بالای‌شان را با پیروزی 3 بر یک هفته گذشته مقابل مقدونیه نمایش دادند امشب هم که از ساعت 21 به مصاف تیم ملی قرقیزستان رفتند توانستند 3 گل در نیمه اول و سه گل در نیمه دوم بزنند و علاوه بر آن موقعیت‌های زیادی از دست دهند. این نمایش ایرانی‌ها را امیدوار به حضور پرقدرت تیم ملی در مسابقات مقدماتی جام جهانی می‌کند.


استادیوم: آزادی / تماشاگر: 6 هزار نفرداور: محمود سلیم المجرافی(عمان) ؛ کمک‌ها:  رشید الغیتی(عمان)، حامد طالب الغفری(عمان) و حسن اکرمی (ایران) تیم ملی ایرانعلیرضا حقیقی(61- محمدرضا اخباری)، سید جلال حسینی(62- داریوش شجاعیان)، محمد طیبی، دانیال ماهینی، میلاد محمدی، سعید عزت‌اللهی، عزت پورقاز، مسعود شجاعی(64- اشکان دژاگه)،مهدی ترابی(64- علیرضا جهانبخش)، مهدی طارمی(71- سردار آزمون) و کریم انصاری‌فردسرمربی: کارلوس کی‌روش

 گل ها:ایران 1- قرقیزستان 0(دقیقه 6: مسعود شجاعی): شجاعی پس از پنالتی که از نخستین نفوذ جدی به دست آورد پشت پنالتی ایستاد و توپ را به سمت چپ دروازه قرقیزستان زد تا ایران به گل اول برسد. ایران 2- قرقیزستان 0(دقیقه 25: مهدی طارمی): ارسال شجاعی از روی کرنر را طارمی با ضربه سر زد که ماتیاش دروازه‌بان قرقیزستان توپ را برگشت داد اما مهاجم ایران این بار در ریباند با ضربه سر دومین گل ایران را به ثمر رساند. ایران 3- قرقیزستان 0(دقیقه 28: مهدی ترابی): ترابی با توپ‌گیری خوب با طارمی یک و دو کرد و با ضربه محکم پای راست توپ را از بین پای دروازه‌بان قرقیزستان عبور داد تا گل سوم ایران شگل بگیرد.


ایران 4- قرقیزستان 0(دقیقه 68: کریم انصاری‌فرد): با سانتر جهانبخش از سمت راست زمین و ضربه بغل پای انصاری‌فرد از مقابل دروازه قرقیزستان ملی پوشان ایران به گل چهارم رسیدند.


ایران 5- قرقیزستان 0(دقیقه 87: سردار آزمون): دانیال ماهینی با حرکت خوب از سمت راست زمین با پاس به عقب توپ را به جهابخش رساند تا ارسال دقیق این بازیکن به محوطه جریمه را آزمون با فرصت‌طلبی وارد دروازه کند.


ایران 6- قرقیزستان 0(دقیقه 1+90: کریم انصاری‌فرد): پاس در عمق عالی جهابخش آزمون را با ماتیاش تک به تک کرد که ضربه او پس از برخورد به پای گلر قرقیزستان و تیرک عمودی دروازه این تیم مقابل انصاری‌فرد قرار گرفت تا او دومین گل خود و ششمین گل ایران را به ثمر رساند.  اخطار:عظمت بایماتوف(46) و بختیار دویشوبکف(49) از قرقیزستان 
لحظات حساس:
دقیقه 14: ارسال عزت پورقاز را طارمی درازکش در محوطه جریمه با ضربه سر زد که توپ او به تیرک عمودی دروازه قرقیزستان برخورد کرد و دور شد.
دقیقه 36: پاس در عمق شجاعی، انصاری‌فرد را با دروازه‌بان قرقیزستان تک به تک کرد که ضربه بی‌دقت پای چپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 40: ضربه آزاد برن‌هارد از میانه زمین را حقیقی با شیرجه بلند به کرنر فرستاد.
دقیقه 45: سانتر دانیال ماهینی از جناح راست زمین را ترابی در موقعیت خوبی به بیرون زد. دقیقه 1+45: طارمی با یک و دو زیبا با انصاری‌فرد از مقابل دروازه قرقیزستان توپ را راهی اوت کرد. دقیقه 1+45: شوت پشت محوطه طارمی پس از برخورد به پای بایباتوف با فاصله کمی از کنار دروازه قرقیزستان به کرنر رفت.
دقیقه 57: سانتر ترابی از سمت راست زمین در حال گل شدن بود که ماتیاش توپ را از کنج دروازه بیرون کشید و در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه 62: حرکت عالی میلاد محمدی از سمت چپ زمین و سانتر زمینی او را انصاری‌فرد از مقابل دروازه قرقیزستان به شکل بدی زد که ماتیاش توپ را مهار کرد.
دقیقه 70: سانتر تماشایی و دقیق میلاد محمدی را انصاری‌فرد با ضربه سر شیرجه‌ای به تیرک عمودی دروازه قرقیزستان زد و در برگشت نیز ضربه زیبای قیچی برگردان طارمی به اوت رفت.
دقیقه 79: ضربه غافلگیر کننده مهاجم قرقیزستان را اخباری از زیر طاق دروازه به بیرون کشید و در دو مرحله جمع کرد.
دقیقه 88: پاس جهابخش و ضربه دژاگه از بالای دروازه قرقیزستان به اوت رفت.
 
در حاشیه
* محمد طیبی و دانیال ماهینی نخستین بازی ملی خود را انجام می‌دهند. * نیمکت نشینی سردار آزمون که در دیدار اخیر تدارکاتی مقابل مقدونیه هت تریک کرده بود کمی عجیب است. * با وجود رایگان بودن این مسابقه استقبال کمی از آن به عمل آمده است.
* چند هوادار زن قرقیزستانی در ورزشگاه حضور دارند. * تماشاگران ایران دروازه‌بان تیم ملی را با شعار «حقیقی کاسیاس» خطاب کردند. * کفش نارنجی رنگ وحید امیری گزینه خرید پرسپولیس جلب توجه زیادی می‌کند.
* حضور پیاپی مهاجمان ایرانی در آفساید با واکنش کی‌روش روبه‌رو شد.
* امیر هاشمی مقدم مدیربرنامه‌های علیرضا جهانبخش و مربی تیم دوم نایمخن هلند  این بازی را از نزدیک می‌بیند.
* دو دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول منظور شد.
* آندرانیک تیموریان کاپیتان مصدوم تیم ملی به همراه وریا غفوری از جایگاه CIP مشغول تماشای این مسابقه هستند.
* پدر علیرضا حقیقی و پدر و برادر علیرضا جهانبخش در ورزشگاه حضور دارند. * پرچم‌های پرسپولیس و استقلال در دستان برخی تماشاگران دیده می‌شود.
* دژاگه پس از تعویض با شجاعی بازوبند کاپیتانی را به بازو بست. * مهدی تاج رئیس و علی کفاشیان نائب رئیس اول فدراسیون فوتبال تماشاگران ویژه مسابقه هستند.
کدخبر:9412
     
آی اسپورت
2016-06-07 22:34:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر