فهرست
چهره روز: پایان عصر آرش
چهره روز: پایان عصر آرش

چهره روز: پایان عصر آرش

 یک/ آرش برهانی و استقلال. این دو نام اولین بار وقتی به شکل جدی به هم پیوند می‌خورند که برهانی، بعد از یک دوره ناموفق در النصر به پاس تهران برمی‌گردد و در یکی از حساس‌ترین بازی‌ها روبروی استقلال قرار می‌گیرد و اواسط نیمه دوم، با کارت قرمز داور روبرو می‌شود اما به هیچ قیمتی حاضر به ترک زمین مسابقه نیست. هواداران عصبانی استقلال، شروع به شعار دادن علیه او می‌کنند. شعاری نامهربانانه که با کاف شروع می‌شود و با شین، به پایان می‌رسد. آرش بالاخره زمین را ترک می‌کند. پاس را هم. در تابستان، با پرسپولیس داخلی می‌بندد و ناگهان با پیراهن استقلال دیده می‌شود. پسرِ سریع پاس، حالا عضو استقلال است و هوادارها به خاطر بی‌اعتنایی‌اش به قرارداد به پرسپولیس از همان روزهای اول مجذوب او می‌شوند. این بار بدون کاف، بدون شین.
 
 
دو/ «خوشحالم، خوشحالم. بیشتر به خاطر آرش، کمتر به خاطر خودم». این اولین جمله‌های علی علیزاده بعد از شکست دادن پگاه و قهرمانی استقلال در جام حذفی است. علیزاده و دیگران، خوب می‌دانند که برهانی چه فصل سختی را پشت سر گذاشته و چقدر زیر فشار بوده و حالا انتظار می‌رود گلِ فینال، او را به آرامش برگرداند. فصل به اندازه‌ای به مهاجم کم‌دقت آبی‌ها سخت گذشته که او دست به دامان خرافات شده و پیراهن شماره 17 را با پیراهن شماره 6 عوض کرده تا طلسم گلزنی‌اش باطل شود. زیاد طول نمی‌کشد تا استقلالی‌ها، علی علیزاده را از یاد ببرند اما آرش می‌ماند و برای جایگاهش در تیم می‌جنگد و زیر نظر قلعه‌نویی، آقای گل لیگ برتر می‌شود تا شعار آرش آقایِ گل در همه سال‌های بعدی روی نامش بماند. حتی همین حالا، در لحظه نزدیک‌شدن به خارج کردن پیراهن آبی از تن.
 
 
سه/ آرش برهانی و استقلال. این دو نام به زودی از هم جدا خواهند شد. پسرِ شماره 9، بهترین بازیکن اولین بازی تیمش در این فصل بود اما در هفته‌‌های بعدی هرگز این نمایش قهرمانانه را تکرار نکرد تا در شروع دوران تازه استقلال با علیمنصور تازه‌نفس، نام او در جمع مازادها نوشته شود. شاید سال‌های آخر، سال‌های او نبودند، شاید ضربه سر بی‌جان او در آخرین ثانیه‌های فینال حذفی، یک جام را از استقلال گرفت اما آبی‌ها صد و چند گل این مهاجم در همه این فصول را از یاد نخواهند برد و از خاطره گل سه امتیازی‌اش در دربی پایتخت عبور نمی‌کنند. آرش با جاگیری‌های استثنایی‌اش در زمین و توانایی کم‌نظیرش در قرارگرفتن در موقعیت‌های مناسب گلزنی به یاد آورده خواهد شد. حتی اگر بسیاری از این موقعیت‌ها را از دست داده باشد. موقعیت‌هایی که همیشه فاصله بین او و رویای بازی کردن در اروپا بودند.
 
 
 
کدخبر:9405
  ۶  
آی اسپورت
2016-06-08 15:42:43
نظر دهید

۶ نظر
علی سینس
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۵:۳۴
فقط میگم ایشالا تو تیم بعدیت موفق باشی حیف که خیلی افت کرده بودی
مجید
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۶:۴۰
آرش یکی از بازیکنان مودب وباشخصیت وازهمه مهمتر شیرین گوشت استقلال بود البته محجوب و بی حاشیه .....برای ایشان توفیق روز افزون ارزومندیم
رحمتی نماد بازیکن سالاری
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۳۰
مورد تایید عالیجناب رحمتی (کاپیتان و همه کاره و صاحب جدید استقلال) نبودند؟
-
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۷:۴۱
بیش از همه با گل خراب کردن های اعصاب خرد کن و گل نزدن های کابوس وارش به یاد خواهد ماند
-
چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۲۱:۲۷
سه چهار سالی با عبارت دوسر باخت سپری شد.آرش برای باشگاه ناز نمی کرد و سریع قرارداد می بست به همین علت حقارت بار با او برخورد میشد.باید چهارسال قبل میرفت.
4444 برزو 999999999
پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵، ۰۲:۴۷
جنازه ی ارش هم از مهدی دایوومی بهتره/ اون لنگی ای که اومده کامنت گذاشته و حرف از رحمتی زده بهتره بدونه یکی از افرادی که 4 رو کرد تو پاچتون همین ارش برهانیه با اون گل سه امتیازیش تو یکی از دربی های 4گانه/ اب رو بریزید اونجا که میسوزه نه یه کم این ور تر نه یه کم اون ور تر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر