فهرست
یادداشت؛ کلمبیا با خامس تیم دیدنی کوپا آمریکاست
یادداشت؛ کلمبیا با خامس تیم دیدنی کوپا آمریکاست

یادداشت؛ کلمبیا با خامس تیم دیدنی کوپا آمریکاست

تیم ویکری


آی اسپورت- 9 عنوان قهرمانی جام جهانی که مربوط به امریکای جنوی است را 3 کشور کسب کرده اند. اروگوئه 2 بار در اوایل دوران بازی ها کسب کرده، 2 بار آرژانتین قهرمان شده و برزیل 5 بار این عنوان را کسب کرده. اگر قرار باشد کشور چهارمی این عنوان را کسب کند محتمل ترین کاندیدا کلمبیا است. موتور آنها در بازی ها معمولا کمی دیر روشن می شود، اما می بینید که توانایی های زیادی دارند. کلمبیا کشوری است که جمعیت زیادی دارد و مردمی دارد که عاشق فوتبال و فوتبال زیبا هستند.
تیم ملی کلمبیا حالا در دومین دورانش است. اولین دوران آن ها مطمئنا 22 سال پیش و در امریکا بود که نتوانستند فشار زیاد جام جهانی 94 را تحمل کنند. تیم فعلی اولین تیم تاریخ این کشور است که توانسته به مرحله یک چهارم نهایی بازی های کوپا آمریکا برسد.
دو سال پیش هم این تیم برای اولین بار در تاریخش به یک چهارم نهایی جام جهانی رسید. از آن زمان به بعد تا به حال البته این تیم اوضاع خوبی نداشته و در بازی های کوپا آمریکا سال گذشته در 4 بازی تنها یک گل زدند و شروع بدی هم در بازی های انتخابی جام جهانی داشتند.
خوزه پکرمن، سرمربی آرژانتینی تیم، باید به خیلی چیزها فکر کند. یکی از مسائلی که قابل فکر کردن است زمانی است که در ماه نوامبر تیمش در خانه به آرژانتین باخت. آن ها با سیستم 2-4-4 بازی می کردند با 2 مهاجم و 2 هافبک تهاجمی. اما او می تواند با استفاده از کارلوس باکا به عنوان تک مهاجم تیمش را فشرده تر کند. بازی مقابل پاراگوئه که چهارشنبه شب برگزار شد به خوبی نشان داد که چرا این ایده درست است.
باکا، مهاجم میلان، مهاجمی است که تنهایی هم خوب بازی می کند. او توانایی کافی برای بازی کردن پشت به دروازه حریف را دارد، به اندازه کافی سریع است که مدافعان را پشت سر بگذارد و در هوا هم خوب کار می کند، در بازی با پاراگوئه که گل اول را زد هم این موضوع را ثابت کرد. او همچنین به اندازه کافی قدرت بدنی دارد که 3 مهاجم را درگیر خودش کند. یک نکته مثبت دیگر برای او این است که همکاری خوبی با خامس رودریگس دارد. رودریگس کاپیتان تیم است و در مقایسه با ناکامی هایش در رئال مادرید، از پس مسئولیت هایی که به او سپرده شده به خوبی بر می آید. او در بازی آزاد است و می تواند به خوبی مهارت هایش را به نمایش بگذارد. خوان کوادرادو هم با سرعت بی نظیرش و همچنین ادوین کاردونا با قدرت حفظ توپ بی نظیرش و توانایی اش در پیش بردن توپ، همه همه می تواند از نکات مثبت این تیم کلمبیا باشد.
سیستم 1-3-2-4 می تواند به 3-3-4 تغییر کند و کاردونا بازی سازی ها از عقب تر را مدیریت کند. در این صورت پکرمن ترکیب خوبی از بازیکنان به دست می آورد. اما هنوز هم امتحاناتی لازم است. این فرضیه ها باید در این تیم و در یک بازی تست شود.
مقابل هر دو، امریکا و پاراگوئه، آن ها با گلی از روی کرنر خیلی زود پیش افتادند، عقب نشستند و فضاها را با حملات سریع منفجر کردند. بارها هم به ضربات ایستگاهی از فاصله نزدیک به دروازه رسیدند. در هر دو بازی هم زمان هایی بود که باید روی کرنر ها مراقب دروازه شان می بودند و ضربات کاشته ای به سمت دروازه آن ها زده شد. در این تیم در میانه زمین هنوز خلاقیت و قدرت بازی سازی زیادی دیده نمی شود. به نظر پکرمن هم این را می دانست و به همین دلیل سباستین پرس را با پیلرمه کلیس تعویض کرد. تعویضی که البته موفق هم نبود. اما فراموش نکنید این ها مشکلات بزرگی نیستند و در این تورنمنت تیم های زیادی هستند که دوست دارند فقط همین مشکلات را داشته باشند.
حالا پکرمن و تیمش می توانند استراحت کنند. فشار روز شنبه روی کاستاریکا است. حضور آن ها در یک چهارم نهایی قطعی شده است. کلمبیا حالا می تواند به رویاهایش فکر کند و تلاش کند تا اتفاقات سال 94 تکرار نشود و برای دومین بار مجبور نشود در یک تورنمنت بزرگ از مرحله ای که به خوبی به آن رسیده به سمت خانه پرواز کند. آن هم در شرایطی که شانس خوبی برای رسیدن به جام و عنوان قهرمانی دارد. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2016-06-08 16:42:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر