فهرست
متن کامل اولین کنفرانس علیمنصوریان؛‌ آقای ایکس به استقلال ضربه می‌زند
متن کامل اولین کنفرانس علیمنصوریان؛‌ آقای ایکس به استقلال ضربه می‌زند

متن کامل اولین کنفرانس علیمنصوریان؛‌ آقای ایکس به استقلال ضربه می‌زند

آی اسپورت- علیرضا منصوریان در کنفرانس خبری خود که در محل آکادمی فوتبال برگزار شد، گفت: خوشحال هستم و نمی توانم خوشحالی خود را کتمان کنم. از اینکه در مسیری سالم به استقلال بازگشتم. البته تغییراتی در تیم ایجاد خواهد شد که این تغییرات قطعا با مقاومت هایی روبرو می شوند. به همین دلیل نیازمند حمایت پیشکسوتان باشگاه هستم.


لیست خروجی استقلال و بازیکنان بزرگی که در این لیست قرار دارند: باید چند مساله را بگویم. همان طور که گفتم تغییرات با مقاومت هایی مواجه خواهد شد. لیست خروج نتیجه کارشناسی گروهی بوده است که با من به استقلال آمده اند و نه با سلیقه شخصی. نفراتی که به من کمک کردند 5،6 سال است که به من مشاوره می دهند و از آنها شناخت کافی دارم. می خواهم نکته را از همین الان بگویم که تمام انتخاب ها و لیست ورودی ها و خروجی ها کارشناسی است و برمبنای دوستی ها و رفاقت ها نیست.


بازگشت پس از هشت سال: من با تمام بازیکنان استقلال دوست هستم و با برخی از آنها همبازی بودم و رفاقت خانوادگی داشتیم. در هر حال تفاوت بزرگترها فقط این است که از لحاظ اخلاقی شناخت بیشتری نسبت به آنها دارم. اگر همین اول کار حدود ها رعایت شود راحت تر هستیم. من بعد از 8 سال به استقلال بازگشتم و به حد کافی از این تیم شناخت دارم. لازم نیست از گروه فنی دیگری کمک بگیرم و تلاشمان این بوده نفراتی را در تیم استفاده کنیم که بتوانند به تیم کمک کنند. هیچ بازیکنی در انتخاب این لیست به من کمک نکرده. من با نسلی بازی کرده ام که اکثرشان الان سرمربی هستند. ما دستیاران خوبی داریم و نیاز به کمک بازیکن در این زمینه نداریم.


توقف  شروع خوب استقلال در نقل و انتقالات ربطی به صحبت های وزارت ورزش داشته یا خیر؟ در ابتدای صحبتم یک نکته را فراموش کردم بگویم. باید شفاف بگویم تا این روند در تمام سال ادامه پیدا کند و همواره شفاف سازی کنیم. اگر کسی بخواهد مسیر ما را عوض کند ما صریحا اعلام می کنیم.اگر احساس کنیم که فردی پشت پیراهن و هواداران استقلال خودش را قایم کرده است، آن را اعلام می کنیم. نکته بعدی هم اینکه من با افشارزاده و اعضای هیات مدیره دیدار داشته ام.   مساله بعد این است که افشارزاده، معینی، کردنوری، سبکدست، نجف نژاد رئیس هیات مدیره و شخص جهانیان در این مسیر تلاش فراوانی کرده اند و لازم است از همه آنها تشکر فراوان کنم. وظیفه ما این است بهترین نفرات را جذب استقلال کنیم زیرا این توقع هواداران است و اگر تذکری از وزارت ورزش به استقلال و پرسپولیس داده شده به خاطر جلوگیری از قانون شکنی و بحث سقف قراردادها بوده است. البته ما کاری به تیم رقیب نداریم و از وزیر ورزش تشکر می کنم. من با او یک جلسه خصوصی داشتم. انتظار نداشتم که کمکی در جذب بازیکنان کند. اما او به من گفت می توانید ستاره ها را جذب کنید به شرط اینکه سقف قرارداد رعایت شود.تلاش می کنیم که بهترین نفرات را جذب کنیم و در این راه همه رقیب ما هستند به خصوص پرسپولیس که رقیب سنتی ماست.


مبلغ  قرارداد: تاجایی که یادم می آید خود من رو در روی وزیر نشستم و کسی نبود. اصول خودم را رعایت می کنم. من استقلال را خیلی دوست دارم و در هشت سال گذشته مواضع منفی نسبت به این تیم نداشتم. اینها را به وزیر گفتم. شما یک برگه آچهار به من بدهید و من بدون آنکه به مبلغش نگاه کنم آن را امضا می کنم. اما وزیر حرفه ای بود و درباره قرارداد به من اختیار تام داد تا به شان تیم و هوادار توهین نشود. همین الان هم اعلام می کنم در سه سال آخر فوتبالم در استقلال پول نگرفتم. الان هم با افتخار در برابر شما نشسته ام. به تیم رقیب کاری ندارم. فقط درباره خودم صحبت می کنم که قرارداد حرفه ای من شان باشگاه و بازیکنان است. اگر لازم باشد برای هواداران جان خود را می دهم ولی نمی گذارم با مبلغ قراردادم شان هوادار پایین بیاید.


ارتباط با مربیان سابق استقلال: قبل ازاینکه انتخاب شوم به پرویز مظلومی که مربی ام بوده زنگ زدم و از او رخصت خواستم و ایشان با اس ام اس برای من آرزوی موفقیت کرد. من هیچ زاویه ای با مربیان قبلی ندارم زیرا شاگرد همه آنها بودم ازجمله پورحیدری و عبداللهی و پرویز مظلومی و صمد مرفاوی.


مشکلات مالی که همواره تیم هایی چون استقلال درگیر آن هستند: در سال های 84-85 در مسیر قهرمانی با مشکلات مالی زیادی رو به رو شدیم. در سال 72 که به استقلال آمدم بسیار جوان بودم و شناختی از مسائل مالی نداشتم اما امیدوارم هیچ تیمی به شرایط سال گذشته نفت دچار نشود. برای من کار در نفت فصل گذشته لازم بود. در ابتدای فصل نفت می توانست جایگاه سپاهان را به عنوان صدرجدول و قهرمان لیگ بگیرد. اما تنها هدیه ای که به نفت رسید عنوان جام اخلاق و بهترین تیم لیگ بود. در نفت می خواستیم به قهرمانی آسیا برسیم اما در یک شب تمام رویاهایمان از بین رفت. 


وعده بازی هجومی: من می دانم قرارداد استقلال با شرکت 3090 همچنان ادامه دارد و این شرکت سال پیش کمک های زیادی کرده. تلاش مان این است که امسال طوری بازی کنیم که هوادار از بازی مالکانه و هجومی ما لذت ببرد. ما برای ورود به مسیر پرتلاطم ریسک نمی کنیم و اعتقاد داریم تغییرات باید در مسیر فوتبال دیده شود و هوادار لذت ببرد. در برخی موارد لازم است به پلن B توجه کنیم. در سال گذشته آمار ما نسبت به یک فصل قبل از آن بهتر شده بود و باید این رشد ادامه یابد. دوسال قبل ما با نفت در پلی آف آسیا پیروز شدیم و سال قبل شکست خوردیم. در حال حاضر هم با استقلال چنین مشکلی داریم و باید در پلی آف بازی کنیم. زیرا کشورهایی چون امارات و قطر 2+2 سهمیه دارند. ما احتمالا با تیم هایی چون النصر باید بازی کنیم. امیدوارم با حمایت هواداران از این مرحله بگذریم و بتوانیم روزهای خوب در آسیا را تجربه کنیم. 
 
 
دربی: با تمام وجود برای هواداران تلاش میکنیم تا در دربی موفق باشیم. خودم در اهواز دربی را دیدم. امیدوارم طوری تلاش کنیم که آن روز هواداران ما از ما راضی باشند. 


ناراضی بودن دو مربی قبلی از مدیریت افشارزاده: یکی از دلایلی که شفاف سازی کردم این است که مدیریت در دو سال اخیر تیم را همراهی کرده است. من برای آخر فصل به دنبال بهانه نمی گردم. در مسیر اتفاقات و چالش های کوچکی برابر کادر فنی وجود داشت اما من حوصله این مسائل را ندارم. به صراحت می گویم که آقای X در حال ضربه زدن به استقلال است. فکر می کنم که هوادار می خواهد من تغییر روند بازی داشته باشم. باید کاری کرد که هوادار هرهفته بیشتر شود. اگر روند زیبا بازی کردن به نحوه بازی سال گذشته اضافه شود هوادار خوشحال خواهد شد. نتیجه گیری هدف اول ماست. در جلسه ای که داشتم آدم های تحصیل کرده ای را دیدم. قطع به یقین اینها ایده های من است. من آدم راحتی هستم و اگر در مسیر نتیجه گیری ضعف ببینیم اعلام می کنم. انشاالله آخر فصل اینجا نشسته باشیم و مسیر سخت مان را پشت سر بگذاریم.  من در ادبیات وزیر و هیات مدیره علامت های مثبتی را دیدم.
 
لیست مازاد استقلال: عبارت لیست مازاد توهین به بازیکن است. اگر به بیانیه باشگاه مان دقت کرده باشیم وظیفه داریم بازیکنی که در استقلال زحمت کشیده را مورد احترام داریم.  گفتیم کسانی که قراردادشان تمام شده تمدید کنیم. ما احترام کافی به بچه ها گذاشتیم.در لیست سلایق شخصی اعمال نشده و تیم باید بر مبنای منافع هواداران و باشگاه بسته می شد. 


ارسلان مطهری، کاوه رضایی، مجتبی جباری، پژمان منتشری و وحید امیری:  درباره لیست ورودی تا 50 درصد اشتباه شده. من اولویت ها را مشخص کرده ام و البته خواستم نام آنها محفوظ بماند. بازیکنانی را به اسم استقلال وارد کردیم و سه بازیکن را این هفته اضافه خواهیم کرد. اگر بتوانیم از پلی آف آسیا عبور کنیم باید در سه جام بجنگیم. ما سه بازیکن جوان گرفتیم و قراردادشان باید بین سه تا پنج سال باشند. اگر این بازیکنان بالای 25 سال باشند باید قراردا سه ساله و اگر کمتر باشد پنج ساله. سه، چهار تبلیغ برای باشگاه و اسپانسر گرفتیم و در این هفته تکلیف آن مشخص خواهد شد. کار عجیبی هم نمی کنیم. باید بگویم که جوانان خیلی خوبی را به جمع مان اضافه خواهیم کرد. البته اسم آنها را نمی آورم.


وضعیت مجتبی جباری و پژمان منتظری برای حضور در استقلال: درباره مجتبی جباری و پژمان منتظری باید بگویم که آنها غریبه نیستند و اینجا خانه آنهاست ولی آنها با تیم های قطری قرارداد دارند. یک سال دیگر از قرارداد آنها با الاهلی باقیمانده است. از  لحاظ فوتبالی هم بسیار باکیفیت هستند.استقلال خانه این دو است.


 وحید امیری: دوسال پیش وحید امیری مثل درختی بود که شاخ و برگ اضافی داشت. من 700 روز تلاش کردم و شاخ و برگ او را زدم و به تیم ملی رساندم. او حالا در مسیر استقلال و پرسپولیس قرار دارد. ما برای جذب او رقیب داریم. در حال حاضر در این قرارداد رقم امیری را بالا برده ایم ولی اگر به تیم رقیب هم برود افتخار می کنم که حاصل تلاش من بوده است و من او را به تیم ملی داده ام. همین که دو باشگاه به دنبال وی هستند مایه افتخار من است.


رابطه خوب خود با کارلوس کی روش: من مسیری را به سمت جلو می روم. همه تیم های بزرگ لیگ از زیر تیغ نفت نتوانستند رد شوند. ولی هیچ کس نگفته که کی روش به من کمک کرده است. فکر نمی کنم مربی در ایران باشد که هم در تیم ملی امید حضور داشته باشد و هم در کادر تیم ملی که این افتخار نصیب من شده. من در تیم ملی آنالیز می کردم و با کی روش همکار و دوست صمیمی هستیم. کی روش برادر بزرگ من در فوتبال ایران است و از او کار یاد گرفتم. مثل تمام مربیانی که در مسیر رشد من تاثیر گذاشته اند. دو روز پیش تنها سه دقیقه با بازیکنان روبوسی کردم. بسیاری از نفرات حاضر در تیم ملی شاگردان من بودند ولی بسیاری اعتراض کردند که چرا آنجا بودم. اگر در جایی دیگر مثلا در ناهار یا شام می رفتم کار من ایراد داشت. قبلا تنبل بودم و کمتر به اردوها می رفتم اما از این به بعد هر وقت اردوی تیم ملی باشد باز هم به این اردو خواهم رفت. شما اگر تمرینات نفت را دیده باشید یک کپی دقیق از کارهای کی روش است.
 
 
یک استقلال: ما یک نام استقلال داریم. افشارزاده و هیات مدیره اعلام کردند که چه کسی در این مسیر می آید. برای من مهم بود چه گروهی ریسک می کنند و مرا به استقلال می آورند. 21 سال پیش گروه دیگری مرا به استقلال آوردند و هنوز هم سپاسگزار آنها هستم. فکر نمی کنم هیچ اسمی جلوی نام استقلال اسم بزرگی باشد و کسی نمی تواند پشت من مخفی شود. من بسیار کم حوصله هستم و اگر کسی خواست به استقلال ضربه بزند نامش را می گویم. زیرا می خواهم فردا جای بهانه ای برای خودم باقی نگذارم.

بدنسازی: من تمام دیدگاه های کی روش را می دانم. خودم به طور کامل از برنامه های او حمایت می کنم. وقتی چند بازیکن من در تیم ملی حضور دارند نمی توانم طبق اصول بدنسازی خودم پیش بروم. بدنسازی مان را با بقیه بازیکنان انجام می دهیم. فکر می کنم در 30 تیر یا اول مرداد است که دو طرف مسیرشان همسو می شود. فصل گذشته سه بازیکن ملی داشتیم. 


درگیری های خود با قنبرزاده: من با نفت تجربیات خیلی خوبی داشتم اما سال دوم حضور در نفت بسیار تلخ بود. در ماه 12 سال فقط من و ایرانیان و میرشعبانی بودیم.  جلوی همه می گویم از دید خودم تجربیات گرانبهایی به دست آوردم. می بینم تپه هایی که در مسیر استقلال وجود دارد در برابر مشکلات نفت چیزی نیست. من بازی با سایپا از همه در جلسه فنی صبح خداحافظی کردم و گفتم سال بعد در نفت نمی مانم. به قنبرزاده هم گفتم چند پیشنهاد از تیم های لیگ برتری دارم. به قنبرزاده گفتم که راهی یکی از این تیم ها می شوم. البته درباره استقلال با قنبرزاده هیچ مشورتی نمی کنم زیرا استقلال خانه من است. من احترام زیادی برای آنها قائلم اما ترجیح می دهم با آنها دوستی داشته باشم تا همکاری.


مقایسه من با پپ: من نسبت به همدوره ایهای خودم در استقلال احساس خوبی دارم و نمی خواهم غیرمنطقی صحبت کنم. هر بازیکن بزرگی که به پایان فوتبال می رسد یکی از رویاهای بزرگش این است که سرمربی استقلال شود. فکر می کنم با حضور من در استقلال و مربیگری یک مربی جوان آن دایره بسته شکسته شد. البته من 44 ساله هستم و گواردیولا وقتی همسن من بود 13 جام آورده بود. قطع به یقین خودخواهانه در قبال خودم برخورد نمی کنم. من احساس می کنم آرزوی موفقیت سایرین برایم دلی است. مثل برخی از مربیان نمی گویم که روزنامه و خبرگزاری ها را مطالعه نمی کنم. من گروهی دارم که همه مطالب و دیدگاه ها را مرور می کنند. قول می دهم تغییرات مثبتی ایجاد شود. من اینستاگرام فرهاد مجیدی را دیدم که مطلب جانانه ای گذاشته بود و من هم عقیده او را دارم. من نسبت به پیشکسوتان دلی هستم و به حمایت آنها امیدوارم. قطع به یقین درباره پیشکسوتان بیانیه ای صادر نمی کنیم. من گفتم پیراهن من آزاد است و به هرکسی که می خواهند بدهند. اگر ببینم کسی لیاقت پوشیدن پیراهن های بزرگان را داشته باشد پیراهن را به آنها می دهم. اما اگر کسی لیاقت جانشینی بازیکنی چون فرهاد مجیدی را نداشته باشد خودمان پیراهن را نگاه می داریم و به او نمی دهیم. من خودم در ابتدای ورود به استقلال پیراهن شماره 17 عبدالعلی چنگیز را پوشیدم. بعد شماره 10 حسن روشن و زمانی شماره 8 امیر قلعه نویی را به تن کردم. امیدوارم بازیکنان بدانند که شماره پیراهن برای من بسیار حساس است. اگر یک بازیکن جا نماز نداشته باشد باید روی پیراهن استقلال نماز بخواند. 


 دستیاران و شروع اردو: ما چند کمپ خارجی را در نظر داریم. پنل یک ساله را فردا به باشگاه معرفی می کنیم. برای یک سال برنامه تیم ملی و لیگ را می دانیم و برای همین کار را آغاز کرده ایم. درباره دستیاران هم باید بگویم که کل گروه آنالیز نفت به استقلال می آیند. کیانوش فروزش، مهدی خانبان و سید صالح مصطفوی در کنار ما هستند. محمد خرمگاه و علی چینی هم کنار ما هستند. بابازاده هم به ما اضافه خواهد شد و یک دستیار خارجی هم به ما اضافه می شود که یک هفته بعد اسمش را می گوییم. هیچ علاقه ای ندارم که کسی بخواهد از روابط دوستی با من استفاده کند و کسی را به من معرفی کند. این خط قرمز من است. 25 خرداد کار را احتمالا آغاز می کنیم. اگر ببینیم جذب ستاره های ما چقدر زمان ببرد، شاید 30 خرداد آغاز می کنیم. اگر کسی هم بی نظمی بکند در طول فصل آسیب می بیند.
 
 
 صحبت های آل اسحاق مبنی بر اینکه باشگاه نفت از او شکایت کرده: قطع به یقین من کاری را بدون حساب و کتاب انجام نمی دهم. آل اسحاق آدم بسیار قابل احترامی است. اما یکی از مدیران فیفا مشاور من است و من تمام کارهایم قانونی بوده است. من کاغذ فسخ قرارداد و کاغذ فسخ طلب از نفت دارم. 150 میلیون تومان از جیب خودم خرج کردم و آل اسحاق قوانین را دقیق نمی داند.


سرپرست استقلال: خود من از باشگاه خواستم که افتخار را داشته باشم که در کنار خودم کوه تجربه و پدر استقلال را داشته باشم. برای منصور پورحیدری آرزوی عمر باعزت می کنم. سوال شما بسیار عجیب و غریب بود.


بسته شدن درهای تمرین: ممنونم که این سوال را پرسیدند. درهای تمرین استقلال همیشه به روی همه باز است و آماده حضور همه هواداران هستیم. اگر قرار باشد تغییری در برنامه ایجاد شود با احترام از طریق باشگاه اعلام می کنیم. قدم هواداران روی چشم ما. ولی هوادار باید آستانه تحمل بالایی داشته باشد. ممکن است یک هفته نتیجه خوب داشته باشیم و یک هفته نتیجه بد. قطع به یقین درهای تمرین ما به روی همه باز است. معذرت می خواهم که گاهی شماره های همکاران و خبرنگاران را می دیدم و جواب نمی دادم. زیرا می خواستم حرف هایم را در کنفرانس مطبوعاتی بزنم. ما بازیکن بزرگ زیاد داریم و خبرسازی طبیعی است. بازیکنان و کادر فنی اجازه دارند هفته ای یک بار در کنفرانس یا میکس زوند جوابگو باشند. اگر من هر روز در کنفرانس باشم تمرکز کافی نداشته باشم. سعی می کنم از شما پذیرایی هم داشته باشیم. زیرا خبرنگاران کار حرفه ای خود را انجام می دهند. بازیکنان ما با کنترل ادبیات باید در مانیتور شما باشند.


سکوها: من با هیچ هواداری زاویه نداشته ام و از آنها می خواهم با ما همراه باشند. نمیگویم شخص منصوریان بلکه با استقلال همراه باشند. به من گفته اند که فلان سکو چنین دیدگاهی دارند. اما من نسبت به هیچ هواداری دیدگاه منفی ندارم زیرا آنها هم طرفدار استقلال هستند.  البته کسانی که زاویه داشته اند با خودشان هم زاویه داشته اند و فقط من بودم که با هیچ کسی زاویه نداشتم.
  ۹  
آی اسپورت
2016-06-08 15:17:16
نظر دهید

۹ نظر
میلاد زاهدی
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۵۰
از الان فیلم بازی نکن
-
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۴۸
چقدر من من کرده
رحمتی نماد بازیکن سالاری
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۵۳
خودت هم با تایید عالیجناب رحمتی (کاپیتان و همه کاره و صاحب جدید استقلال) مربی استقلال شدی!
جوجه کلاغ آسیا...همه کاره تیم ما
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۵۹
تیم استقلال رو جوجه کلاغ آسیا داره میــبنده. پول پرست ترین و مغرورترین دروازه بان ایران.
آبی دل
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۸:۰۳
آقای منصوریان لطفا اجازه نده رحمتی خودسرانه‌ و با تصمیم شخصی‌اش برای جابجایی بازیکن اقدام کند و با رفتارهای زشت و دخالت‌های تمام‌نشدنی به اعتبار باشگاه استقلال لطمه بزند.
-
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۹:۰۷
جو سنگین یارو رو گرفته
مجید
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۱۷
برای منصوریان آرزوی موفقیت داریم.میزان محبوبیت اسطوره ها در کسوت مربی نتایج تیم و فوتبال دلنشین در خور نام استقلال میباشد که در این 2سه سال خیلی هواداران را مایوس کردنند....هیچ پیش گوبی در مورد علیمنصور عزیز نداریم تا سوت اغاز مسابقات....اما حرفهای ایشان را در ذهنمان بایگانی کردیم تادر اجرا درستی ونادرستی انها را محک بزنیم..فوتبال مالکانه همراه با نتیجه گیری و عملکرد شفاف....یا هو....
modir
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۲۰:۳۰
منصوریان گرامی میداند که در استقلال هواداران تیم اگر نتایج تیم و نوع بازی تیم موافق میلشان نباشد پادشاه را از اسب به زیر میکشند...پس جهت اجرای برنامه هایت بهتر است یک کمک ویا تمرین دهنده قهار ومدرن از اسپانیا استخدام کنی تا حریف برانکو..و....بشوی دوستت داریم منصوریان عزیز...البته فعلا ..تا ببینیم بعد چی میشود...
4444 برزو 999999999
پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۲۷
متاسفانه یه عده لنگی اومدند اینجا کامنت نوشتند و به اسطوره های ما توهین کردند. مگه ما زیر مطالب مربوط به لنگی ها کامنت میذاریم که شما این کار رو میکنید؟ همون رحمتی از 100 تا چوسا مکانی دخترباز دروازه بانیش بهتره. از کاپیتان سکته ای شما هم کاپیتان تره. تمومش کنید اخه خودتون خنده تون نمیگیره سید مهدی ما رو با بازیکنان دوزاری خودتون مقایسه میکنید؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر